BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

XRP Yatırımcının Yüzünü Güldürmüyor

Yayın:

-

XRP, dijital dünyasında işler pek de iyi gitmiyor. Birçok kripto para değerine değer katarken, Ripple adeta yerinde sayıyor. Yatırımcılar ise, bu durumda oldukça şikayetçi. Şirketin yaşanılan sıkıntılara çözüm bulamaması ortamı iyice geriyor. Son gelen haberle birlikte Ripple’ın üçüncülük koltuğunun sallantı da olduğunu söyleyebiliriz.

Günlük işlem hacminde LINK, Ripple’ı geride bıraktı. Günlük hacimler baz alındığında XRP, yerini LINK’e kaptırdı. Chainlink piyasaya Ripple kadar eski olmasa da iyi bir giriş yaptı. Yatırımcılar tarafında da tercih edilen para birimi işlem hacmi ile üst sıralara kolaylıkla çıkmayı başardı. Bunun sonucunda da günlük hacimde dijital paraların üçlüsünden biri olan Ripple’ı adeta yerinden etti.

Ripple, 2019 yılını iyi kapatmadığı gibi 2020 yılına da iyi başlayamadı. Kripto para birimi 2019 yılını en kötü performansı ile kapatan dijital varlık oldu. Kripto para analizi yapan Messari şirketi, 2020 yılın içinde Ripple’ın iyi bir gidişat çizmediğini ortaya koydu. 2020 yılının ilk çeyreğinde gelen verilere göre XRP, 25 dijital para birimi arasında yine en kötü performansı gösterdi.
İlk 10 içinde yer alan Ripple’ın rakipleri git gide yaklaşıyor. Aşağıdan gelen tokenlar aradaki işlem hacmini git gide daraltıyor. Hatta Mart ayında üçüncülüğü neredeyse Tether’a kaptırıyordu.

XRP Yerini LINK’e Bıraktı

XRP, hacminin daralması en çok da yatırımcıları üzüyor. Anlık yükselişler gösterse de uzun vadede kullanıcılar için umut vaat etmiyor. Son olarak 13 Nisan günü, günlük hacimde geriye düşerek bir fiyasko daha yaşadı.

LINK, sadece Ripple’ı değil, ETH’u da geride bıraktı. Gün içinde Chainlink 130.535.603 dolarlık işlem hacmine sahip oldu. Ripple ise 77.029.141 dolarda kaldı. Geleceği parlak olarak gösterilen LINK, şu anda piyasada 11. sırada yer alıyor. Ancak bu gidişle üst sıralara tırmanması fazla uzun sürmeyecek gibi.

Ripple Erimeye Devam Ediyor

XRP, eski bir kripto para olmasına rağmen fiyatı oldukça düşük. Ripple’dan sonra çıkan dijital para birimleri bile 1 doların üzerinde işlem görürken, Ripple’ın kendisi 0,20 cent barajını geçemedi. Anlık yükselişler yaşamış olsa da beklenen seviyeye gelemedi. Ripple’ın izlediği politikalar çok sert tepki aldı. Bunun üzerine Ripple CEO’su şu açıklamada bulunmuştu.
Ripple şirketi, XRP tokenı satmadan kar elde edemez. Yapılan satışlar şirket finansmanına yardımcı oluyor.
Yatırımcıları en çok kızdıran olay da bu aslında. Şirketin fazlasıyla Ripple satışı yapması piyasayı düşürüyor. Son olarak şunu söyleyelim, Ripple 2019 yılında BTC karşısında yüzde 66 erimişti. 2020 yılında gidişat halen kötü. Bu gidişat Ripple’ın sonunu getirmese de tahtını sallayacak gibi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Kısa Vadeli İşlemler Chainlink Rallisi Başlattı!

Chainlink rekor bir yükselişle fiyatını %52 arttırdı.

Yayın:

-

chainlink

DeFi tokenı Chainlink fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Token fiyatını %52 oranında artırarak 13.8799 $’a ulaşmış durumda.

Son 24 saatte LINK, Binance borsasında 9.05 $’dan 13.8799 $’a kadar yükseldi.

LINK-USDT Günlük Grafiği Kaynak: TradingView

Chainlink güçlü bir yükseliş eğilimi gösterdiği sırada, Oracle sistemleri için bir ağ olarak çalışan rakibi Band, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12.44 $’a kadar çıktı ve %50’lik bir artış gösterdi.

Chainlink Rallisinin Ardında Ne Var?

LINK’in ani yükselişi, büyük olasılıkla vadeli işlem piyasasındaki kısa vadeli sözleşmelerin çoğalmasından kaynaklandı. Link sürekli olarak yükselirken, fonlama oranı %-0.02’de kaldı.

Kripto vadeli işlemler piyasası, piyasanın dengeli olmasını sağlamak için “finansman” adı verilen bir mekanizma kullanır. Pazar, alıcıları doğru bir şekilde yönlendirirken, aynı zamanda alıcılar satıcıları teşvik etmek durumundadır.

Örnek olarak, Binance Vadeli İşlemler’de Chainlink’e kısa vadeli işlem yapan çok sayıda kullanıcı varsa, fonlama oranı negatife dönecektir. Bu durumda, kısa vadeli sözleşme sahiplerinin ve satıcıların pozisyonlarını korumak için uzun vadeli sözleşme sahiplerine ödeme yapması gerekir.

Geçtiğimiz birkaç saat boyunca, LINK fiyatı yükseldi ve Binance Vadeli İşlemlerindeki fonlama oranı negatif kaldı. Bu, fiyat yükselirken birçok tüccarın kısa vadeli sözleşme yaptığının bir göstergesidir.

Sürekli olarak kısa vadeli sözleşme döngüsü, bir sıkışıklığa sebep oldu ve bu da satın alma talebini artırdı.

Benjamın Blunts mahlaslı bir tüccar, LINK’in teorik olarak kısa vadeli işlemlere hitap ettiğini ve piyasa duyarlılığından bu durumun yaşandığını vurguladı.

Blunts konu hakkında şunları söyledi

Aslında kısa süre içinde kısa vadeli pozisyon aramaya başlamıştım, ancak görünüşe göre herkes benim yaptığım şeyi yapıyor. Bu yüzden sanırım bir kez daha yükseliş eğilimini bekleyeceğim. Şu anda en güçlü ve en hızlı atın önünde durmak ile ilgilenmiyorum.

Zeus Capital ve LINK

Görünüşe göre Zeus Capital, LINK ile ilgili manipülatif yorumlar paylaşmış. Firmanın 9 Ağustos tarihinde paylaştığı bir yazı ise şu şekilde:

Hızlı zengin olma hikayesi, manipülasyonun gerçek göstergesidir. Yalnızca LINK’lerinizi 0 $’a ulaşmadan önce satarsanız kazanabilirsiniz.

“Light” isimli bir kripto para birimi yatırımcısı, bu açıklamadan sonra Zeus Capital’in görünüşe göre ciddi oranda kısa vadeli pozisyonunun olduğunu ileri sürdü.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum Geliştiricileri %51 Saldırılarından Endişeli!

Ethereum geliştiricileri, potansiyel %51 saldırıların önüne geçmek için fikirlerini paylaştı.

Yayın:

-

ethereum geliştiricileri

Cuma günü yapılan Core Devs toplantısında, Ethereum geliştiricileri, başarılı %51 saldırılarını önleyebilmek için alınması gereken potansiyel önlemleri tartıştı.

Tartışma, bu hafta Ethereum Classic’e yapılan saldırı dolayısıyla konuşuldu.

Tartışma esnasında, Ethereum geliştiricileri bu saldırılara karşı ek önlemler alıp almamalarını ve bu tür önlemlerin nasıl uygulanması gerektiği hakkında konuştu.

Düzenleme Sınırını Aşağı Çekmek

Blockchain’in yeniden düzenlenmesine karşı potansiyel bir önlem olarak, blockchain geçmişini her noktadan sonra kayıt edecek bir node düzeyinde kontrol noktaları oluşturmaktır. Bu kontrol noktasının ötesinde önerilen herhangi bir blockchain değişikliği nodelar tarafından reddedilecektir.

Blockchainin yeniden düzenlenmesi, yaygın olarak kabul edilen versiyondan daha yüksek miktarda hash gücüne sahip alternatif bir blockchain madenciliğine dayanıyor. Nakamoto konsensüsünün kuralları nedeniyle, daha yüksek bir çalışma kanıtına sahil olan zincir, nodelara yayınlandığında otomatik olarak orijinalinin yerini alır.

Geth istemcisinin geliştiricisi Peter Szilagyi, yazılımın 90.000 bloktan veya iki haftadan daha derin yeniden yapılanma süreçlerini zaten reddettiğini söyledi. Ancak bu durum, ETC’de yaklaşık 4.000 blok üzerinen gerçekleşen saldırıdan çok daha yüksek olarak kayıtla geçti.

Bu eşimin düşürülmesi benzer saldırandan korunmaya yardımcı olabilirken, OpenEthereum’dan Alexey Akhunov, çok düşük sınırların beklenmedik sonuçlara yol açabileceğini belirtti.

Önlemler Etkisiz Olabilir

ETC blockchain’inin derinliğin kısmi olarak daha önceki saldırılar dolayısıyla belirgin durumda. Bu durum, borsaların mevduatları kabul etmesi için onay eşiğini büyük ölçüde yükseltmesine sonuç oldu.

Szilagyi, Ethereum için binlerce bloğa gerek olmadığını söyledi. Merkezi olmayan borsalar, işlemleri sansürleyerek ve yalnızca birkaç bloğun yeniden düzenlenmesi ile bilgisayar korsanları kazanç sağlayabilir. Ayrıca düşük bir kontrol noktası sınırı ayarlamak, önemli kullanılabilirlik sorunlarına sebep olabilir.

Slizagyi sözlerine şöyle devam etti:

Ağda %51 saldırısı olduğunu kabul ettiğimizde birçok şeyin bozulmaya başladığını vurgulamak istedim.

Ethereum geliştirici şirketi PegaSys’dan bir geliştirici olan Tim Beiko, ETC’nin durumunun farklı olabileceğini söyledi. Çok daha küçük ve daha az değerli bir blockchain olması sebebiyle, %51 saldırısını yapmak daha kolaydır.

Tartışmanın sonunda, geliştiriciler sorunların üzerinde durmayı ve Ethereum’un dayanıklılığına yönelik potansiyel iyileştirmeler üzerinde durmayı kabul etti.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184