Muhabbit

Uniswap, Kümülatif İşlem Hacminde Rekor Seviyeye Ulaştı!

Uniswap

Merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap, piyasaya girmesinden bu yana, merkeziyetsiz borsa (DEX) üzerinde 1 trilyon doların üzerinde kripto para ticaretinin yapıldığını açıkladı.

Sosyal medya platformu Twitter üzerinde yapılan paylaşım ile haberi duyuran Uniswap Labs, platformun ömürlük kümülatif işlem hacminin rekor seviyelere ulaştığını belirtti.

Elde edilen verilere göre Uniswap, ticaret hacmi açısından geçen yıldan bu yana merkeziyetsiz döviz piyasasında hakimiyet kurmuş durumda.

Platform bu yılın nisan ayında, pazar payı olarak %42,48’lik oranla lider konumda yer alıyor. Onu, PancakeSwap (%17,21), SushiSwap (%5,47), Astroport (%5,24), Curve (%4,06) ve diğer platformlar (%25,56) izliyor.

Uniswap’ın günlük işlem hacmi de hatırı sayılır seviyelerde yer alıyor. Öyle ki borsanın günlük işlem hacmi, önde gelen merkezi borsa Coinbase’in işlem hacmi ile yakınlık gösteriyor. Ancak Binance ile karşılaştırıldığında UniSwap’in, işlem hacmi açısından Binance’in önemli ölçüde altında olduğu görülüyor.

Son dönemlerde geliştirmelere odaklanan Uniswap Labs Ventures, çeşitli yatırımlar ile büyüme hedeflerini açıklamaya başladı. Hatta son olarak yapılan açıklamada borsa, blok zinciri altyapısı, geliştirici araçları ve tüketiciye yönelik uygulamalar oluşturan yeni şirketlere odaklanarak web3 projelerine yatırım yapacağını belirtti.

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version