Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62415.14
4.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3325.02
4.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.01
3.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $552.1
3.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ukrayna, Kripto Paraların Düzenlenmesine Yönelik Yeni Bir Adım Atıyor!

Ülkede, kripto para piyasasına yönelik düzenleyici bir ortam oluşturulması için yeni bir danışma konseyi kuruluyor.

Clock
Paylaş
Ukrayna, Kripto Paraların Düzenlenmesine Yönelik Yeni Bir Adım Atıyor!

Ukrayna Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (NSSMC), kripto para piyasasına yönelik düzenleyici bir ortam oluşturulması için yeni bir danışma konseyi kurdu. Bu konsey, kripto paraların vergilendirilmesi için ilgili faaliyetlerin geliştirilmesi üzerine çalışmalar yapacak.

Konu ile ilgili olarak kısa süre önce yapılan bir duyuruda, yeni kurulun ana görevinin, ülkenin vergi kanununda, kripto paralara yönelik kurallar ve değişiklikler hazırlamak olacağı belirtildi.

728×90 muhabbit - Ukrayna, Kripto Paraların Düzenlenmesine Yönelik Yeni Bir Adım Atıyor!300x250 muhabbit - Ukrayna, Kripto Paraların Düzenlenmesine Yönelik Yeni Bir Adım Atıyor!

Yetkililer bu kurulun oluşturulmasının oldukça gerekli bir hamle olduğunu belirtiyor. Hatırlanacağı üzere, ülkenin Cumhurbaşkanı Volodimir Zelenski, geçtiğimiz eylül ayında “Sanal Varlıklara Dair” yasa tasarısını onaylamıştı. Hatta Cumhurbaşkanının onayından sonra ilgili yasa, 2022 yılının mart ayında revize edilerek yeniden onaylanmıştı.

Şimdi ise yapılan açıklamada bu yasanın uygulanması için bazı değişikliklere ihtiyacı olduğu belirtildi. İşte bu kapsamda oluşturulan yeni konseyin, belirtilen yasadaki bu ilgili değişiklikleri de hazırlayacağı belirtildi.

Konu ile ilgili olarak yerel haber ajansı Forklog tarafından yayımlanan bir haberde, yeni düzenlemelerin Avrupa Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) çerçevesi hükümleri dikkate alınarak hazırlanacağı belirtildi. Haberde kurulun görevleri ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi:

“Kaliteli uzmanlık ve profesyonel değerlendirme sağlaması beklenen kurul, devlet kurumlarının kripto para pazarındaki faaliyetlerin düzenlenmesiyle ilgili sorunlara çözüm bulma çabalarını koordine edecek.”

Yeni oluşturulacak kurulun, düzenleyici kurumların temsilcilerinden, kripto para piyasasının katılımcılarından ve uzmanlarından oluşacağı belirtiliyor. Açıklamada ayrıca, farklı alanlardaki kişilerin katılımının, süreci olumlu etkileyeceği belirtilerek şu ifadelere yer veriliyor:

“Tüm taraflarının görüşü, komisyon için önemli ve ilgi çekicidir. Bu nedenle açık ve yapıcı bir diyaloğa hazır bir şekilde çalışma gerçekleştirilecek.”

Ukrayna Kripto Paralara Yöneldi

Bilindiği üzere Ukrayna, Rusya ile devam eden bir savaşın ortasında, kripto paralara yönelmiş durumda.

Rusya Ukrayna Genel - Ukrayna, Kripto Paraların Düzenlenmesine Yönelik Yeni Bir Adım Atıyor!

Ülke, savunma çabalarını finanse etmek için kripto paraları bir araç olarak yoğun bir şekilde kullanıyor. Hatta bazı kurum ve kuruluşlar, düzenledikleri kampanyalar ile kripto para cinsinden topladıkları bağışları, ülke savunması için yetkililere teslim ediyor.  

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar