Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51007.85
-2.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2900.84
-1.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.85
-6.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.8
2.04%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Visa Kart’tan Harcama Yaparak Bitcoin Kazanın

Fold, Visa’nın Fintech Fast Track Programı’na katılmış durumda. Yeni debit kart ile birlikte harcamalarınıza karşılık olarak Bitcoin kazanabileceksiniz.

Clock
Paylaş
Visa Kart’tan Harcama Yaparak Bitcoin Kazanın

Visa Kart’ınızından harcama yaparak Bitcoin kazanmak ister miydiniz? Bitcoin Ödemeleri Uygulaması Fold, çok yakında bunu gerçekleştirecek.

Fold, Visa’nın Fintech Fast Track Programı’na katılmış durumda. Bu sayede debit kart çıkarma imkanına sahip olacak olan şirket, yapılan harcamalara “cashback” adı altında Bitcoin kazandırmayı amaçlıyor.

Binance BannerBinance Banner

Açıklamayı salı günü gerçekleştiren Fold, Visa programına kabul edilen ilk kripto para şirketi olduğunun da altını çiziyor. Program “fintech startup”larının Visa ile olan entegrasyonunu hızlandırmak amacı ile dünya çapında katılımcıları kabul etmekte. Program ise ABD’de Temmuz 2019 tarihinden itibaren katılımcı kabul etmeye başlamıştı.

Visa SVP’si ve Fintech Çözümleri’nin başında olan Terry Angelos, Fold gibi startupların Fast Track Programı’na katılarak Visa uzmanlarına ve teknolojisine erişim sağlayabildiklerini belirtmekte.

Bu sayede startuplara kaynak sağlayabiliyoruz.

Tabiki kripto debit karta sahip olan ilk kurum Fold olmayacak. Hali hazırda Coinbase ve Cryptocom gibi kuruluşların Visa kart çözümü bulunmakta. Coinbase’in kartında herhangi bir ödül bulunmamakla beraber, Cryptocom’un kartında ise MCO Token (MCO) tutulması karşılığında harcamalardan yüzdelik iadeler gerçekleşmekte.

Binance tarafında ise geçtiğimiz haftalarda Visa kart tanıtımı yapılmış, fakat sonrasında kart üzerinden Visa yazısı kaldırılmıştı.

KYC ve satın alım zorunlu olmayacak.

Karta sahip olabilmek için zorunlu bir KYC işlemi olmayacağını belirten Fold CEO’su aynı zamanda direk olarak Bitcoin (BTC) satın almadan, sadece kart üzerinden harcama yaparak Bitcoin (BTC) kazanılabileceğinin altını çizmekte.

Fold CEO’su Reeves’e göre Visa kart 3’üncü çeyrekte kullanıma açılmış olacak. Kayıtların şimdiden alınmaya başladığını belirten Reeves, kayıt için sadece telefon numarası ve adresin yeterli olduğunu belirtmekte. İsteğe bağlı olarak da banka hesabı detayları verilebilmekte.

Fold, hali hazırda uygulaması üzerinden kullanıcılarına Starbucks, Uber ve Target gibi platformların kartlarını satın almaları halinde yüzde 20’ye kadar Bitcoin ödülleri dağıtmakta.

Geçtiğmiz Kasım ayında Fold, 2.5 milyon $ ek yatırım toplamayı başarmıştı.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar