Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59992.01
2.57%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3203.2
1.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.92
0.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.9
0.06%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Ukrayna’daki Çocuklar İçin UNICEF’e Binance Charity’den Bağış!

Unicef, Binance’ten sonra diğer küresel şirketlerden de yardım bekliyor.

Clock
Paylaş
Ukrayna’daki Çocuklar İçin UNICEF’e Binance Charity’den Bağış!

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden sonra ülke, ciddi anlamda zarar gördü. Savaşın her zamanki gibi en mağdur kişileri tabii ki çocuklar oldu. Binance Charity, bağış yaparak bu konuda bir şeyler yapmak istiyor.

Binance Charity, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’na (UNICEF) kripto para olarak 2,5 milyon dolar yardım yaptığını duyurdu. Bu parayla Ukrayna’da savaşın ortasında kalmış masum çocuklar ve aileleri için destek sağlayan UNICEF’in çabaları finanse edilecek.

728×90 muhabbit - Ukrayna'daki Çocuklar İçin UNICEF'e Binance Charity'den Bağış!300x250 muhabbit - Ukrayna'daki Çocuklar İçin UNICEF'e Binance Charity'den Bağış!

UNICEF’in konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde:

İnsani ihtiyaçlar her geçen saat daha da artıyor. Birçok çocuk çevresindeki şiddet dolu olaylar yüzünden derinden etkileniyor. Yüz binlerce insan sevdiği aile üyelerinden ayrılmış durumda ve hareket halindeler.

UNICEF, kripto para yardımlarının anında hesaba geçtiğine dikkat çekti. Toplanan yardım, başta Ukrayna ve çevresindeki mülteci kabul eden ülkelere yardım için kullanılacak. Organizasyonun amacı korumaya ihtiyacı olan her çocuğa yardımcı olmak ve Ukrayna’da 7,5 milyon civarında çocuk olduğu tahmin ediliyor.

Organizasyon birinci önceliğini temiz su ve sağlık malzemeleri ulaştırmaya vermiş durumda. UNICEF, mülteci alanları ve savaş alanları dahil her yere temiz su ve sağlık malzemesi sağlamaya çalışıyor.

UNICEF ayrıca yerel yetkililer ile ortaklaşa bir şekilde çocuk korumasının yanı sıra, ihtiyacı olan ailelere de koruma ve psikolojik destek sağlıyor.

UNICEF’in Cenevre’deki Özel Bağış Toplama Bölümü Direktörü Carla Hadid Mardini yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Çocukların ve ailelerinin gelecekte de huzur içinde yaşayabilmesi için UNICEF ve ortakları olarak küresel iş dünyasının cömertliğine ve desteğine güveniyoruz.

Binance, yardım etmek için elinden geleni yapıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olarak görülen Binance, 2022 yılının Mart ayında Ukrayna’daki insanlar için 10 milyon dolar değerinde bir yardım çalışması gerçekleştirmişti. Binance Charity de Lüksemburg Komitesi ile aracılığıyla UNICEF ile birlikte çalışıyor.

UNICEF, 2019 yılında kripto para fonu başlatarak dünyanın dört bir yanındaki çocuklara yönelik projeleri destekledi. Organizasyon bu fon ile Birleşmiş Milletler’in kripto paraları kabul eden ve aynı zamanda dağıtan ilk kuruluşu oldu.

Ukrayna, Rusya saldırısından sonra 90 milyon doların üstünde kripto para olarak bağış topladı.

ukrayna yardim - Ukrayna'daki Çocuklar İçin UNICEF'e Binance Charity'den Bağış!

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar