Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65144.01
-0.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3546.99
0.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.89
-0.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.7
0.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

WeChat Dijital Yuan’a Destek Vermeye Başladı!

Dijital yuan artık WeChat’te!

Clock
Paylaş
WeChat Dijital Yuan’a Destek Vermeye Başladı!

Çin’in en popüler mesajlaşma ve ödeme hizmeti uygulaması olan WeChat, Çin hükümetinin geliştirdiği CBDC’yi destekleyeceğini açıkladı.

Yerel bir haber ajansından elde ettiğimiz bilgilere göre Tencent, 6 Ocak 2021 tarihinde WeChat Pay aracılığı ile dijital yuan ödemelerini kabul edeceğini açıkladı. Bildiğiniz gibi Çin, 2014 yılından bu yana dijital yuan için çalışmalar yapıyor ancak proje henüz tüm ülke çapında uygulanmış durumda değil. 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan WeChat’in böyle bir adım atması, dijital yuanın benimsenme oranını yükseltebilir.

728×90 muhabbit - WeChat Dijital Yuan'a Destek Vermeye Başladı!300x250 muhabbit - WeChat Dijital Yuan'a Destek Vermeye Başladı!

WeChat Uygulamasının Pazar Payı Çok Yüksek!

WeChat’in büyük kullanıcı kitlesi ve verdiği hizmetler uygulamaya yeni bir unvan kazandırdı. Çin’deki WeChat kullanıcıları, sohbet etmek, fatura ödemek, yemek siparişi ve ulaşım seçenekleri için WeChat’i tercih ediyor. Bunun yanı sıra WeChat’in ödeme hizmeti olan WeChat Pay’in aylık bazda 800 milyondan fazla kullanıcısı var.

Danışmanlık firması Trivium China’dan bir analist olan Linghao Bao, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Çinli kullanıcılar WeChat Pay ve Alipay’i o kadar benimsediler ki, alternatif seçenekler göz ardı ediliyor. Bu nedenle merkez bankasının bu adımı WeChat Pay ve Alipay ile atması mantıklı bir hareket.

Dijital yuan bir süredir ticari ve şahsi kullanım durumları için test ediliyor. Bildiğiniz gibi Çin Halk Bankası, kısa bir süre içinde dijital yuanı 2022 Kış Olimpiyatları’nda test edecek.

Çin an itibarıyla CBDC konusunda diğer ülkelere nazaran ciddi olarak önde. Bu haftanın başında dijital yuan için geliştirilen cüzdan uygulamasının deneme sürümü, App Store ve Play Store’da yayınlandı.

Daha fazla Çin Haberleri için: Çin haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar