BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

VeChain Artık Bir Food Safety Alliance Üyesi!

VeChain, 130 şirketin bulunduğu bir ittifaka katıldı!

Yayın:

-

VeChain

VeChain Derneği, konsey üyesi olarak Çin Hayvan Sağlığı ve Gıda Güvenliği İttifakına Katıldı.

17 Eylül’de yapılan bir duyuruya göre VeChain, “ittifaktaki tek halka açık blockchain teknolojisi sağlayıcısı konumunda”. Ayrıca VeChain, ittifaka teknik ve altyapı desteği sunacak. İttifakta, Starbucks, McDonald’s ve Walmart’ın Çin’deki yan kuruluşları da dahil olmak üzere 130’dan fazla şirket bulunmakta.

Bir tedarik zinciri izleme projesi olan VeChain’in, ilk ittifak üyesini “ToolChain” ürününün kullanıcısı olarak işbirliği yaptığını ve daha fazla şirketin katılmasını beklediğini söylediği bildiriliyor. Ancak duyuruda, bu şirketin hangi şirket olduğuna dair veya ortaklığın ölçeği hakkında herhangi bir bilgi verilmedi.

China Animal Health and Food Safety Alliance (CAFA) şu anda Food Trust izlenebilirlik programını kullanıyor. ABD’li kümes hayanı üreticisi Cargill, Haziran ayında, tüketicilere “kuluçka, çiftlik, üretim ve çevre verileri, sertifikalar,ve test raporları” hakkında bilgi sağlamak için CAFA programında QR kodları kullandığını açıklamıştı.

VeChain, ToolChain platformunu, CAFA’nın mevcut Food Trust sistemini temel alacak. Bununla beraber VeChain, bu sistem ile Çin genelinde “çiftlikten sofraya izlenebilirlik sistemi oluşturmasına” yardımcı olacak.

VeChain, “İttifakın tüm kurumsal üyeleri, gıda ürünlerinin kilit süreçlerini değiştirilemez ve güvenli bir şekilde blockchaine kaydedebilecek. Bu sayede tüketiciler ile işletmeler arasında güven kurmaya yarayacak” dedi. İzlenebilirlik yetiştirme, işleme, paketleme, lojistikten perakende satışa ve daha fazlasına kadar çözüm sunacak.

CAFA ve diğer benzer ortaklar gibi ittifaklar için izlenebilirlik platformunu güçlendiren VeChainThor blockchaini, VeChain’in onlara ayrı ayrı yaklaşmasına gerek kalmadan yüzlerce ve binlerce işletme tarafından kullanılacak.

VeChain’in gıda ve diğer emtialara yönelik izlenebilirlik platformu, Walmart Çin, BMW ve BYD Auto, Haier, H&M ve diğer birçok şirket tarafından kullanılıyor.

Platform, en az 25 milyon tokenine sahip şirketler ve bireyler tarafından kontrol edilen, işlemleri doğrulayabilen 101 onaylayıcı node ile, merkezsiz, hızlı ve düşük maliyetli bir protokol kullanıyor.

VeChainStats’a göre, 16 Eylül itibarıyla VeChainThor ana ağının dolaşımında 64.3 milyar VET token ile 150.000’den fazla veri maddesi vardı.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

SEC Onaylı INX, OpenFinance’ı Satın Alıyor!

Dev birleşme gerçekleşiyor.

Yayın:

-

Kurumlara ve perakende yatırımcılara düzenlenmiş dijital varlık fırsatları sunan INX, yapılan  bir duyuruya göre dijital alternatif varlıklar için önde gelen ticaret platformu OpenFinance’ı satın alıyor.

Yeni anlaşma ile INX, OpenFinance’ın, dijital varlık listeleri, müşteri tabanı ve lisansları dahil olmak üzere alternatif ticaret sistemi işlerini kapsamaktadır.  

OpenFinance’ın listeleri, büyük endüstri risk sermayesi şirketi Blockchain Capital, Spice VC ve Lottery.com gibi firmaları içerir. INX temsilcileri, şirketlerinin OpenFinance‘in müşteri tabanına yönelik operasyonların ve hizmetlerin sürekliliğini garanti edeceğini söyledi.

INX‘in başkanı ve kurucusu Shy Datika, yeni satın almanın INX’in dijital varlıkların ekosistemindeki liderliğini destekleyeceğini belirterek şu açıklamaları yaptı:

“Dijital menkul kıymetler, geleneksel sermaye piyasalarında yeni bir evrimi temsil ediyor. Geleneksel hisse senetlerine karşı dijital varlıkları listelemenin ve takas etmenin büyük faydaları vardır. Openfinance bu alana öncülük etti ve Wall Street, blok zinciri topluluğu ve ABD düzenleyicilerinin saygısını kazandı.”

Openfinance CEO’su Jim Stonebridge, INX ve Openfinance’ın dijital varlıkların listelenmesi ve ticareti için güvenli ve düzenlenmiş bir ekosistem sağlama konusunda aynı vizyonu paylaştığını vurguladı. Stonebridge ayrıca şu açıklamayı yaptı:

“Düzenleyici gözetimin likidite ile birleştiğinde, dijital varlıkları sermayeye erişmek ve artırmak isteyen şirketler ve yatırımcılar için tercih edilen finansal araç haline getireceğine inanıyoruz.”

Hatırlanacağı üzere INX, Ağustos ayında, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onaylanan hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar için ilk menkul kıymet halka arzını başlatmıştı. 

Yapılan bu ortaklık haberi de, INX’in Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından onay alan ve devam eden ilk halka arzının ortasında geldi.

OpenFinance Hakkında

Openfinance, dijital alternatif varlıklar için lider platformdur. Openfinance, hızla genişleyen bir dizi yatırım fırsatı sağlamak için geleneksel sermaye piyasaları ve dijital menkul kıymetler endüstrisindeki liderlerle ortaklıklar kurmaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Quantstamp: Ethereum 2.0 Neredeyse Hazır!!

Ethereum 2.0 ilk fazı teslim etme yolunda.

Yayın:

-

Yüksek işlem maliyeti

Akıllı sözleşme denetleme şirketi Quantstamp, Ethereum 2.0′ın neredeyse piyasaya sürülmeye hazır olduğunu açıkladı. Şirket, ConsenSys tarafından geliştirilen Ethereum 2.0 istemcisi Teku‘nun denetimini tamamladığını açıkladı.

Quantstamp CEO’su Richard Ma, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Ethereum 2.0’ın çok yakın bir zamanda Faz 0’ı teslim etme yolunda olduğunu söyledi.

Bilindiği üzere Ethereum topluluğu, 2020 yılı bitmeden Ethereum 2.0’ın ilk aşamasını sunulması konusunda çok fazla beklenti içinde. Hatta Ethereum 2.0 araştırmacısı Justin Drake, Temmuz ayında sosyal medya platformu twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada şu ifadeleri kullanmıştı:

“Topluluk 2020’de 0. aşama oluşumunu istiyor, bir gün geç değil. Hedef belirlendi; hadi gönderelim.”

Quantstamp ekibi de Ethereum topluluğunun bu çağrılarını duymuş gibi görünüyor. CEO Ma, yaptığı açıklamada, müşteri ekiplerinin, Ethereum 2.0’ın temelinin teslimata hazır olduğundan emin olmak için denetim firmalarıyla birlikte çalışıp gerekli testleri gerçekleştirmek için sayısız saat harcadığını söyledi. Çünkü Teku denetimi, fikir birliği kurallarının uygulanmasını ve gereken kod ve kontrollerin sürdürülmesini içeriyordu.

Quantstamp, yaptığı denetim sonrasında kod tabanının “en yüksek kalitede” olduğuna dikkat çekerek birkaç bulgu elde ettiğini açıkladı. Ayrıca herhangi bir sorun keşfedildiğinde, Teku geliştirme ekibinin bunları hızla çözdüğü bildirildi. 

Çözülen bulgular arasında, istemcilerin senkronize olmamasına neden olabilecek hatalar ve eksik doğrulama mantığının olduğu açıklandı.

Ethereum 2.0 nedir?

Ethereum 2.0, Ethereum ağında uzun süredir planlanan bir güncellemedir ve bir Proof-of-stake konsensüs mekanizmasına geçerek ölçeklenebilirliğini ve güvenliğini ele almayı amaçlamaktadır. Bir dizi testnet lansmanının ardından Ethereum 2.0’ın tam olarak piyasaya sürülmesi üç aşamada gerçekleşecek: Aşama 0, 1 ve 2.

Faz 0 ile çıkacak olan Beacon Chain, Zinken ve Spadina test ağlarında değerlendirilecek. Beacon Chain başlatıldığında, mevcut Ethereum, blockchain ile paralel olarak var olacaktır.  Beacon Chain piyasaya sürüldüğünde, bu defa dikkatler Ethereum 2.0 lansmanının 1. Aşamasına çevrilecek. Aşama 1, Ethereum’un saniye başına işlemlerini ölçeklendirmek amacıyla, proof of stake  zincirlerinin kanıtının entegrasyonunu sağlayacak.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.