Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65954.88
2.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3224.01
4.41%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.72
5.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $572.3
1.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Uniswap, Kümülatif İşlem Hacminde Rekor Seviyeye Ulaştı!

Uniswap, ticaret hacmi açısından geçen yıldan bu yana merkeziyetsiz piyasada hakimiyet kurmuş durumda.

Clock
Paylaş
Uniswap, Kümülatif İşlem Hacminde Rekor Seviyeye Ulaştı!

Merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap, piyasaya girmesinden bu yana, merkeziyetsiz borsa (DEX) üzerinde 1 trilyon doların üzerinde kripto para ticaretinin yapıldığını açıkladı.

Sosyal medya platformu Twitter üzerinde yapılan paylaşım ile haberi duyuran Uniswap Labs, platformun ömürlük kümülatif işlem hacminin rekor seviyelere ulaştığını belirtti.

728×90 muhabbit - Uniswap, Kümülatif İşlem Hacminde Rekor Seviyeye Ulaştı!300x250 muhabbit - Uniswap, Kümülatif İşlem Hacminde Rekor Seviyeye Ulaştı!

Elde edilen verilere göre Uniswap, ticaret hacmi açısından geçen yıldan bu yana merkeziyetsiz döviz piyasasında hakimiyet kurmuş durumda.

Platform bu yılın nisan ayında, pazar payı olarak %42,48’lik oranla lider konumda yer alıyor. Onu, PancakeSwap (%17,21), SushiSwap (%5,47), Astroport (%5,24), Curve (%4,06) ve diğer platformlar (%25,56) izliyor.

dex - Uniswap, Kümülatif İşlem Hacminde Rekor Seviyeye Ulaştı!

Uniswap’ın günlük işlem hacmi de hatırı sayılır seviyelerde yer alıyor. Öyle ki borsanın günlük işlem hacmi, önde gelen merkezi borsa Coinbase’in işlem hacmi ile yakınlık gösteriyor. Ancak Binance ile karşılaştırıldığında UniSwap’in, işlem hacmi açısından Binance’in önemli ölçüde altında olduğu görülüyor.

uniswap2 - Uniswap, Kümülatif İşlem Hacminde Rekor Seviyeye Ulaştı!

Son dönemlerde geliştirmelere odaklanan Uniswap Labs Ventures, çeşitli yatırımlar ile büyüme hedeflerini açıklamaya başladı. Hatta son olarak yapılan açıklamada borsa, blok zinciri altyapısı, geliştirici araçları ve tüketiciye yönelik uygulamalar oluşturan yeni şirketlere odaklanarak web3 projelerine yatırım yapacağını belirtti.

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar