Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67602.01
1.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3488.14
-0.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.99
9.37%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $596.9
0.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Vitalik Buterin, kendisine çok sorulan soruyu cevapladı

Clock
Paylaş
Vitalik Buterin, kendisine çok sorulan soruyu cevapladı

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, yapay zeka ve kripto paranın ortak yönlerine yönelik düşüncelerini paylaştı. Buterin yazısında benzer yönlerinin bulunduğunu ancak o kadar da çok benzerlik olmadığını belirtti.

Buterin yıllar boyunca kendisine kripto ve yapay zekanın ortak yönlerinin sorulduğunu söyledi. Ve o soruyu şu şekilde cevapladı:

728×90 muhabbit - Vitalik Buterin, kendisine çok sorulan soruyu cevapladı300x250 muhabbit - Vitalik Buterin, kendisine çok sorulan soruyu cevapladı

“Kripto paraların merkeziyetsizliği yapay zekanın merkezileşmesini dengeleyebilir. Yapay zeka opaktır. Blockchain ise şeffaf. Yapay zeka verilere ihtiyaç duyar. Blok zincirler ise verileri depolamak ve izlemek için iyidir. Ancak yıllar geçtikçe insanlar benden daha derine inmemi ve belirli uygulamalar hakkında konuşmamı istediğinde, cevabım hayal kırıklığı yaratan bir yanıt oldu: “evet, birkaç şey var ama o kadar da değil. Fakat süreçler yavaş yavaş değişmeye başladı. Son 3 yılda modern LLM’lerle oluşan yapay zekaya, sadece ölçeklenme sorununu çözen blok zincirleri değil, aynı zamanda ZKP’ler, FHE ve MPC de eklendi. Durum böye olunca bu anlamda bir değişim de var.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin

Vitalik Buterin, yapay zekanın çok geniş bir kavram olduğunu belirtti!

Buterin yazısında yapay zekanın çok geniş bir kavram olduğunu bunun net bir şekilde ele alınamayacağının da altını çizdi.

“Yapay zeka biz insanların yaratılış sürecini bile içeriyor! Son derece güçlü şeyler yapma yetenekleri ve arka planda neler olup bittiğini anlama becerilerimiz yapa zeka için de geçerli bir özellik.”

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar