Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63431.1
2.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3472
1.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.11
-4.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.5
0.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Ünlü Yönetmen Spike Lee: “NFT’ler Film Sektöründe Aktif Olarak Kullanılabilir.”

Yönetmen, NFT’lerin film finansmanını daha geniş bir yelpazeye taşıyacağını düşünüyor.

Clock
Paylaş
Ünlü Yönetmen Spike Lee: “NFT’ler Film Sektöründe Aktif Olarak Kullanılabilir.”

She’s Gotta Have It ve Do the Right Thing gibi ünlü filmlerin arkasındaki yönetmen olan Spike Lee, kısa süre önce yaptığı açıklamada NFT’lerin film sektöründe kullanılmasının faydalı olacağından bahsetti. New York’ta bir NFT konferansında konuşan Lee ayrıca, NFT’lerin film finansmanını daha geniş bir yelpazeye taşıyacağını düşündüğünü açıkladı.

Binance BannerBinance Banner

Radio City Music Hall’daki NFT NYC konferansta Lee, NFT’lerin potansiyel faydası hakkındaki görüşünün kendi deneyimlerinden geldiğini de belirtti. Yönetmen, 1980’lerde filmlerini finanse eden kişilerin hâlâ bu yatırımdan nasıl yararlandığını anlattı. Lee, bunu şu cümleler ile açıklıyor:

“Filme yatırım yapan kişiler 30 yılı aşkın bir süre sonra hâlâ çek alıyorlar. Gerisi tarih oldu.”

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Lee, filmleri finanse etmek için NFT’leri kullanmanın film yapımına daha fazla demokrasi getireceğini düşünüyor. Ancak Lee, NFT yatırımlarının her emtia gibi riskli yanlarının da bulunduğunu belirtiyor. Sektör içinde kazanmanın, faydaların yanında bazı sıkıntılarında olduğunu belirten Lee, yatırımcıların buna hazırlıklı olması gerektiğini söylüyor.

Dikkatli Olun

Son dönemlerde sektörde yaşanan genel düşüş ve kripto para şirketlerinin işten çıkarmalarına da değinen Lee, bu durumu şu cümle ile özetliyor:

“Ne yaparsanız yapın, araştırmanızı yapmalısınız. Örneğin evinizi asla bahis konusu yapmayın.” 

Lee ayrıca “yakında” çıkacağını söylediği yeni bir NFT projesine de değinerek bu konuda oldukça istekli ve kararlı olduğunu belirtiyor. Ancak yine de, bir izleyici tarafından kendi projesini NFT satışlarıyla finanse edip etmeyeceği sorulduğunda Lee, o kadar hevesli görünmediğini dile getirerek, “Belki ileride ama şimdi değil” yanıtını verdi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar