Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70214.96
-1.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3790.57
3.71%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.21
2.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619.4
2.98%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Ukrayna Rusya Savaşı Devam Ederken Kripto Paralar Yükseliyor!

İki taraf arasındaki görüşmeler hiçbir yere varmamış gibi görünüyor.

Clock
Paylaş
Ukrayna Rusya Savaşı Devam Ederken Kripto Paralar Yükseliyor!

Hızlı bir şekilde başlayan Rusya ve Ukrayna savaşında her geçen saat yeni şeyler olmaya devam ediyor. Rusya saldırmaya devam ederken Ukrayna’daki çoğu sivil, güvenliği konusunda endişeli olduğunu dile getirdi. Rusya sivilleri hedef almayacağını açıklamış olsa bile sosyal medyada paylaşılan bazı videolara göre sivillerde bu savaştan zarar görüyor.

728×90 muhabbit - Ukrayna Rusya Savaşı Devam Ederken Kripto Paralar Yükseliyor!300x250 muhabbit - Ukrayna Rusya Savaşı Devam Ederken Kripto Paralar Yükseliyor!

Bununla birlikte küresel piyasalar ise düşüş eğiliminde olduğunu söyleyebiliriz. Savaş durumlarında çoğu yatırımcı düşüşten etkilenmemek için nakitte durmayı tercih eder. Bu yüzden hisselerini veya benzeri ürünlerini satar. Bu da piyasanın düşmesine sebep olur.

Birçok piyasanın düşmesine rağmen kripto para piyasası haftayı yeşil bir mumla açtı. Bitcoin 38.000 $ seviyelerden 1 Mart Salı gününün erken saatlerinde 44.000 $ seviyelerine kadar yüseldi. Bitcoin’le birlikte birçok farklı coin %10’un üzerinde yükseliş gösterdi.

Ukrayna Rusya Görüşmesi

Rusya ve Ukrayna 28 Şubat Pazartesi günü Minsk’te uzlaşmak için bir araya geldi. Ancak bu görüşme yeniden bir araya gelmek dışında başka bir işe yaramadı. ABD dün Minsk’teki büyükelçiliğini kapattı ve Moskova misyonundaki personelin kısmi tahliyesine başladı.

Belaruslu politikacılar ülkenin nükleer silahlar için kullanılmasına oy verdi. Sonuç olarak Rusya, nükleer silahlarını Belarus’a yerleştirebilecek.

Başkent Kiev de dahil olmak üzere Ukrayna şehirlerinde gece boyunca yoğun çatışmalar yaşandı. 65 kilometre uzunluğundaki bir Rus askeri konvoyu 1 Mart Salı gününün erken saatlerinde başkente doğru giderken görüntülendi.

Rusya putii - Ukrayna Rusya Savaşı Devam Ederken Kripto Paralar Yükseliyor!
Rusya Ukrayna

Kiev’deki Hindistan büyükelçiliği, tüm Hint vatandaşlarına şehri acil olarak terk etmelerini söyledi. Bununla birlikte Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Hava Kuvvetleri’nden tahliyeyi desteklemesini talep etti.

Batılı ülkeler Ukrayna’nın daha iyi savunma yapabilmesi için destek oldu. ABD, Ukrayna’nın savunma harcamaları için 350 milyon dolar tahsis etti. İngiltere, Fransa, Almanya, Kanada, İsveç, Belçika, Hollanda, Portekiz, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Romanya ve İspanya mühimmat veya savunma teçhizatı göndermeyi kabul etti.

Mastercard, Salı günü kendi web sitesinde bir bildiri yayınlandı. Yaptırım emirleri nedeniyle birden fazla finans kuruluşunu ödeme ağından çıkardığını söyledi. Bu karardan Rus finans kuruluşları etkilendi.

Rus kuruluşlarına uygulanan yaptırımlar her geçen gün artmaya devam ediyor. Rusya, işgali özel bir askeri operasyon olarak nitelendiriyor ve Ukrayna’yı nazilerden arındırdığını iddia ediyor.

AB, ABD, İngiltere ve Kanada, bazı Rus bankalarını SWIFT ödeme ağından çıkaracaklarını açıkladı. Bu arada, Ukrayna Maliye Bakanlığı askeri çabayı finanse etmek için savaş tahvilleri satıyor. Bununla birlikte birçok insan bağış yapmak için; Bitcoin, Ether, Tether ve Polkadot adlı kripto paralarını kullanıyor.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar