Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56927.87
1.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3246.34
-0.09%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.4
-0.91%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.8
-0.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Voyager Müşterilerine FTX Anlaşmasıyla Beraber Umut Doğdu

Voyager’ın FTX US ile gerçekleştirilmesi öngörülen anlaşma sayesinde müşteriler hesaplarının %72’sine yeniden kavuşabilecek.

Clock
Paylaş
Voyager Müşterilerine FTX Anlaşmasıyla Beraber Umut Doğdu

İflas eden kripto para platformu Voyager Digital’in mağdur müşterilerine umut ışığı doğdu. Mahkeme kaynaklarından edinilen bilgilere göre FTX US ile gerçekleştirilmesi öngörülen bir anlaşma sayesinde müşteriler hesaplarının %72’sine yeniden kavuşabilecek.

Her ne kadar anlaşmanın ihtimali dahi umutları yeşertse de, Amerika Birleşik Devletleri iflas hakimi Michael Wiles’a göre FTX ile böyle bir imzanın atılabilmesi için Voyager’ın alacaklılarının tamamından onay alınması ve iflas geri ödeme planının da kabul görmesi gerekiyor.

Binance BannerBinance Banner

“Eğer plan bozulursa, anlaşmanın yürürlüğe geçmesi de söz konusu olamaz.”

Bu duruma ek olarak “güvenlik dışı” adı verilen bir madde de Voyager’a FTX ile gerçekleştirilen anlaşmayı alacaklıların lehine daha iyi bir alternatifin doğması halinde iptal etme hakkı tanıyor.

Söz konusu madde iflas davalarında sıkla eklenen bir madde olarak dikkat çekiyor, şirketlere satış süreci tamamlana dek olabilecek en iyi teklifleri değerlendirme ve böylece müşterileri minimum oranda mağdur etme imkanı sağlıyor.

voyager kriz

Voyager Mağdurları Kayıplarının %72’sini Telafi Edebilecek

Voyager, 27 Eylül 2022’de FTX ihaleyi kazandıktan sonra bir açıklamada bulunmuş, müşterilerinin zamanla FTX platformuna geçiş yapabileceğini belirtmişti. FTX, iki hafta süren bir ihale sürecinden sonra yaklaşık 1,4 milyar dolarlık bir teklifle süreci başarıyla tamamlamıştı.

FTX ile yapılan plan tüm öncelikli taleplerin bütünüyle ödenmesini, diğer hesap sahiplerinin ise hesap değerlerinin yaklaşık %72’sini elde etmesini ön görüyor. Söz konusu hesaplar 1 Temmuz 2022’den beri dondurulmuş durumdalar.

Rakam, kripto para hedge fonunun Voyager’a kredi geri ödemelerinde temerrüde düşmesinden sonra Three Arrows Capital’e (3AC) karşı iddiasının bir parçası olarak telafi edebileceği fonları içermiyor.

Bu talebin bir parçası olarak alınan herhangi bir ek fonun, Voyager hesap sahiplerinin dondurulan hesaplarının daha büyük bir yüzdesini geri almalarına imkan tanıyacağı belirtiliyor.

İlginizi Çekebilir: Voyager Müşterileri, Fonlarını Kaybetmekle Karşı Karşıya!

Kripto para borç verme şirketi Voyager Digital şirketi 4 Temmuz 2022’de, 3AC’nin likidite skandalının hemen akabinde iflas ettiğini kamuoyuna duyurmuştu.

Voyager Digital şirketi iflasını duyurmasından kısa bir süre sonra ise varlıklarını satışa çıkarmıştı. Satışa çıkardığı bu varlıklar için ise popüler kripto para borsaları karşı karşıya gelmişti. Yapılan müzayedede en yüksek teklifleri verenler Binance ve FTX olurken, kazanan taraf FTX borsası oldu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar