Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62077.74
-1.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3425.87
-1.55%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.5
-4.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $407.8
-2.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Bir Ödeme Yöntemi Olarak Bitcoin’mi?

Bitcoin ile ödeme yapma fikrine ne dersiniz?

Clock
Paylaş
Bir Ödeme Yöntemi Olarak Bitcoin’mi?

Tesla’nın Bitcoin’e yaptığı yatırımın ardından, bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin fikri benimsenmeye başlamış bile!

Geçtiğimiz gün CNBC’ye konuşan Twitter CFO’su Ned Segal’in açıklamalarına göre, Twitter, müşterilerinin ve çalışanlarının olası talebi doğrultusunda bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i araştırmaya başladıklarını söyledi.

Binance BannerBinance Banner

Bildiğiniz gibi Jack Dorsey’in CEO’su olduğu Twitter, hali hazırda kripto topluluğu ile müthiş bir etkileşim içinde. Ciddi anlamda kripto topluluğunun kalesi olan sosyal medya platformu, zaten kripto paraların benimsenmesinde yüksek profilli bir rol izliyor.

Örneğin, geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın Twitter biyografisine #Bitcoin yazması, Bitcoin’in fiyatını dakikalar içinde yükseltti. Ayrıca, Tesla’nın tam 1.5 milyar $’lık satın alımı ile beraber, ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul edeceğini açıklaması da Bitcoin’in benimsenmesini ciddi bir oranda artıracaktır.

Bildiğiniz gibi Twitter üzerinde müthiş bir kripto para topluluğu var ve bu topluluklar, verecekleri reklamları ve alacakları hizmetleri Bitcoin cinsinden talep etmeye başlamış olabilir. Tüm bunlara bir yanıt olarak Twitter, artık bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i ciddi anlamda düşünmeye başlamış.

Geleceğin kripto paralarda olduğunu düşünen ve eskiden azınlık olarak nitelendirilen kitle, arkasına büyük bir ticari gücü alarak yoluna emin adımlar ile devam ediyor. Ancak hali hazırda ödemelerini kripto paralar ile alan bazı insanlar var. Bakalım gelecekte, insanlar emeklerinin karşılığını hangi para birimi üzerinden alacak?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar