Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66008.62
-1.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3482.17
0.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.26
-3.23%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.6
0.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Varlık Yönetim Devi Fidelity, Kripto Para Alım Satımlarında Komisyonu Kaldırıyor!

Fidelity Investments, perakende yatırımcılar için komisyonsuz bir kripto para alım satım ürünü piyasaya sürüyor.

Clock
Paylaş
Varlık Yönetim Devi Fidelity, Kripto Para Alım Satımlarında Komisyonu Kaldırıyor!

Küresel varlık yöneticisi Fidelity, yaptığı bir açıklama ile yeni bir kripto para alım satım girişimini başlatacağını duyurdu. Perakende müşterilere yönelik başlatılacak hizmet ile Fidelity Investments, yapılacak işlemlerden herhangi bir komisyon almayacak.

728×90 muhabbit - Varlık Yönetim Devi Fidelity, Kripto Para Alım Satımlarında Komisyonu Kaldırıyor!300x250 muhabbit - Varlık Yönetim Devi Fidelity, Kripto Para Alım Satımlarında Komisyonu Kaldırıyor!

9,9 trilyon doları aşan varlığı yöneten dev şirket, yeni kripto para hizmeti için bekleme listesinin aktif olduğunu belirtiyor. Böylece kullanıcılar, yeni hizmet aracılığıyla Bitcoin ve Ethereum’a yönelik yatırım teklifleri sunabilecek.

Kısa süre önce CNBC tarafından yayımlanan haberde, yeni duyurulan Fidelity Crypto girişimini kullanmak isteyen yatırımcıların, minimum 1 dolarlık bir hesap oluşturması yeterli olacak. Bu hizmeti kullananlara ayrıca şirketin yan kuruluşu olan Fidelity Digital Assets aracılığıyla alım satım hizmetlerine erişim hakkı da tanınacak.

Fidelity tarafı yeni girişim ile ilgili yaptığı açıklamada müşteri odaklı olduklarını belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Fidelity müşterilerinin anlamlı bir kısmı zaten kripto paralar ile ilgileniyor. Ayrıca birçoğu da halihazırda kripto paralara yatırım yapıyor. Kullanıcılarımızın, Fidelity’nin eğitim, araştırma ve teknolojisinden faydalanabilmeleri için onlara seçimlerini destekleyecek araçlar sağlamaya devam edeceğiz.”

Fidelity, atmış olduğu bu adım ile Robinhood, Binance ve önde gelen kripto para şirketlerinin arasına dahil oluyor. Yani şirket, ABD yatırımcıları için komisyonsuz hizmet sunan platformlardan biri oluyor.

Fidelity Kripto Para Alanında Büyüyor

Büyüyen kripto para endüstrisinden faydalanmak isteyen Fidelity, geleneksel hizmetlerinin yanında kripto paralara da yer vermeye devam ediyor. Nisan ayında Fidelity Investments, yatırımcıların emeklilik hesaplarına Bitcoin eklemesine izin vermeye başladığında gündemdeki yerini almıştı. Fidelity’nin müşterilerinin Bitcoin’i emeklilik hesaplarına dahil etmesine izin verme kararı, büyük emeklilik planı sağlayıcıları için ilk kez bir dönüm noktası oldu. 

Ardından kripto para kışı olarak adlandırılan kripto paraların çöküşü başladı ve sektör kısa süre içinde 1 trilyon dolar zarara uğradı. Buna rağmen, Fidelity Investments’ın bir yan kuruluşu olan Fidelity Digital Asset Services, kurumsal yatırımcının kripto paralara olan ilgisinin devam edeceğini düşündüğü için çalışan sayısını ikiye katlama planlarını açıkladı.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar