Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66207.99
0.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3564.5
4.92%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.15
2.38%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $607.4
1.86%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Uluslararası Türev Sözleşmeleri Kuruluşu ISDA’nın Yeni Üyesi Belli Oldu!

Şirket, kripto para işlemleri ile ilgili hizmetlerini daha güvenilir bir zemine oturtmuş oldu.

Clock
Paylaş
Uluslararası Türev Sözleşmeleri Kuruluşu ISDA’nın Yeni Üyesi Belli Oldu!

Önde gelen kripto para borsası FTX’in ABD kolu olan FTX US, Vadeli İşlemler Endüstrisi Birliği (FIA) ve Uluslararası Swaplar ve Türevler Birliği’ne (ISDA) üye oldu. Bu gelişme ile birlikte borsa, kripto para işlemleri ile ilgili hizmetlerini daha güvenilir bir zemine oturtmuş oldu.

728×90 muhabbit - Uluslararası Türev Sözleşmeleri Kuruluşu ISDA'nın Yeni Üyesi Belli Oldu!300x250 muhabbit - Uluslararası Türev Sözleşmeleri Kuruluşu ISDA'nın Yeni Üyesi Belli Oldu!

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla anlaşmayı duyurdu. Fried ayrıca, şirketin ISDA ve CEO’su Scott O’Malia ile birlikte çalışmayı dört gözle beklediğini söyledi.

İlginizi çekebilir: Sam Bankman-Fried Kimdir?

Bilindiği üzere ISDA, türev ürünlerle işlem gerçekleştiren üye şirketler için anlaşmalar düzenleyen uluslararası üyeliğe sahip bir kuruluştur. ISDA’nın faaliyetleri arasında tezgah üstü türev işlemleri için standartların belirlenmesi yer almaktadır. Bunun yanında OTC türev işlemleriyle ilgili standartlar için bireysel anlaşmaların gerçekleştirilmesi yer almaktadır.

ISDA’nın sözleşmelerinde yer alan bilgilere göre, şirketlerin birbirleri ile iş yapmaları daha kolay hale getirildiği için bu alana daha fazla likidite sağlanmış olur. Şirketlerin bu kuruluşa üye olmaları onlara daha fazla ayrıcalık sağlar.

Örneğin, kurumların bireysel olarak uluslararası anlaşmalar oluşturma ihtiyacını ortadan kalkmış olur. Yeni anlaşma ile birlikte kripto para borsası FTX, tüm bu avantajlardan faydalanmak için adım atmış oldu.

Son olarak açıklanan bu gelişme, Bankman-Fried’in ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi karşısına çıkmasından hemen sonra ortaya çıkmış oldu. Kripto para piyasası için getirilecek düzenlemelere destek vereceğini belirten Fried, bu gibi gelişmelerin devam edeceğini belirtti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar