Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51219.94
-1.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2916.38
0.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.93
-4.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.2
2.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

WazirX, Hindistan’ın İlk NFT Pazarını Başlattı!

Hindistan’ın en büyük kripto borsalarından biri olan WazirX, Hindistan’daki ve Güney Asya ülkelerindeki sanatçıları içeren ilk NFT pazarını başlattı.

Clock
Paylaş
WazirX, Hindistan’ın İlk NFT Pazarını Başlattı!

Hindistan’ın en büyük kripto para borsalarından biri olan WazirX, Hindistan‘daki ve Güney Asya ülkelerindeki sanatçıların özel eserlerini içeren, ilk NFT pazarını açtı.

Binance BannerBinance Banner

NFT’ler, daha çok tercih edilen Ethereum ağı yerine Binance‘in blok zincirinde basılacak. Yalnızca WazirX’in “token”ı olan WRX ile satın alınabilecek.

Bununla birlikte NFT’ler, diğer blok zincirleri üzerinde de çalışabilirler. Yani satın alındıklarında Ethereum veya diğer blok zincirlerine taşınabilirler.

WazirX, 2019 yılında Binance tarafından satın alındı. Kendisini diğer pazar yerlerinden ayıran WazirX, NFT’ler için sanatçılardan ücret talep etmeyecek ve herhangi bir satın alma işleminde yalnızca %5 işlem ücreti talep edecek.

Yapıtlar, beta aşamasında listelendikten sonra sabit bir fiyatla satışa sunulacaklar. Sanatçılar herhangi bir eserin yeniden satışına %15 telif ücreti ekleme seçeneğine sahip olacak ancak açık artırmaya veya fiyat teklifine izin verilmeyecek.

Lansman, Hindistan’ın kripto para endüstrisi için bir belirsizlik döneminin ortasında gerçekleşti. Ülkenin merkez bankasının kripto para ile ilgili hizmetler sunanlar üzerindeki yasağı Mart 2020’de Yargıtay tarafından bozuldu.

Parlamentonun kripto para birimlerini yasaklama girişimi de, bu yılın başlarında kripto para endüstrisinin artan netlik ve düzenleme için yaptığı lobi faaliyetleri nedeniyle başarısız oldu. 1 Nisan itibarıyla, Hindistan’da kripto para yatırımı olan herhangi bir şirket, bunları mali tablolar aracılığıyla hükümetle paylaşmalıdır.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi için Telegram grubumuza katılabilirsiniz ..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar