Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66650
4.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3489.8
2.75%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.14
4.45%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $591.4
3.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

WisdomTree, Tekrar Spot Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı!

WisdomTree’nin daha önce yaptığı 2020 ve 2021 yılındaki spot Bitcoin ETF başvuruları SEC tarafından onaylanmamıştı.

Clock
Paylaş
WisdomTree, Tekrar Spot Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı!

Yaklaşık 90 milyar dolarlık varlık yöneticisi ve dünyanın en büyük borsa yatırım fonu (ETF) sağlayıcılarından olan WisdomTree, tekrar spot Bitcoin ETF başvurusu yaptı.

Şirket, geleneksel finansın kripto sektörüne olan ilgisinin arttığı bu dönemde, Cboe BZX Borsası‘nda listelenmek üzere WisdomTree Bitcoin Trust‘ın lansmanı için bir başvuruda bulundu. Bu adım aynı zamanda BlackRock’ın spot Bitcoin ETF’si için yaptığı son başvurunun ardından geldi.

728×90 muhabbit - WisdomTree, Tekrar Spot Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı!300x250 muhabbit - WisdomTree, Tekrar Spot Bitcoin ETF Başvurusu Yaptı!

WisdomTree başvurusunda, ETF’nin faaliyetleriyle ilgili masraf ve yükümlülükleri göz önünde bulundururken, Bitcoin fiyatına maruz kalma konusundaki yatırım hedeflerini özetledi. WisdomTree, hisselerin değerini günlük olarak CF Bitcoin US Settlement Price’a dayanarak belirlemeyi planlıyor.

WisdomTree daha önce SEC tarafından reddedilmişti

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), daha önce birçok şirketin spot Bitcoin ETF başvurularını reddetmiş olsa da, Bitcoin vadeli işlem ETF’lerini onayladı. WisdomTree’nin daha önce yaptığı 2020 ve 2021 yılındaki spot Bitcoin ETF başvuruları da SEC tarafından onaylanmamıştı.

Son haftalarda BlackRock ve WisdomTree tarafından arka arkaya yapılan başvurular ve yine Wall Street’deki önemli şirketlerin desteklediği kripto para borsası EDX Markets, Bitcoin’in geleneksel finans alanındaki potansiyelinin daha fazla arttığının bir işareti olarak görülüyor.

İlginizi çekebilir: Wall Street Şirketleri Kripto Para Borsası Açtı

Aslında spot ETF’ler için başvuruda bulunan bu varlık yönetimi devleri, bu alanda düzenlenmiş yatırım araçlarına olan talebi de kabul etmiş oluyor. Bu başvurular, belki daha geniş bir benimseme ve Bitcoin piyasasına giren yeni bir kurumsal yatırımcı dalgasının önünü açabilir.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar