Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69682.01
-1.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3771
2.35%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.61
1.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619.2
3.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ubisoft Blockchain Oyunlarına Yatırım Yapmayı Düşünüyor!

Ubisoft, Blockchain oyunlarına önem verecek.

Clock
Paylaş
Ubisoft Blockchain Oyunlarına Yatırım Yapmayı Düşünüyor!

Assassin’s Creed, Far Cry ve For Honor gibi popüler yapımların geliştiricisi Ubisoft, ikinci çeyrek kazanç raporunu yayımladı.

Fransız firmanın CEO’su Yves Guillemot, yılın ilk yarısında aktif oyuncu sayısının 2020’ye kıyasla %15 oranında arttığını bildirdi. Bununla birlikte CEO, Assassin’s Creed markasının, şirket tarihindeki en kârlı ikinci oyun olduğunu da belirtti. Ayrıca CEO, platformun blockchain tabanlı oyun şirketlerine yatırım yapma fikrini de benimsendiğini belirtti.

728×90 muhabbit - Ubisoft Blockchain Oyunlarına Yatırım Yapmayı Düşünüyor!300x250 muhabbit - Ubisoft Blockchain Oyunlarına Yatırım Yapmayı Düşünüyor!

Guillemot, Animoca Brands gibi firmaları yakından takip ettiklerini ve platformun erken aşamadaki başarılarının farkında olduklarını belirtti.

Ubisoft Blockchain Game Alliance’ın Kurucu Ortağı

Bu arada Ubisoft, oyun ve blockchain sektörlerini birbirine bağlayan bir birlik olan Blockchain Game Alliance’ın kurucu üyesi oldu.

Ubisoft CFO’su Frédérick Duguet ise toplantıda, blockchain teknolojisinin oyun endüstrisindeki etkilerinden bahsetti:

Blockchain daha fazla oyuncunun içerik üretmesine ve kendi içeriğine sahip olmasını sağlayabilir. Bu durumun sektörü ciddi bir şekilde büyüteceğini düşünüyoruz. Blockchain ile ilgilenen küçük firmalar ile çalışıyoruz ve artık bu durumun endüstriyi nasıl etkileyebileceği konusunda fikir sahibiyiz.

Bir başka oyun şirketi Valve, Steam mağazasındaki tüm kripto para, blockchain ve NFT oyunlarını yasakladığını duyurmuştu.

Bu yasaklama haberine yanıt olarak Blockchain Game Alliance, ve 26 farklı blockchain oyun geliştiricisi Valve’in bu kararından dönmesi adına açık bir mektup yayımladı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar