Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66656.67
1.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3428.05
0.12%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $29.41
-1.41%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $585.3
0.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Varlık Yönetimi Devi Fidelity, Analitik Platformu Sherlock’u Duyurdu!

Yeni platform, kurumsal yatırımcılar ve fon yöneticileri için analitik veriler sağlayacak.

Clock
Paylaş
Varlık Yönetimi Devi Fidelity, Analitik Platformu Sherlock’u Duyurdu!

Varlık yönetimi devi Fidelity, dijital varlık verileri ve analitik çözümü olan Sherlock adlı yeni platformunun duyurusu ile dijital varlık alanını daha derinden araştırmaya başladı.

728×90 muhabbit - Varlık Yönetimi Devi Fidelity, Analitik Platformu Sherlock'u Duyurdu!300x250 muhabbit - Varlık Yönetimi Devi Fidelity, Analitik Platformu Sherlock'u Duyurdu!

Yönetimi altında 10 trilyon dolarlık varlığa sahip olan Fidelity Investments, 29 Nisan tarihinde yaptığı duyuruda, yeni başlatmış oldukları Sherlock platformunun, kurumsal yatırımcılara ve fon yöneticilerine yardımcı olmak için çözümler üreteceğini belirtti. Bu kapsamda yapılan duyuruya göre, yatırımcıların piyasayı değerlendirmelerine yardımcı olacak benzersiz analitiklere ek olarak, önde gelen kurumsal veri sağlayıcılarından bazılarının kripto para varlıkları üzerine araştırmalar yapılabilecek.

Sherlock olarak adlandırılan platform üzerinde temel ve teknik analiz, blok zinciri verileri, piyasa verileri, sosyal duyarlılık analizi ve sektör haberleri gibi bilgilere ulaşılabileceği açıklandı.

Yeni platformun rakipleri arasında, kurumsal düzeyde analitik sağlamak için 2018’de başlatılan Messari ve araştırma firması Delphi Digital gibi kurumsal müşteriler için derinlemesine araştırma ve analiz sağlayan şirketler bulunuyor. Bunun yanında daha derin düzeyde veri ve analitik sunan diğer platformlar arasında Glassnode, Skew, Coin Metrics, Dune Analytics ve Santiment bulunuyor.

Konu hakkında açıklama yapan, Fidelity Uygulamalı Teknoloji Merkezi’nin ürün yönetiminden sorumlu başkan yardımcısı Kevin Vora, kripto para alanına kurumsal ilginin arttığını belirterek şunları söyledi:

“Dijital varlıklar veri alanındaki son birkaç yılda muazzam büyümeyi görmek heyecan verici. Pazar hızla olgunlaşırken, kurumsal yatırımcılardan kapsamlı ve erişilebilir bir veri çözümüne hâlâ ihtiyaç olduğunu tespit ettik.”

Blockchain Capital’in kıdemli ortağı Kinjal Shah, kripto pazarlarına ait veri araştırmalarında karşılaşılan en büyük zorluklardan birinin çok sayıda kaynaktan gelen bilgileri bir araya getirmek olduğunu belirterek, Sherlock’un, çok önemli olan bütünsel, zamanında verilere erişim sağlayarak daha verimli araştırma yapmaya yardımcı olduğunu dile getirdi.

Fidelity, 2014 yılında Bitcoin madenciliği ile başlayan kripto para alanındaki varlığını güçlendiriyor. Bu alanda yapmış olduğu yatırımlar ve önemli girişimler ile de piyasadaki önemli oyuncular arasında yer alıyor. Şirket son olarak 24 Mart’ta, ABD’de Bitcoin ETF‘i içinde başvuruda bulundu.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar