Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67174
0.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3504.43
0.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.49
10.88%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $600.1
0.89%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Varlık Yönetimi Devi GlobalX, Bitcoin ETF’i İçin Başvurdu!

Dev şirket GlobalX, Bitcoin ETF başvurusunu SEC’e sundu.

Clock
Paylaş
Varlık Yönetimi Devi GlobalX, Bitcoin ETF’i İçin Başvurdu!

Yönetim altındaki varlıklarda (AUM) 35 milyar dolarlık varlıkla ilgilenen New York merkezli GlobalX, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC) bir Bitcoin ETF oluşturmak için başvuruda bulundu. 

728×90 muhabbit - Varlık Yönetimi Devi GlobalX, Bitcoin ETF’i İçin Başvurdu!300x250 muhabbit - Varlık Yönetimi Devi GlobalX, Bitcoin ETF’i İçin Başvurdu!

İlginizi Çekebilir: ETF Nedir?

GlobalX, halihazırda bulut bilişimden birçok fona kadar toplamda 84 adet ETF hizmeti sunuyor. ETF sağlayıcısı GlobalX’in başvurusu onaylanırsa, Cboe BZX borsasında işlem görmeye başlayacak.

Screenshot 1 - Varlık Yönetimi Devi GlobalX, Bitcoin ETF’i İçin Başvurdu!
Bitcoin ETF

GlobalX’in bu son girişimi, hâlihazırda Bitcoin ETF’i için başvuruda bulunan; WisdomTree Investments, VanEck Associates Corp., NYDIG Asset Management, First Advisors / SkyBridge ve Valkyrie Digital Assets, Fidelity ve Galaxy Dijital gibi şirketlerin ardından gelen ETF başvurusu konumunda yer alıyor. 

Bilindiği üzere SEC bugüne kadar yapılan ETF başvurularının hiçbirini onaylamadı. İnceleme sürecinde sürekli olumsuz karar veren SEC’in bu başvuru için ne cevap vereceği ise merak ediliyor.

2018 yılında GlobalX, web sitesinde yer alan bilgilere göre AUM’da 560 milyar dolarlık yatırım yöneticisi olan Mirae Asset Global Investments tarafından satın alındı.

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar