Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63432
2.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3467.85
1.03%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.2
-3.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.9
0.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Varlık Yönetim Devi Bitwise, Yeniden “Bitcoin ETF” Başvurusu Yaptı!

Şirket, yaklaşık iki yıl sonra, Bitcoin ETF’i için SEC’e bir kez daha başvurdu. 

Clock
Paylaş
Varlık Yönetim Devi Bitwise, Yeniden “Bitcoin ETF” Başvurusu Yaptı!

Bitwise Asset Management, yaklaşık iki yıl sonra, bir Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) oluşturmak için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’na bir kez daha başvurdu. 

Bitwise baş yatırım sorumlusu Matt Hougan’ın yaptığı bir Twitter duyurusunda, yatırım firması NYSE Arca ile türevleri veya kripto para birimlerine diğer dolaylı sahip olmayı değil “gerçek BTC”yi elinde bulunduran bir Bitcoin ( BTC ) ETF’ini istediklerini söyledi.

Binance BannerBinance Banner

İlginizi çekebilir: ETF Nedir?

Hougan’a göre, Bitwise ekibi, firmanın herhangi bir manipülasyon girişimini “gözetleme ve uygulama” yeteneğini analiz etmek için iki yıldan fazla zaman harcadı ve Chicago Ticaret Borsası’nın (CME) kripto paralar için “önemli büyüklükte düzenlenmiş bir pazar” olduğu sonucuna vardı.

“Piyasa olgunlaştı. Gerçek bir BTC ETF artık onaylanabilir.”

Bilindiği üzere Bitwise, ilk olarak Ocak 2019’da SEC’e bir Bitcoin ETF kaydı için başvurdu. Düzenleyici, Ekim 2019’da ilgili teklifi reddetti, ancak daha sonra kararını gözden geçireceğini söyledi. Bitwise tarafı ise ertesi yıl SEC’in teklifi esasen beklemede tutmasının ardından başvurusunu geri çekti. O sırada Hougan, firma ilk başvuruda ajansın bazı endişelerini ele aldıktan sonra Bitwise’ın “uygun bir zamanda” yeniden dosyalamayı planladığını söyledi.

Bitwise, mayıs ayında yatırımcılara halka açık en büyük firmalardan bazılarına sahip olma imkanı sunan bir Crypto Industry Innovaators ETF’yi başlattı. Blockchain ve kripto para endüstrisinde faaliyet gösteren Crypto Industry Innovators, “kripto para sektöründe fiili ve maddi faaliyetlerde bulunan” en iyi firmaları izleyen Bitwise’ın Crypto Industry Innovators 30 Index’e dayanıyordu.

SEC başkanı Gary Gensler, doğrudan yatırım yapmak yerine kripto para vadeli işlemlerine dayalı ETF’leri kabul etmeye daha açık olacağını ima etmesine rağmen, ABD’li düzenleyici kurumu henüz fiziksel destekli bir BTC ETF başvurusunu onaylamadı. Ancak geçtiğimiz hafta SEC, yatırımcılara Bitcoin’e önemli ölçüde yatırım yapan şirketlere erişim sağlayan Volt Crypto Industry Revolution ve Tech ETF için bir başvuruyu onayladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar