Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $44312.53
2.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2366.99
-0.28%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.82
18.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $243.8
3.44%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Steam Blockchain Oyunlarını Kaldırıyor!

chain oyunlarının popülerleşmesi, Valve için finansal bir dezavantaja yol açabilir.

Clock
Paylaş
Steam Blockchain Oyunlarını Kaldırıyor!

Önde gelen video oyun şirketlerinden biri olan Valve, Steam kullanıcılarına platformda kripto para birimleri veya NFT’ler ile ilgili hiçbir içeriğe izin verilmeyeceğini bildirdi.

SpacePirate tarafından bildirilenlere göre Steam, içerik üreticilerinin platform üzerinde hangi haklara sahip olduğuna dair yönergeleri güncelledi.

728×90 muhabbit - Steam Blockchain Oyunlarını Kaldırıyor!300x250 muhabbit - Steam Blockchain Oyunlarını Kaldırıyor!

Steam, “kripto para birimleri veya NFT’ler yayınlayan ve bunlara izin veren ve blockchain teknolojisinden yararlanan hiçbir uygulamaya izin verilmemektedir.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Steam’ın bu kararı, tüm geleneksel oyunların kripto para ve NFT’lere uyum sağlamasını yasaklıyor. Bunun yanı sıra, blockchain oyun geliştiricileri de platformda ürünlerini yayınlayamayacak.

SpacePirate konu hakkında şu şekilde açıklama yaptı:

Steam ve Valve’ın bu bakıç açısı, gerçek dünyada değeri olan ögelerin platformda yeri olmadığı gibi nitelendirilebilir. Steam’in bu kararına saygı duysam da, NFT’lerin ve blockchain oyunlarının geleceğinin olduğunu düşünüyorum.

Blockchain Oyunları Popülerleşiyor!

Blockchain oyunlarının popülerleşmesi, Valve için finansal bir dezavantaja yol açabilir. DappRadar’ın kısa bir süre önce yayımladığı rapora göre, merkeziyetsiz oyunlara bağlı cüzdanlar, 2021’in 3. çeyreğinde 754.000’e ulaştı.

Birçok blockchain oyunu, oyunculara token ödülleri ve NFT kazanma şansını sunuyor. Bu şekilde oyuncular elde ettikleri tokenleri ve NFT’leri takas edebiliyor. Bu durum da kripto para sektörünün daha da fazla benimsenmesine ön ayak oluyor.

Valve, Steam üzerinde daha önce de kripto para ve blockchain sektörünü gözüne kestirmişti. 2018’de firma, kullanıcıların bilgisayarlarını madencilik için kullandığı iddia edilen bir oyunu platformdan kaldırmıştı.

İlginizi çekebilir: Oyna-Kazan: Oynayarak Kazandıran Blok Zinciri Oyunları

Bunun yanı sıra geçtiğimiz yıllarda Valve, Bitcoin ödemelerini platformda aktif hale getireceğini söylemişti ancak yüksek işlem ücretleri ve piyasa oynaklığı sebebiyle bu uygulama iptal olmuştu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar