Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66560.01
0.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3414.39
-0.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.16
-2.47%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.2
0.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

US Global Investors CEO’su: Altın, BTC Gibi Yükselemez!

US Global Investors CEO’su Frank Holmes, BTC ve altın hakkında konuştu!

Clock
Paylaş
US Global Investors CEO’su: Altın, BTC Gibi Yükselemez!

Yatırım yönetimi şirketi US Global Investors’ın CEO’su Frank Holmes, Bitcoin’in merkeziyetsiz doğası, kripto para yatırımcılarını ve kurumları cezbettiğini söyledi. Holmes, BTC’nin fiyat olarak altını geçmesinin sebebinin merkeziyetsizlik kavramı olduğunu söyledi.

728×90 muhabbit - US Global Investors CEO'su: Altın, BTC Gibi Yükselemez!300x250 muhabbit - US Global Investors CEO'su: Altın, BTC Gibi Yükselemez!

Kitco News’e konuşan Holmes, Bitcoin’in özel bir mülk ve taşınabilir olması nedeniyle altına göre daha avantajlı olduğunu belirtti. Altının Bitcoin ile benzer özelliklere sahip olduğunu belirten Holmes, dijital para biriminin bir değer deposu haline geldiğini de ekledi.

Ayrıca Holmes genç yatırımcıların, Bitcoin’i çok tercih ettiğini belirtti.

Altın ve Gümüş Bitcoin Gibi Yükselmiyor!

Holmes, altın ve gümüş gibi değerli metallerin Bitcoin gibi yükselişe geçme olasılığının yakın zamanda olmayacağını düşünüyor. Altına önemli miktarda para yatıran kurumların, büyük bankalar gibi kurumlar tarafından denetlenme riskini taşıdığını öne sürdü.

XAUUSD 2021 09 16 13 54 42 - US Global Investors CEO'su: Altın, BTC Gibi Yükselemez!
Altın/Dolar Günlük Mum Grafiği

Altın grafiğine baktığımızda 4-5 sene içerisinde fiyatı, 2 katına ulaştığını söyleyebiliriz.

XAGUSD 2021 09 16 13 55 10 - US Global Investors CEO'su: Altın, BTC Gibi Yükselemez!
Gümüş/Dolar Günlük Mum Grafiği

Gümüş’ün grafiğinde ise fiyat, uzun süre 20-15 dolar bandında hareket etmiş. 2020’de Gümüş, 11 dolarlara düştükten sonra 30 dolarlara kadar çıkmış. Bu nedenle son 2 senede Gümüş fiyatının 3 katına çıktığını söyleyebiliriz.

BTCUSD 2021 09 16 13 55 36 - US Global Investors CEO'su: Altın, BTC Gibi Yükselemez!
Bitcoin/Dolar Günlük Mum Grafiği

Bitcoin’in grafiğine baktığımızda ise 3-4 yıl içinde fiyat olarak yaklaşık 1600 katına çıkmış. Geleneksel piyasalarda işlem yapan kullanıcılar için dudak uçuklatacak bir yükseliş olduğunu belirtmek gerekiyor.

Ayrıca Holmes, Bitcoin’in ve diğer kripto para birimlerinin yatırımcıları çekmek için teknolojiden yararlandığına inanıyor. Reddit gibi sosyal medya platformlarının genç yatırımcıları etkilemek için önemli bir yol olduğu söylenebilir.

Bununla birlikte Holmes, Bitcoin’in arzının sınırlı olması nedeniyle kurumsal yatırımcılar tarafından ilgi gördüğünü düşünüyor.

Bu yılın başlarında Bitcoin ve kripto para birimleri, kurumsal yatırımcıların katılımıyla bir boğa koşusuna başladı. Sonuç olarak, yatırımcılar altın yerine BTC’yi tercih ettiler.

Bitcoin Detaylı Fiyat Analizi

Bitcoin fiyat Analizi

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar