Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66293.05
-0.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3208.3
0.54%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.51
-1.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $608.4
2.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ukraynalı Bakan, Tether’den Ruslara Yaptırım Uygulamasını İstiyor!

Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açmasıyla birlikte, Rusya’ya yaptırım istekleri devam ediyor.

Clock
Paylaş
Ukraynalı Bakan, Tether’den Ruslara Yaptırım Uygulamasını İstiyor!

Rusya’nın Ukrayna’ya savaş açmasıyla birlikte, Rusya’ya yaptırım uygulamaları devam ediyor. Bildiğiniz üzere Ukraynalı yetkililer açıklamalarında sık sık, Rusya’nın kripto paraları yaptırımlardan kaçış aracı olarak kullandığının altını çiziyordu.

728×90 muhabbit - Ukraynalı Bakan, Tether’den Ruslara Yaptırım Uygulamasını İstiyor!300x250 muhabbit - Ukraynalı Bakan, Tether’den Ruslara Yaptırım Uygulamasını İstiyor!

Geçtiğimiz gün Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, Tether’in Ruslara yaptırım uygulaması için çağrıda bulundu. Mykhailo Fedorov kendi Twitter sayfası üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Bugün, tüm dünya işgalcileri ekonomik olarak cezalandırmak için Rusya’ya karşı tek bir yürek oldu. Tether’e Rusların tüm işlemlerini durdurmaları için buradan istekte bulunuyorum. Bu çağrım, barış için!

Mykhailo Fedorov

Ukraynalı Bakanın bu çağrısı ise sosyal medya üzerinde kısa sürede büyük ilgi gördü. Bu çağrı üzerine sosyal medya, Tether’den gelecek cevaba odaklanmış durumda, fakat Tether cephesinden çağrıya ilişkin henüz bir cevap gelmedi.

Mykhailo Fedorov, Kripto Para Borsalarına da Çağrıda Bulunmuştu!

BinanceCoinbase Muhabbit - Ukraynalı Bakan, Tether’den Ruslara Yaptırım Uygulamasını İstiyor!

Ukraynalı Bakanın Tether’e yapmış olduğu çağrı, bir ilk değil. Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde Fedorov, ekonomik yaptırımlara ek olarak kripto para borsalarına Rus ve Belaruslu hesapları engelleme talebinde bulunmuştu.

Binance ve Coinbase gibi dünyanın önde gelen kripto para borsaları da politika yapıcıların istekleri doğrultusunda Rus kullanıcılarına ufaktan yaptırımlar uygulamaya başladı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar