Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64690.86
1.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3102.19
1.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.56
4.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.9
1.62%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Visa Dijital Paraları Sevmiş! Kendi Parasını Çıkaracak Mı?

İtibari para birimlerinin desteği ile oluşturulan stablecoinlerin “ödeme” noktasında büyük bir inovasyon olduğunu belirten blog yazısı, dijital para birimlerinin avantajını itibari para birimleriyle birlikte çalışması olarak tanımlıyor. 

Clock
Paylaş
Visa Dijital Paraları Sevmiş! Kendi Parasını Çıkaracak Mı?

Visa dijital paralar için yoğun mesai harcıyor gibi görünüyor. Visa USA tarafından yayınlanan blog yazısında dijital paralar ile ilgili oldukça önemli açıklamalar bulunuyor.

728×90 muhabbit - Visa Dijital Paraları Sevmiş! Kendi Parasını Çıkaracak Mı?300x250 muhabbit - Visa Dijital Paraları Sevmiş! Kendi Parasını Çıkaracak Mı?

Yayınladığı blog yazısında dijital paralar hakkındaki görüşlerini bildiren Visa, dijital paraları nakit paranın özel anahtarlarla kontrol edilen dijital versiyonları olarak tanımlamakta. Bu para birimlerinin ilk örneğinin Bitcoin olduğunu belirten Visa, bugünlerde farklı kripto paraların da öne çıktığından bahsetmekte.

İtibari para birimlerinin desteği ile oluşturulan stablecoinlerin “ödeme” noktasında büyük bir inovasyon olduğunu belirten blog yazısı, dijital para birimlerinin avantajını itibari para birimleriyle birlikte çalışması olarak tanımlıyor.

Visa’nın hali hazırda düzenlenmiş dijital para platformları ile çalıştığı belirtilirken, Coinbase ve Fold’un isimleri yazıda geçmekte. Dünya çapında 25 farklı platform ile çalıştığının altını çizen Visa, bu şirketlerin servislerini Visa ağı ile birlikte çalışır hale getirerek “Visa” kartın geçerli olduğu her yerde ödeme hizmeti sağladıklarını belirtmekte.

Fast Track programı ile birlikte birçok platformun ödeme hizmetlerini kolaylaştırmak ve ödeme sırasında kullanıcı fonlarını gerçek zamanlı olarak değiştirmeye yarayan “Visa Direct” ile entegre ettiğinden bahseden Visa, hizmetlerinin dijital cüzdanları daha işlevsel hale getirdiğinin altını çizdi.

Anchorage’e Yatırım Yapıldı

Visa blockchain teknolojisini ve sektörü uzun zamandır yakından takip ettiğini belirtirken, geçtiğimiz dönemde güvenlik altyapısı hizmetleri geliştiren Anchorage’e yatırım yaptığını açıkladı.

Yaptıkları araştırmalar ile önemli inovasyonların ortaya çıktığının altını çizen Visa, Zether ve FlyClient isimli projelerden de bahsetmeyi unutmadı. İki projenin de amacının dijital paraların ölçeklenebilirliğini ve offline işlem yapabilme özelliğini geliştirmeye çalıştığını açıkladı.

Düzenleyici Kurumlarla Görüşüyor

Düzenleyici kurumların dijital paralar ile ilgili endişelerinin olduğunu belirten Visa, bu sebeple kurumlarla sürekli olarak diyalog halinde olduğunu ve bu yöntem ile sorunların giderilebileceğine de değindi.

Bu noktada önümüzdeki dönemde de açıklamaları olacağını belirten Visa, kendi dijital parası hakkında bir yorumda bulunmadı. Ancak yayımlanan blog yazsında dijital varlık dünyası ile oldukça ilişkili olduğunu belirten Visa, merkez bankası dijital parası noktasıdna bile düzenleyici kurumlar ile iletişim halinde olduğunu belirtiyor.

Sizce Visa kendi dijital parasını cıkaracak mı?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar