Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56964.09
1.01%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3245.8
-0.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.13
-1.11%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.3
-1.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

WOO Network, Finans Sisteminin Demokratik Olması Konusunda Neler Yapıyor?

Bitcoin, diğer kripto paralar ve genel olarak blok zinciri teknolojisi; finansal kaynaklara ve bilgilere erişimin demokratikleştirilmesine dayanan bir anlayışa sahiptir.

Clock
Paylaş
WOO Network, Finans Sisteminin Demokratik Olması Konusunda Neler Yapıyor?

Demokrasi kavramının varlığı antik çağa kadar dayanırken, günümüzde hala tartışılan bir konu. Kısaca tanımlayacak olursak; demokrasi, halkın bağımsız kararlar verebilme hakkına sahip olmasıdır. Genellikle de bu kavramla, hükümet olarak bizi kimin temsil edeceğini belirlemek için oy kullandığımızda karşılaşırız.

Binance BannerBinance Banner

Ancak bununla birlikte; demokrasi, siyasi temsilcilere oy vermekten çok daha fazlasıdır. Paranızı nasıl kullandığınız, gönderdiğiniz, aldığınız ve yatırımlarınız dahil olmak üzere hayatınızın tüm yönleri hakkında seçimler yapabilmenizdir.

İlginizi çekebilir: WOOFi Brokers Tanıtıldı!

Finans dünyası ne yazık ki hiçbir zaman tam olarak demokratik olamadı. Mali kaynak bilgileri, yalnızca imkanı olanlar ve doğru sosyal bağlantılara sahip olanlar için mevcuttu. Ortalama bütçedeki insanlar ilerlemek için gerekli riskleri almadan önce, aşırı derecede düzenlenmiş süreçlere büyük ölçüde güveniyordu. Maddi gücü yüksek olanlar ise zenginliklerini korumak ve büyütmek için belli kuralların olduğu kulüpler kurdular.

Kripto Paralar, Finansta Demokratileşmenin Önünü Açtı

Daha sonra Bitcoin ve diğer kripto paralar piyasaya sürüldü ve modern tarihte ilk kez erken katılımcılar, küçük yatırımcılar ve sıradan insanlar çeşitli kripto varlık projelerinin yönünü ve kararlarını belirlemede ve yönlendirmede söz sahibi oldular. Bu sayede geleneksel finansın zaman alan süreçlerine takılmadan sınırsız bir sistem içinde paralarını özgürce ve kolaylıkla transfer etmeye ve yatırım yapmaya başladılar.

İlginizi çekebilir: WOO DAO, Resmi Teşvik Programını Başlattı!

Bitcoin, diğer kripto paralar ve genel olarak blok zinciri teknolojisi; finansal kaynaklara ve bilgilere erişimin demokratikleştirilmesine dayanan bir anlayışa sahip. İşte bu nedenle WOO Network; iki platformu aracılığıyla tamamen merkeziyetsiz bir global finansal sistem için öncülük etmeyi hedefliyor.

WOOFi (DeFi)

Merkeziyetsiz finans (DeFi), halka açık blok zincirleri üzerine kurulu finansal hizmetleri ifade eder. WOO Network ise; evrak işleri, üçüncü bir taraf ya da geleneksel finansla ilişkili diğer yorucu süreçler olmadan faiz kazanmanıza, borç almanıza, varlıklarınızı ödünç vermenize, varlık ticareti yapmanıza ve işlemlerinizi çok daha hızlı yapmanıza olanak tanıyan DeFi ürünü WOOFi ile finansın merkezden uzaklaştırılmasına öncülük etmektedir.

WOOFi ve genel olarak WOO Network bünyesindeki diğer DeFi ürünleri, günlük finansal işlemlerde aracıları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. WOOFi, kendini DeFi ve Web 3 genelinde en verimli likidite katmanı olarak tanımlıyor.

WOO DAO

DAO’lar, sistemindeki her üyenin çok çeşitli kararlarda oy kullanma hakkına sahip olduğu ve belirtilen hedeflere ulaşmak için birlikte çalışmak isteyen, ortak çıkarlara sahip insanların kurduğu derneklerdir.

DAO’lar bir yönetişim modelidir ve bu merkeziyetsiz kuruluşlarda yer alma kriterleri değişiklik gösterir. Genellikle DAO’larda size oy hakkı verilmesi için proje tarafından belirlenen sayıdaki tokenı bulundurma zorunluluğunuz vardır.

Daha fazla WOO Network haberi için buraya bakabilirsiniz.

DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Daha fazla Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar