BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Yapay Zeka Kripto Para Sektörüne El Attı

Yayın:

-

Yapay zeka teknolojisinde sonunda bu da oldu. Teknolojiyi kullanacak olan şirket, kripto para tahmini yapmayı hedefliyor. Teknolojinin son uğrak noktası kripto para. Yapay zekanın içinde yer alan sistem sayesinde kripto para alım satım işlemlerinin daha kolay olacağı düşünülüyor. Ancak uygulama esnasında ne kadar verimli çalışır bilinmiyor.

Dijitalleşen dünya içinde birçok yenilik insan hayatını kolaylaştırıyor. İnsan gibi düşünen teknolojiler ve eşyalar kullanıcıların önemli yardımcısı oluyor. İnsanoğlu her sene yeni bir teknoloji ile tanışıyor. Bir önceki teknolojinin pabucu ise hemen dama atılıyor. Önceden kullandığımız teknolojik aletleri çabuk unutuyoruz. Şöyle bir gerçeği de es geçemeyiz. Teknoloji her ne kadar iyi olursa olsun insan gibi kusursuz olabilir mi? Elbette hayır.

Kendi sektörümüzden bir örnek vererek açıklayalım. Kripto paraları takip eden birçok kullanıcı aynı zamanda yatırım da yapar. Borsaların mobil uygulamalarında veya masaüstü kullanımlarında otomatik sistemler yer alır. Bunlara ek olarak bildirim ve uyarı gibi birçok özellik bulunur. Ancak yine de bunlara güvenip hareket etmeyiz; her şeyi otomatik sisteme bağlasak da arada bir girip bakarız. Çünkü makine hata yapabilir ve en iyi alım – satımı insan kadar bilemeyebilir.

Yapay zeka, kripto paraya muhakkak iyi şeyler katacaktır. Sistemi daha da rahatlatacak ve belki de insanların ön yargısını kırarak sorunsuz şekilde çalışacaktır. Sorunsuz çalışmasını ise, en iyi zaman gösterecektir.

Yapay Zeka ile Kripto Para Tahmin Edilecek

Yapay zeka programını tanıtan şirket ise Nomics oldu. 23 Nisan günü yaptığı duyuru da yapay zekayla birlikte 7 günlük kripto para tahmini yapılacak. Şirketin söylediğine göre sistem ilk kez kullanılacak. Makine öğrenimi (Machine Learning) tabanını oluşturan ilk yapay zekaya sahip sistem olduğu belirtildi. Konuyla alakalı şirketin CEO’su Clay Collins ise şu ifadeleri kullandı:
Yapay zekanın yapacağı tahminler yatırım tavsiyesi olmayacaktır. Kripto paralar risklidir ve tahmin ile hareket etmek zordur. Sistemin tahmin etmesi gelecek fiyatlar için fikir sahibi olmamızı sağlayacaktır. Sistem sahte hacimleri de tespit edebilecek. Kripto piyasasında genel anlamda finansal verilerin üzerinde olacaktır.
Şirketin teknoloji sorumlusu Nick Gauthier da düşüncelerini dile getirdi:
Sistemden kaynaklı hataları da kullanıcılarla paylaşacağız. Finansal verileri tam olarak tahmin etmesi zor gibi. Makul seviyelerde başardık, ancak hatalar oluşabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

KuCoin Saldırganları Çalınan Tokenları DeFi’a Aktarıyor!

KuCoin saldırganları paraları kaçırmaya çalışıyor!

Yayın:

-

kucoin

Kripto para borsası KuCoin saldırısının ardından siber suçlular, çalınan kriptoları DeFi protokolüne taşımaya devam ediyor.

Kripto işlemlerini izleme hizmeti Whale Alert’ten gelen verilere göre, KuCoin korsanları, kilitlenen toplam değere göre en büyüm merkezi olmayan finans protokolü Uniswap’e binlerce dolar değerinde SNX göndermeye devam ediyor.

28 Eylül’de bilgisayar korsanları, çalınan fonları KuCoin’den Uniswap’e taşıyan bir işlem yaptı. Whale Alert’ten alınan verilere göre, bilgisayar korsanları bugün dört işlemden oluşan bir dizi ile Uniswap’a en az 1,2 milyon dolar değerinde SNX Token yolladı.

Whale Alert verilerine göre, çalınan SNX tokenlarını göndermek için Uniswap’ın yanı sıra, KuCoin saldırganları bilinmeyen cüzdanlarıda kullandı. Whale Alert’ten bir sözcü en az 4.2 milyon doların Uniswap ve Kyber kullanılarak Ethereum’a dönüştürüldüğünü açıkladı.

Whale Alert‘teki analistler, KuCoin saldırısından elde edilen Ethereumları içeren en az üç Ethereum adresi belirlediler. Whale Alert’ten bir sözcü, “İzlerinin ne kadar belli olduğunun farkında olduklarını sanmıyorum” dedi.

26 EYlül’deki KuCoin saldırısını takiben, bir dizi merkezi borsa, bilgisayar korsanlarının çalınan fonları geri çekmesini önlemek için acil önlemler aldı ve kaybedilen 200 milyon $’ın 129 milyon $’ını dondurdu.

Blockchain tabanlı yatırım şirketi Primitive Ventures’ın kurucu ortağı Dovey Wan, KuCoin saldırganlarının “DeFi acemisi” olduğunu düşünüyor. Çünkü saldırganlar çalınan tokenları dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance’de satmaya çalıştılar. Wan, “KuCoin’e saldırı yapanlar tam anlamıyla bir DeFi acemisidir. Binance’de satış yapmaya çalıştılar.” dedi.

Wan, DeFi’ın bilgisayar korsanları için kullanışlı bir araç olabileceğini, çünkü DeFi altyapısının aslında doğal bir kripto para mixer görevi gördüğünü söyledi.

Tüm DeFi projeleri ultra düşük yanılma payına sahip doğal mixerlerdir. Normal IQ’ya sahip olan saldırganlar bunu yakında anlayacaktır.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

EY, Bitcoin Analizi İçin Yeni Bir Araç Yayınladı!

EY, alternatif finans ürünlerine yenisini ekledi!

Yayın:

-

EY

Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan EY, Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere zincir üzerindeki verileri araştırmak için yeni bir çözüm başlattı.

Yeni Explorer and Visualizer çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül’de yapılan bir duyura göre, beta sürümü artık halka açık bir şekilde ücretsiz olarak sunulmaya başladı.

EY ayrıca, çözümü yakında blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını söylemiş durumda.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden yararlanabilecekler. Denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra bu toplanan verileri, yasal uyumluluk ve dolandırıcılık risklerini izlemek ve yönetmek için analiz edebilecekler.

EY’nin küresel adli tıp hizmetlerinin başkanı Andrew Gordon, Explorer and Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamalayı daha kolay hale getireceğini söyledi. Gordon, sistem hakkında “Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler de dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları gözlemlemeye yardımcı olacak”dedi.

Ek olarak EY, OpsChain platformunda, şirketlerin Ethereum blockchaini üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini özel ve güvenli bir şekilde yürütmelerini beklediği yeni bir satın alma çözümünü başlatmış durumda.

Çözümün şu an itibarıyla ücretsiz beta sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu sürüm, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden, paylaşımlı blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenmekte. Ayrıca, alıcıların ve satıcıların pariteye sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.