Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56436.6
9.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3236.25
4.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.54
6.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.8
3.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ukrayna, Polkadot İle Yapılan Kripto Para Bağışlarını Kabul Edeceğini Açıkladı!

Ülke, Rusya’yla olan savaşta kendi savunmasını finanse etmek için kripto para topluluğundan gelen yardımları kabul ediyor.

Clock
Paylaş
Ukrayna, Polkadot İle Yapılan Kripto Para Bağışlarını Kabul Edeceğini Açıkladı!

Bitcoin ve Ethereum gibi popüler kripto para birimlerinde milyonlarca doları toplamış olan Ukrayna, şimdi Polkadot (DOT) ile yapılan bağışları kabul etmeye başladı.

Ülke, Rusya’yla olan savaşta kendi savunmasını finanse etmek için kripto para topluluğundan gelen yardımları kabul ediyor. Her geçen gün savaşın şiddeti artırıyor. Bununla birlikte Ukrayna, toplayabildiği kadar bağış toplamaya çalışıyor.

Binance BannerBinance Banner

Ukrayna Hükümeti Twitter Üzerinden DOT Adresini Paylaştı! İlk Polkadot Bağışlarını Aldı!

Rusya ordusu, Ukrayna’ya saldırmaya devam ederken Ukraynalılar, dünyanın dört bir yanındaki kripto para kullanıcılarından yardım toplamak için seçeneklerini artırmaya devam ediyor.

1 Mart 2022 Salı gününün erken saatlerinde Ukrayna Twitter hesabı, Polkadot (DOT) bağışlarını kabul edeceğini açıkladı ve DOT cüzdan adresini paylaştı.

Ukrayna yakın zamanda daha fazla kripto para birimi üzerinden bağış kabul edeceğini açıkladı.

Ukrayna Twıtter

Ethereum’un kurucu ortağı ve Polkadot’un yaratıcısı olan Gavin Wood, 27 Şubat 2022 Pazar günü bir tweet attı.

Gavin Wood, Ukrayna’nın bir DOT adresi paylaşması durumunda yaklaşık 5 milyon dolar göndereceğini söyledi.

Gavin Wood Twıtter

Salı günü, cüzdana 298.367 DOT transferini gösteren bir işlemi, Ukrayana’nın DOT adresini paylaştığı tweete cevap olarak gönderdi. Gavin Wood’un yaptığı bağış miktarı yaklaşık olarak 5,8 milyon dolar değerinde oldu.

Gavin Wood Twıtter

Ukrayna bundan önce Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve stablecoin Tether (USDT) gibi büyük kripto para birimlerinde yaklaşık 52 milyon dolarlık bağış toplamıştı.

Kiev’deki yetkililerin yanı sıra, Come Back Alive gibi Ukrayna ordusunu destekleyen sivil toplum kuruluşları da kripto para bağışlarını kabul ediyor.

Ukrayna’ya gizlilik odaklı Monero (XMR) dahil olmak üzere diğer kripto para birimlerini kabul etmeye başlaması için çağrılar yapılıyor.

Polkadot duyurusunun ardından Tron’un kurucusu Justin Sun bir tweet paylaştı. Justin Sun, Ukrayna hükümeti bir TRX adresi yayınlarsa 1 milyon dolar katkıda bulunacağını söyledi.

Kiev’deki hükümet, savunma ve insani yardım çabalarını kripto paralarla aktif olarak finanse etmeye çalışıyor. Bununla birlikte bütün dünya Ukrayna’ya yardım ederken, Rusya’ya da tam tersi olarak yaptırımlar uygulanıyor.

28 Şubat 2022 Pazar günü, Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, tüm büyük kripto para borsalarından Rus kullanıcılarının hesaplarını engellemelerini istedi. Ancak Binance ve Kraken gibi önde gelen ticaret platformları bu isteğin blok zinciri teknolojisine aykırı olduğunu belirterek reddetti.

Rusya, bazı Rus bankalarının SWIFT’ten çıkarılmasıyla birlikte Batılı devletlerin yaptırım dalgalarıyla küresel finans sisteminden izole ediliyor. Rusya, bu sistemin dışına çıkıp para akışı sağlamak için kripto paraları bir araç olarak kullanmaya başlayabilir.

Kripto Paralar Ve Yapılan Bağışlar

Ukrayna’nın birçok farklı kripto paralarla bağış kabul etmesi, daha çok bağış toplamasını sağlayabilir. Bitcoin ve Ethereum’daki işlem ücretleri fazla olduğu için az miktarda bağış yapmak isteyen çoğu kullanıcı Ukrayna’ya katkıda bulunamamış olabilir.

Savaş sırasında kripto paralarla Ukrayna’ya kolay bir şekilde yardım edilebilmesi, kripto paraların ne kadar özgür ve güçlü olduğunu kanıtlamış oldu.

Ukrayna’nın Dijital Dönüşüm Bakanı Fedorov, kripto para cüzdanları hakkında bilgi verenleri ödüllendirmeye istekli olduğunu söyledi.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar