Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $57121.4
11.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3277.38
7.19%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.72
8.44%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.8
2.52%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

RippleNet: XRP Ağına Artık Stablecoin Gelebilir!

Ripple CTO’su David Schwartz, birkaç aydır ağa yeni özellikler eklemek adına çalıştıklarını açıkladı.

Clock
Paylaş
RippleNet: XRP Ağına Artık Stablecoin Gelebilir!

XRP ağına eklenecek yeni özellikler ile birlikte ağa, stablecoin eklenmesinin önü açılabilir.

RippleNet’in duyurusuna göre yeni, güvenli, ve kullanımı kolay olan bir cüzdan kullanıma sunulacak. Ek olarak ağa getirilecek güncelleme ile birlikte ağ üzerinde token oluşturma imkanı doğacak.

Binance BannerBinance Banner

Ripple CTO’su David Schwartz, birkaç aydır ağa yeni özellikler eklemek adına çalıştıklarını açıkladı. Bu süreçte protokol üzerinde geliştirmeler yapıldığını belirten Schwartz, aynı zamanda PoW (Proof of Work) sistemine yönelik eleştirilerde bulunmayı da atlamadı.

Proof of Work (PoW) kesinlikle geleceği olmayan bir teknoloji.

Schwartz

Schwartz’a göre Ripple’ın yakın zamanda açıklayacağı önemli geliştimelerden bir diğeri de “token oluşturma”. Bu sayede “üçüncü taraf”lar ağ üzerinde kripto para geliştime fırsatına sahip olacak. Teknoloji sorumlusu Schwartz’ın ağzından bu sözler duyulmuş olsa da henüz Ripple tarafından konu ila alakalı resmi bir açıklama yapılmadı.

Yeni geliştime paketi içerisinde beni en çok heyecanlandıran tabi ki “token oluşturma” izni.

Schwartz

Stablecoin Adımları

Bilindiği üzere bir çok stablecoin piyasada bulunmakta. Tether (USDT) bunlardan en büyük hacime sahip olanı. Tether Omni, Liquid, Ethereum, Tron ve son olarak dahil olacağını duyurduğu Algorand üzerinde bulunmakta. Bir diğer stablecoin Dai (DAI) ise Ethereum DeFi’i üzerinde bulunuyor. USD Coin’de (USDC) yine Ethereum agı üzerinde bulunuyor. Paxos Standard (PAX) ise Ontology (ONT) ağına geçiş yapmış durumda. Binance USD (BUSD) ise Binance Chain ve ONT ağı üzerinde bulunuyor.

Bu noktada stablecoinlerin önünüde bir çok seçenek var iken neden RippleNet’i seçmeliler sorusu Schwartz’a yöneltildi:

RippleNet’in en çok ilgi çeken özelliği stablecoinler için “likiditenin defter mekanizmaları tarafından garanti edilmesi” olacak.

Schwartz CTo RippleNet

Ek olarak son bir yılda bir çok yatırım firması RippleNet’e yatırım yapmış durumda. Daha önceki haberlerimizde XRP kullanacağını açıklayan merkez bankaları olduğunu duyurmuştuk. Bu noktada belki de bu yatırımcılardan birisi yada birkaçı RippleNet üzerinde yeni bir stablecoin projesine imza atabilir.

Sizce RippleNet ağı üzerinde yeni bir stablecoin projesi oluşturulur mu? Ya da bir stablecoin RippleNet Ağı’na göç eder mi?

Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın…

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar