Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59516.56
2.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3174.52
1.73%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.91
0.00%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $533.9
0.02%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Warren Buffett Altın Aldı, Bitcoin de Alacak!

Morgan Creek Digital’in CEO’suna göre Warren Buffett kripto para alacak!

Clock
Paylaş
Warren Buffett Altın Aldı, Bitcoin de Alacak!

Yatırım fonu şirketi Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Jason Williams, ünlü yatırımcı ve iş adamı Warren Buffett’ın Bitcoin satın alacağını iddia etti.

15 Ağustos’ta attığı bir tweette Williams, Amerikalı milyarderin en son yatırım kararlarından bazılarına dikkat çekti ve sonunda Bitcoin satın alacağını öne sürdü.

728×90 muhabbit - Warren Buffett Altın Aldı, Bitcoin de Alacak!300x250 muhabbit - Warren Buffett Altın Aldı, Bitcoin de Alacak!

Williams, Buffett’ın başkanı ve CEO’su olduğu Berkshire Hathaway’in portföyündeki en son değişikliklere atıfta bulundu. Fortune, 14 Ağustos tarihinde şirketin havayolu hisselerinin yanı sıra banka hisselerini de sattığını ve hisse senedi fiyatı altın ile ilişkili olan Kanada merkezli bir madencilik firması olan Barrick Gold’u satın aldığını bildirdi.

Berkshire Hathaway, Goldman Sachs hissesini satmasının yanı sıra, JPMorgan Chase’deki pozisyonunu %61 oranında azalttı ve bazı Wells Fargo ve PNC fonlarını sattı. Rapor, Buffett’ın bankaları ve hisse senedi fiyatlarını etkileyebilecek corona virüs kaynaklı ekonomik gerilemenin neden olduğu artan kredi temerrütlerini tahmin ettiği iddia ediliyor.

Mayıs 2018’de olduğu gibi, Buffett bir bütün olarak kripto para birimleri konusunda oldukça olumsuz hislere sahip olduğunu söyledi. Özellikle Buffett, Bitcoin için oldukça ağır eleştiriler yapmıştı.

Buffett’ın kripto paralar ile ilgili geçmişteki düşünceleri, Bitcoin’e yatırım yapma olasılığını ciddi anlamda düşürse de, Williams, çok uluslu şirketin kripto paralara yatırım yapacağına inanıyor.

Altın ticaretini ve BTC ticaretini destekleyenler genç yöneticiler ve analistler. Eninde sonunda Buffett, kripto paralara yatırım yapacaktır.

15 Ağustos tarihinde bildirdiğimiz gibi, Heisenberg Capital’in kurucusu ve erken bir Bitcoin yatırımcısı olan Max Keiser, Buffett’ın altına yaptığı yatırımın Bitcoin’in fiyatını 50.000 $’a çıkarabileceğini öne sürdü. Keiseri altınla ilgili olumlu duyarlılığın Bitcoin için daha yüksek bir değerlenme anlamına geldiğini öne sürdü.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar