Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69814.91
-1.92%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3755.13
3.10%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.41
1.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $620.3
3.75%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Yapılan Bir Ankete Göre, NFT Alımlarının Altında Yatan En Önemli Neden Belirlendi!

NFT’lerin artan popülaritesi ve piyasa koşulları, bu varlıklara olan görüşleri etkiliyor.

Clock
Paylaş
Yapılan Bir Ankete Göre, NFT Alımlarının Altında Yatan En Önemli Neden Belirlendi!

NFT’lerin son dönemlerde artan popülaritesi ile birlikte, çoğu kişi bu varlıklara olan ticaret stratejisini değiştirmeye başladı. Kısa süre önce yapılan bir ankete göre, katılanların yaklaşık %64’ü NFT satın almanın en önemli nedeninin “para kazanmak” olduğunu söyledi.

728×90 muhabbit - Yapılan Bir Ankete Göre, NFT Alımlarının Altında Yatan En Önemli Neden Belirlendi!300x250 muhabbit - Yapılan Bir Ankete Göre, NFT Alımlarının Altında Yatan En Önemli Neden Belirlendi!

Blockchain verileri izleme yazılımı şirketi DEXterlab, kısa süre önce sosyal medya platformu Twitter’da, NFT satın alma alışkanlıkları hakkında 1.300’den fazla kişiyle bir anket yaptı. Anketten elde edilen verilere göre çoğunluk, NFT ticaretinden kazanç elde etmek istemesine rağmen, sonuçlara bakılırsa şu ana kadar sadece %42’den az kar elde etti.

Verilen cevaplara göre NFT satın almak için en çok belirtilen ikinci nedenin, (yaklaşık %15’lik bir kesim) bunun bir topluluğun parçası olmayı istediğini gösteriyor. Bu sonuçlar hakkında açıklama yapan DEXterlab, şu ifadelere yer verdi:

“İnsanlar son derece sosyal yaratıklardır, bu nedenle bir topluluğun parçası olma ve gösteriş yapma arzusu gerçekten şaşırtıcı değil.”

Ekip, aslında NFT’lerin son dönemlerde oldukça popüler hale geldiğini ve bunu avantaja çeviren bir kesim olduğunu da belirtiyor. Bunun yanında NFT’lerin yalnızca sahiplerine özel etkinliklere erişim veya yeni popüler NFT airdropları gibi özel avantajların yanı sıra, aralarında ünlülerin de bulunduğu Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) başarısının etkisine de değiniliyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Her ne kadar BAYC gibi bazı NFT koleksiyonları genellikle taban fiyatları yüz binlerce dolar olsa da, katılımcıların neredeyse yarısı bir NFT için yalnızca 50 ila 500 $ arasında bir fiyat ödemenin mantıklı olduğunu söyledi. Ancak belirli bir kesim ise (ankete katılanların %25’i) NFT başına 2.000 dolardan fazla harcamaya hazır olduklarını belirtti.

NFT Fiyatları Düştü

Genel olarak kripto para piyasasındaki düşüş her alanda olduğu gibi NFT sektörünü de etkilemiş durumda. Geçtiğimiz 30 gün içinde CryptoPunks, Mutant Ape Yacht Club (MAYC), BAYC ve Moonbirds gibi en büyük NFT koleksiyonlarından bazıları taban fiyatlarının veya piyasa değerlerinin oldukça altına düştü. Ancak buna rağmen, bu koleksiyonlar aynı dönemde en iyi NFT satışları için listelerde üst sıralarda yer almaya devam etti.

Yine son zamanlarda, Goblintown adlı herhangi bir faydası veya yol haritası olmayan ücretsiz bir koleksiyon, listelerin zirvesinde kaldı ve yaklaşık 70 milyon dolarlık hacme ulaştı. Şu anda, koleksiyonun taban fiyatı 3 ETH civarında bulunuyor.

Konu ile ilgili DappRadar tarafından yayımlanan bir rapora göre, NFT’lerin satış hacimleri, piyasa koşullarına rağmen geçen ay 3,7 milyar dolara ulaştı. Raporda ayrıca, Solana NFT’lerinin oldukça popüler olduğu ve tüm pazarlarda 335 milyon dolarlık hacim oluşturduğu belirtiliyor.

Sonuç olarak NFT’ler toplum tarafından kabul görmeye ve kullanım alanları artmaya başladıkça bu alana olan ilginin de artması bekleniyor. Bu durumu bir raporunda açıklayan CoinGecko, NFT pazarının önümüzdeki iki yıl içinde 800 milyar dolardan fazla işlem yapmasını bekliyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar