Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59089.61
4.50%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3344.33
2.94%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.12
1.98%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $413.2
3.77%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

VanEck’in Bitcoin ETF’ine SEC’den Bir Erteleme Daha Geldi!

SEC, VanEck’in başvurusu için 14 Kasım’a kadar karar vermek durumunda.

Clock
Paylaş
VanEck’in Bitcoin ETF’ine SEC’den Bir Erteleme Daha Geldi!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), VanEck’in Bitcoin borsasında işlem gören fon başvurusunu son kez değerlendirdi.

SEC tarafından yapılan açıklamada, önerilen kural değişikliğini gözden geçirmenin 60 gün daha süreceği belirtilerek uzatma kararı alındığı duyuruldu. Alınan bu erteleme kararının açıklanması için son tarih ise 14 Kasım 2021 olarak belirlenmiş durumda.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi Çekebilir: ETF Nedir?

Bilindiği üzere SEC bu gibi başvurularda karar vermek üzere ilgili süreyi 240 güne kadar uzatabiliyor. Biraz daha açacak olursak; komisyonun sonuç hakkında karar vermesi, başvurunun yayın tarihinden itibaren 180 güne kadar sürebiliyor. Bununla birlikte, düzenleyicilerin “uygun” görülmesi ve gerekçelerini yayınlamaları halinde ek bir 60 gün daha almasına izin veriliyor. Bu kapsamda daha önce de bir kaç defa ertelenen ETF kararı için SEC artık olumlu veya olumsuz bir karar vermek durumunda.

Hatırlanacağı üzere Cboe BZX Exchange, ilk olarak mart ayının başında VanEck‘in Bitcoin Trust’ını listelemek için bir başvuruda bulundu ve şimdiye kadar süregelen süreç başlamış oldu. Hatta VanEck’ten sonra Fidelity, Valkyrie, Kryptoin ve Skybridge gibi şirketlerin de, Bitcoin ETF başvurularının olduğu biliniyor.

Beklentiler Olumlu Yönde

ABD tarafında, Bitcoin için yapılan ETF başvurularının hep reddedildiği biliniyor. Bunun yanında bu süreçler devam ederken Kanada‘da ise birkaç Bitcoin ve Ethereum ETF’ini kabul edilip kullanıcılara sunulmuş durumda.

Ancak son dönemlerde yapılan açıklamalara bakılırsa bu yıl içinde ABD’de bir Bitcoin ETF’i kabul edileceği yönünde olumlu görüşler artmaya başladı. Bu durumda etkili olan açıklamalardan biride SEC başkanı Gary Gensler’den geldi. Hatırlanacağı üzere Gensler, yakın zaman önce yaptığı açıklamasında, SEC’in Bitcoin vadeli işlemlerine bağlı bir ürünü onaylama olasılığının yüksek olduğu konusunda olumlu ifadelerinin olduğu biliniyor.  

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar