Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59885.99
3.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3187.26
2.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.94
1.01%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $535.7
0.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Walmart Kripto Para ATM’leri Kurmak için Harekete Geçti!

Walmart müşterileri, ATM’lerden Bitcoin satın alabilecek!

Clock
Paylaş
Walmart Kripto Para ATM’leri Kurmak için Harekete Geçti!

Walmart, ABD genelinde bulunan mağazalarına kripto para ATM’si kurmak için Coinstar ve CoinMe ile ortaklık kurdu!

Toplamda 200 ATM’nin kurulacağı pilot uygulamanın sonunda Walmart, 8.000 ATM’lik bir filo planlaması yapıyor. Fakat bu konu hakkında henüz net bir zaman tablosu yok.

728×90 muhabbit - Walmart Kripto Para ATM'leri Kurmak için Harekete Geçti!300x250 muhabbit - Walmart Kripto Para ATM'leri Kurmak için Harekete Geçti!

Coin ATM Radar’a göre an itibarıyla ABD’de 25.000’den fazla Bitcoin ATM’si var. Coinstar, 33 eyalette Bitcoin alım satım işlemleri için 4.400 ATM işletiyor.

BitOoda’nın baş strateji sorumlusu ve araştırma başkanı Sam Doctor, Bloomberg’e verdiği bir röportajda, Bitcoin ATM’lerinin kısa bir süre içinde birçok süpermarkette bulunabileceğini belirtti.

Walmart, Bitcoin benimsenmesi için çalışmalar yapıyor ve pilot programı ile insanları kripto paralar ile tanıştırıyor.

Walmart’ın kuracağı ATM’lerde müşteriler, sadece alım işlemlerini gerçekleştirebilecek. Banknot ile Bitcoin alan kullanıcılar, ATM’den bir QR kod alacak ve bu kodu CoinMe hesaplarına tanımlayarak kripto paralarını saklayabilecek.

Bu arada Bitcoin ATM’ler, Bitcoin alım seçeneği için %4’lük bir komisyon kesecek. Bunun yanı sıra ek olarak %7 oranında para bozdurma komisyonu da ATM kullanıcılarına yansıtılacak.

Karşılaştırmak gerekirse, popüler kripto para borsaları, ortalama olarak %4 oranında komisyon kesiyor. Bu, %11’lik orandan çok daha az.

Ağustos ayında market zinciri, şirketin dijital para birimi stratejisini oluşturmak ve geliştirmek adına bir iş ilanı açmıştı.

Bununla beraber Walmart China, ürünlerin takibini sağlamak ve blockchain ile tedarik zinciri yönetimini sağlayabilmek adına VeChain ile iş birliği yapmıştı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar