Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66535.99
4.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3484.7
2.64%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.09
4.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590
3.40%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Varlık Yönetim Şirketi Bitwise, Web3 ETF’ini Piyasaya Sürdü!

Şirket, hızla gelişen Web3’ten yararlanmak için yeni bir girişim başlattı.

Clock
Paylaş
Varlık Yönetim Şirketi Bitwise, Web3 ETF’ini Piyasaya Sürdü!

Varlık yönetim şirketi Bitwise Asset Management, kısa süre önce yaptığı açıklamada, kripto para alanında yeni bir girişim başlattığını duyurdu. Şirket, hem kurumsal hem de bireysel yatırımcılara, Web3 alanının gelişmesine katkı sağlamak üzere, borsada işlem gören fon (ETF) başlatıldığını açıkladı. Yönetimi altında 1,3 milyar dolardan fazla varlığı bulunan Bitwise, en büyük kripto varlık yöneticilerinden biri olarak biliniyor.

728×90 muhabbit - Varlık Yönetim Şirketi Bitwise, Web3 ETF'ini Piyasaya Sürdü!300x250 muhabbit - Varlık Yönetim Şirketi Bitwise, Web3 ETF'ini Piyasaya Sürdü!

Bilindiği üzere ETF; hisse senetleri, tahviller, emtialar, para birimleri gibi menkul kıymetlerden oluşan ve geleneksel borsalarda işlem görmek üzere listelenen bir yatırım fonu biçimidir. ETF’ler bir dayanak varlığın fiyat hareketlerini izler. Hizmet tokenları, yalnızca kripto para birimleri olmalarına rağmen, ETF’nin parçası olabilir. ETF hakkında daha detaylı bilgi almak için ETF Nedir? başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Konu ile ilgili açıklama yapan Bitwise, Web3 alanının daha fazla merkeziyetsizlik yarattığı ve internetin gelişiminin bir sonraki dalgasını oluşturduğunu belirtiyor.

Son dönemlerde popülerliği artan ve internetin gelecekteki versiyonu olarak kabul edilen Web3, merkeziyetsiz bir yapıya sahip şekilde çalışıyor. Böylece kullanıcılar, dev şirketlerin (Google, Apple, Facebook) programları aracılığıyla internete erişmek yerine, interneti kendileri yönetebiliyorlar.

BWEB adı ile işlem görmeye başlayan ETF, Web3 ticari faaliyetleriyle doğrudan bağlantılı şirketlere yatırım yapma imkanı sağlayacak. Bu yatırımın içinde ayrıca, Metaverse, dijital dünyalar, geliştirme, yönetişim ve yaratıcı ekonominin dahil olduğu belirtildi.

Bitwise CEO’su Hunter Horsley yeni girişim hakkında yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Bitwise Web3 ETF, inovasyon yatırımcılarına alana erişim için basit bir yol sunarak bu büyük fırsattan yararlanmayı hedefliyor. Aynı zamanda, Web3’ün temel taşı olan kripto paralar konusundaki uzmanlığımızdan da yararlanıyor. Çünkü bu şirketlerin çoğu, işlerini blok zinciri teknolojisine odaklıyor. Alan açıldıkça beklenen büyümelerini görmeyi dört gözle bekliyoruz. ” 

Bilindiği üzere Bitwise, geçtiğimiz ekim ayında, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) oluşturmak için Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) ikinci defa başvuru yapmıştı. SEC, ilgili başvuruyu henüz sonuçlandırmasa da nihai kararın kısa süre içinde verilmesi bekleniyor. Hatırlanacağı üzere şirketin ilk ETF başvurusu 2019 yılının ocak ayında yapılmıştı. SEC, şirketin başvurusunu, yine aynı yılın ekim ayında reddettiğini açıkladı.

Daha Fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar