Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64156
-3.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3176.84
-8.21%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.36
-9.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $564.8
-3.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

The E-NewHealthLife, Sağlık Kuruluşlarına Deva Oluyor!

VeChain Corona virüsü pandemisi ile can çekişen sağlık kuruluşlarına yeni veri yönetimi platformu The E-NewHealthLife ile deva oluyor.

Clock
Paylaş
The E-NewHealthLife, Sağlık Kuruluşlarına Deva Oluyor!

VeChain Corona virüsü pandemisi ile can çekişen sağlık kuruluşlarına yeni veri yönetimi platformu The E-NewHealthLife ile deva oluyor.

Corona virüsü pandemisi nedeniyle milyarlarca insanın hayatı sekteye uğramış durumda. 17 Mayıs 2020 akşamı itibarıyla dünya üzerinde yaklaşık 5 milyon insanın enfekte olduğu virüs, dünyanın her yerinde hastaneleri ve sağlık kuruluşlarını zor durumda bırakıyor. Daha önce Corona günlerinde Blockchain teknolojisi ile nasıl harikalar yaratıldığından bahsetmiştik[1][2][3][4][5]. Şimdi de VeChain Foundation yardımıyla bu harikalara bir başkası ekleniyor.

728×90 muhabbit - The E-NewHealthLife, Sağlık Kuruluşlarına Deva Oluyor!300x250 muhabbit - The E-NewHealthLife, Sağlık Kuruluşlarına Deva Oluyor!

VeChain, sağlık kuruluşlarının yaşadığı veri yönetimi/ bilgi teknolojileri grubuna el atıyor. Nasıl mı? Blockchain tabanlı çözümlerle! Dijital sağlık çözümleri şirketi I-Dante ile birlikte Blockchain tabanlı çözümleri kullanarak yeni bir sağlık veri yönetimi platformu kuruyor. VeChain ve I-Dante ortaklığında çıkarılan bu platformun adı The E-NewHealthLife.

Peki Ne İşe Yarayacak Bu The E-NewHealthLife?

The E-NewHealthLife temelde birNFC kartı olan Dijital Sağlık Pasaportu’nu kullanan bir veri yönetimi platformu. Sağlık kuruluşlarının veri yönetimi açısından zorluk yaşadığı şu günlerde gelen verilerin sınıflandırılmasını, takibini ve paylaşımını mümkün hâle getirmek için geliştirildi.

Gelen her hastaya verilip hasta kayıt kısmında hasta üzerine NFC kartları tanımlanır. Tanımlanan NFC kartları sayesinde hastalar kendi sağlık durumlarının takibini The E-NewHealthLife’ın uygulamasını cep telefonlarına indirerek yapabilecekler. Olası bir sevk durumunda yeni hastaneye bilgi aktarımı konusunda da uygulama kullanılabilecek.

Kıbrıs Mediterranean Hastanesi - The E-NewHealthLife, Sağlık Kuruluşlarına Deva Oluyor!

Blockchain, sağlık sektöründeki takip edilebilirlik gibi önemli sorunlarının çözülmesinde bir sonraki araç olacağı düşünülüyor. Şu anda The E-NewHealthLife uygulaması çok yakınımızda bir yerde Kıbrıs’ta Mediterranean Hastanesi’nin Acil Servis’inde işlevselliğin kontrolü açısından deneniyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar