Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60078.01
3.91%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3194.56
2.35%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.05
1.52%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537.2
0.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

UpBots Haftalık Piyasa Analiz Raporunu Yayımladı!

Algoritmik bir ticaret botu olan UpBots’un haftalık piyasa değerlendirme raporu yayımlandı.

Clock
Paylaş
UpBots Haftalık Piyasa Analiz Raporunu Yayımladı!

Algoritmik bir ticaret botu olan UpBots’un haftalık piyasa değerlendirme raporu yayımlandı. Bu raporda gündeme ait bilgilerin yanında piyasa değerlendirmelerine de yer veriliyor.

728×90 muhabbit - UpBots Haftalık Piyasa Analiz Raporunu Yayımladı!300x250 muhabbit - UpBots Haftalık Piyasa Analiz Raporunu Yayımladı!

Özet Haberler

Avrupa Parlamentosunun Kripto Para Kararı

Avrupa Parlamentosu’nun Ekonomik ve Parasal İşler Komitesi üyeleri, kripto varlıklardaki piyasaların (MiCA) AB içinde proof-of-work tabanlı kripto para birimlerinin yasaklanması hakkında sunulan bir tasarıyı oyladı.

Yapılan oylama sonucunda, daha önce katı bir düzenleyici tehdidi altında bulunan alanda olumlu bir sonuç çıktı. Yapılan açıklamada bunun kripto para endüstrisi için büyük bir rahatlamaya yol açtığı belirtildi.

MiCA, 126 maddeden oluşan ve bu maddelerin AB üye devlet kurumları tarafından uygulanmasının planını içeren düzenleyici bir çerçeve olarak biliniyor.

MiCA, merkez bankaları tarafından çıkarılan CBDC’ler, stablecoinlerin durumu, madencilik ve değişim platformlarının işlemleri gibi kripto paralar ile ilgili çok çeşitli konuları kapsar.

İşte bu geniş kapsamlı çerçevenin olumsuz bir hava yaratmasına rağmen parlamentoda bu konularda olumlu karşılanacak bir sonuç çıkması oldukça önemli görüldü.

İlginizi çekebilir: UpBots Nedir?

Ukrayna hükümeti, FTX, Kuna ve Everstake ile Ortaklaşa Kripto Para Bağış Web Sitesi Kurdu!

FTX ve Kuna gibi kripto para borsalarının bulunduğu ve bir stake platformu olan Everstake’in de yer aldığı ortaklıkta, Ukrayna’ya toplanan bağışları kolaylaştırmak için bir web sitesi kuruldu.

Ukrayna Rusya ile olan savaşına devam ederken birçok insan Ukrayna Hükümetinin kripto para cüzdan adresine bağış yapmaya başladı.

Ancak bazı kötü niyetli insanlar bundan faydalanmak istedi ve bazı kullanıcılar yanlış cüzdan adreslerine para göndermiş oldu. Bu tarz durumların önüne geçmek ve daha kolay bağış yapılmasını sağlamak için FTX, Kuna ve Everstake kollarını sıvadı.

Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı 14 Mart 2022 Pazartesi günü yaptığı bir duyuruda şunları söyledi:

“Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Tether (USDT), Polkadot (DOT), Solana (SOL), Dogecoin (DOGE), Monero (XMR), Icon (ICX) ve Neo (NEO) ile bağış kabul eden bir platform olan web sitemizi başlattık.”

Web sitesinin hedefi 200 milyon dolar toplamak. 15 Mart 2022 saat 15.30’dan itibaren kullanıcılar, değeri 48 milyon dolardan fazla kripto para gönderdi.

Gönderilen miktara baktığımızda platformun 200 milyon dolarlık hedefinin yaklaşık %24’ü gerçekleştirildi. Toplanan fonlar Ukrayna Merkez Bankası’na gönderilecek. Banka da fonları ülkenin silahlı kuvvetlerini ve insani yardım programlarını desteklemek için kullanacak.

Asya ülkelerinin, Rusya’nın Yaptırımlardan Kripto Paralar İle Kaçmasını Engelleme Çalışmaları

Japan Times’ın haberine göre; Japonya’nın finansal hizmetler ajansı ve Japonya dijital ve kripto varlıklar borsası birliği, Japonya’nın yaptırım listesinde olan kripto paraların işlemlerini Rusya’da engellemek için araştırma yapıyor.

Bu kapsamda Japon Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) ve Maliye Bakanlığı, kripto paranın kısıtlamaların bir parçası olduğunu ve yaptırımlarla ilgili olduğu tespit edilen tüm kripto varlıklarının dondurulması gerektiğini vurgulayarak Rusya’ya yönelik yaptırımlar hakkında ortak bir bildiri yayımladı.

Aslında Japonya, Rusya’nın kripto paralar sayesinde yaptırımlardan kaçabileceği endişesi konusunda yalnız değil. Bu haftanın başlarında, Fransa Maliye Bakanı Bruno le Maire, Avrupa Birliği’nin Rusya’nın kripto paraları kullanarak yaptırımları atlatmamasını sağlamak için önlemler aldığını duyurmuştu.

Kripto Para Analizleri

Haftalık raporunda kripto paraların teknik görünümlerine de yer veren UpBots, Bitcoin başta olmak üzere birkaç kripto para biriminin analizini yayımladı.

Bitcoin Analizi

Bitcoin’in son dönemlerde 40.000 doların üzerinde kapanmayı başaramadığını belirten platform, güncel görünümün BTC için giderek daha endişe verici hale geldiğini belirtiyor.

BTCUSDT 2022 03 15 09 57 17.png 1083x600 - UpBots Haftalık Piyasa Analiz Raporunu Yayımladı!

İki hafta önce 46.000 dolar seviyesi ile çakışan hareketli ortalamanın ise yavaş yavaş 42.000 dolar seviyesine doğru ilerlediği de belirtiliyor.

Bu iki seviyenin üzerinde çıkılmadığı sürece ise daha fazla olumsuzluk beklenebileceğini ve salınım pozisyonu alınmasının önemli olduğu açıklanıyor.

ETH Analizi

Ethereum için de aynı görünümün olduğu belirtilirken, günlük olarak hareketli ortalamasına ulaşamadan önce 2,445 dolar civarında kalmayı başaran Ethereum’a karşı dikkatli olunması gerektiği belirtiliyor.

ETHUSDT 2022 03 15 09 57 06.png 1083x600 - UpBots Haftalık Piyasa Analiz Raporunu Yayımladı!

FED’in faiz artırımı beklentisi ile riskten kaçan piyasanın güven vermediği ve 2.432 dolarlık seviyenin kırılması durumunda, 2.000 doların altında bir baskının beklenebileceği belirtiliyor.

UpBots’un haftalık gelişim raporu hakkında daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar