Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64124
-3.16%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3151.3
-8.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.03
-9.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $561.3
-3.71%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

WeChat’in Arkasındaki İsim Blockchain Teknolojisine Yöneliyor!

WeChat de aralarında olmak üzere birçok teknolojiye ön ayak olmuş teknoloji devi Tencent Holdings, Blockchain ve yapay zekâya merak sardı.

Clock
Paylaş
WeChat’in Arkasındaki İsim Blockchain Teknolojisine Yöneliyor!

Çin’in popüler mesajlaşma uygulaması WeChat de aralarında olmak üzere birçok teknolojiye ön ayak olmuş teknoloji devi Tencent Holdings, Blockchain ve yapay zekâya merak sardı.

Tüm dünyada yapay zekâ ve Blockchain teknolojisi rüzgarları esiyor. Özellikle Corona virüsü pandemisi bu rüzgarı daha da kuvvetlendirdi. Hükümetler Corona virüsü ile mücadele için durmaksızın yeni teknolojileri denemeye, sağlık hizmetlerini ve tedarik zincirini rahatlatmaya çalışıyor. Salgının ekonomik yönlerini dizginlemek için yeni teknolojilere yatırım yapıyor. Çin de bunlardan biri.

728×90 muhabbit - WeChat'in Arkasındaki İsim Blockchain Teknolojisine Yöneliyor!300x250 muhabbit - WeChat'in Arkasındaki İsim Blockchain Teknolojisine Yöneliyor!

tencent holding - WeChat'in Arkasındaki İsim Blockchain Teknolojisine Yöneliyor!

Çin’in teknoloji devi Tencent Holdings, WeChat gibi popüler ve Çin’de oldukça yaygın olan mesajlaşma uygulamasından sonra hedef olarak Blockchain teknolojisine yöneldi. Şirketin 5 yıllık planlarında yapay zekâ ve Blockchain başta olmak üzere fintech projelere yatırım yapmak olduğu öğrenildi.

Reuters’ın haberine göre Tencent Holdings iş alanlarını genişletmek adına 5 yıllık bir planlama yaptı. Bu planlama dahilinde 5G ağlarına, IoT işletim sistemlerine, yapay zekâ çalışmalarına ve Blockchain teknolojisini geliştirme amaçlı projelere 500 milyar yuanlık bir yatırım yapacak.

Çin 2020 yılına kötü başlasa da pandemiden ilk kurtulan ülke olarak ekonomik olarak kalkınmasına devam ediyor. Başta dijital para ve Blockchain teknolojisi olmak üzere bu dönemde birçok ülkenin önüne geçen çalışmalara imza atıyor. Dijital dünyayı kucaklaması belki de Çin’i önümüzdeki yıllarda dünyanın merkezi hâline getirebilecek bir hamleydi. Dijital yuanını çıkarması, dijital paralara uygun düzenlemeleri yapması ve Blockchain teknolojilerine yatırımların önünün açması… Bir sonraki hamlesi ne olacak, hep beraber göreceğiz.

 

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar