BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Yatırımcıların Yüzde Sekseni Kripto Paradan Anlamıyor!

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Güneydoğu Asya’daki kripto para yatırımcılarının analizinin yapıldığı 62 sayfalık bir rapor yayınladı. Araştırmaya göre katılımcıların %80’i kripto para dünyasını anlamasa da yatırım yapıyor.

Yayın:

-

OECD'nin Güneydoğu Asya'da yaptığı araştırma sonuçları

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), Güneydoğu Asya’daki kripto para yatırımcılarının analizinin yapıldığı 62 sayfalık bir rapor yayınladı. Araştırmaya göre katılımcıların %80’i kripto para dünyasını anlamasa da yatırım yapıyor.

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) İkinci Dünya Savaşı sonrası Avrupa’daki sallantıda olan ekonominin düzeltilmesi ve desteklenmesi amacıyla kurulan, aralarında Türkiye’nin de kurucu üye olarak bulunduğu 36 ülkenin üyeliğine sahip olan bir örgüttür. Bünyesinde üç birim bulunduran örgüt, zaman zaman ekonomik durumun değerlendirmesini yapmak amacıyla çeşitli araştırmalar yapar ve bunları rapor olarak kamuoyuna sunar.

Raporda Malezya, Vietnam ve Filipinler’deki özellikle Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımcılarının davranış biçimleri, tutumları ve deneyimlerinden söz ediliyor.

Malezya, Vietnam ve Filipinler’den 3.006 kişinin katılımı ile yapılan araştırma, 25-34 yaş arasındaki %34 oranındaki bir çoğunluğun kripto parası mevcut. Buna ek olarak, araştırmaya katılan kripto para sahiplerinin %82’sinin en az lisans veya daha üstü bir akademik eğitime sahip olduğu belirtilmiştir. Yani okumuşluk oranının özellikle Vietnam ve Filipinler’de çok yüksek olduğu Güneydoğu Asya’da kripto paralar daha çok, eğitim düzeyi yüksek olan bireyler tarafından tercih ediliyor.

Eğitim seviyesindeki belirlenebilirlik, cinsiyete gelince pek de önemli bir farklılık göstermemiş. Yani kadınlar ile erkekler arasında belirgin bir uçurum yok. Kadınların da müdahil olduğu bir tablo görüyoruz Güneydoğu Asya’daki kripto para dünyasında.

Güneydoğu Asya'daki kripto para dünyası kadın-erkek eşitliği

“Anlamıyorum ama kenarda köşede kalsın”

Araştırma sonucunda bu üç ülkedeki kripto para yatırımcılarının %53’ünün kripto para birimlerini satmak veya harcamak yerine uzun vadede ellerinde tutmak istedikleri ortaya çıktı. Bu oran özellikle Vietnam’da %59’a çıkıyor. İleride ne olur bilinmez ama bu kenarda dursun veya ileride Bitcoin 20.000’i görecekmiş tarzında düşüncelere sahip de olabilirler.

Katılımcılara kripto para birimlerini ve borsalarını anlayıp anlamadıkları sorulmuş. Yanıt ise şaşırtıcı! Katılımcıların %80’den fazlası kripto para dünyasını anlamadığını ifade etmiş. Yani katılımcılardan kripto para yatırımı yapan kesimin birçoğu, kripto para dünyasını anlamadan yatırım yapıyor. “Çok iyi” cevabını veren kesim ise sadece %17. Vietnam bazında bakıldığında ise bu oran %23’e çıkıyor.

Araştırma kripto para yatırımcılarının yatırım nedenlerini de sorgulamış. Katılımcılar içerisinde kripto paraya yatırım yapan kesimin %41’i “Kolay yoldan para kazanma arzusu” ile kripto para dünyasına adım atmış. %32’lik bir kesim ise ödeme veya online alışveriş için kripto para aldığını belirtmiş.

Kripto para dünyasının Güneydoğu Asya ayağında vaziyet bu. Güneydoğu Asya’daki insanlar kripto parayı ne kadar anlamasalar da dijital cüzdanlarında bir miktar Bitcoin (BTC) veya Ethereum (ETH) bulunduruyorlar. Yatırımcıların çoğunun eğitim seviyesi yüksek, cinsiyet dağılımı orantısız değil.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitfinex, Kripto Paranın Ötesine Geçiyor!

Yayın:

-

Bitfinex

Kripto borsası Bitfinex, Tether (USDT) ile çalışan hisse senedi endeksi türevlerini piyasaya sürerek dijital varlık alanının ötesine geçti.

Yeni türevler Europe 50 ve Germany 30 Perpetual Swap işlemleri, geleneksel hisse senedi piyasalarını kullanıcılara sunuyor. Europe 50, 18 Avrupa ülkesinden 50 hisse senedi kapsayan STOXX Europe 50 endeksini temsil ediyor. Germany 30 ise, Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda işlem gören en büyük 30 Alman hissesinin endeksini temsil ediyor.

İlk kez bir kripto borsası bir hisse senedi ürününü piyasaya sürdü. Bitfinex’in CTO’su Paolo Ardoino, “CME, Bitcoin vadeli işlemleriyle kripto para birimine geçti, Şimdi Bitfinex geleneksel pazarlara giriyor” dedi.

Ardoino, Bitfinex’in yarımı evrenini genişletmek ve kripto tüccarlarının tek bir platformda geleneksel pazarlara girmelerini sağlamak istediğini söyledi. Ardoino, “Yüksek hacimli tüccarlar, platformumuzda yaklaşık %80’lik bir orana sahip. Onların gereksinimlerine uyum sağladık ve bu teklif ile, varlıklar arası ticaret stratejilerini geliştirebildiğimizi gördük.” dedi.

Europe 50 ve Germany 30, 100 kata kadar kaldıraç imkanı sunuyor. Bitfinex, USDT ile birlikte çalıştığı için, forex ve faiz oranı risklerini azalttığını iddia etmekte. Ardoino, “Anlaşmanın USDT cinsinden olması önemlidir, çünkü bu, ticareti sorunsuz ve verimli bir hale getirir.” dedi.

Yeni türevler, belirli bölgelerde ve yalnızca “doğrulanmış kullanıcılar” tarafından kullanılabilir. Yani bu, yatırımcıların kimliklerini, fon kaynaklarını ve bankacılı ilişkilerini doğrulamak ve onaylamak için durum tespiti sürecinden geçmeleri anlamına geliyor.

Bitfinex, kısa bir süre önce Tether paritesinde euro, İngiliz sterlini ve Japon yeni ile sözleşmeler başlattı.

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

EY, Bitcoin Analizi İçin Yeni Bir Araç Yayınladı!

EY, alternatif finans ürünlerine yenisini ekledi!

Yayın:

-

EY

Dünyanın en büyük muhasebe firmalarından biri olan EY, Bitcoin işlemleri de dahil olmak üzere zincir üzerindeki verileri araştırmak için yeni bir çözüm başlattı.

Yeni Explorer and Visualizer çözümü, EY Blockchain Analyzer ürün paketinin bir parçası olarak piyasaya sürüldü. 27 Eylül’de yapılan bir duyura göre, beta sürümü artık halka açık bir şekilde ücretsiz olarak sunulmaya başladı.

EY ayrıca, çözümü yakında blockchain web sitesinde bir hizmet olarak sunacağını söylemiş durumda.

Kullanıcılar, görselleştirme teknolojisi ile birlikte arama işlevlerinden yararlanabilecekler. Denetim ekiplerinin belirli işlemleri, adresleri ve blokları arayarak zincir üzerindeki verileri keşfetmesine ve izlemesine olanak tanıyacak. Daha sonra bu toplanan verileri, yasal uyumluluk ve dolandırıcılık risklerini izlemek ve yönetmek için analiz edebilecekler.

EY’nin küresel adli tıp hizmetlerinin başkanı Andrew Gordon, Explorer and Visualizer çözümünün blockchain destekli işlemler için finansal raporlamalayı daha kolay hale getireceğini söyledi. Gordon, sistem hakkında “Dolandırıcılık amaçlı faaliyetler de dahil olmak üzere potansiyel aykırılıkları gözlemlemeye yardımcı olacak”dedi.

Ek olarak EY, OpsChain platformunda, şirketlerin Ethereum blockchaini üzerinde uçtan uca satın alma faaliyetlerini özel ve güvenli bir şekilde yürütmelerini beklediği yeni bir satın alma çözümünü başlatmış durumda.

Çözümün şu an itibarıyla ücretsiz beta sürümü kullanıcılara sunulmuş durumda. Bu sürüm, iş süreçlerini kurumsal kaynak planlama sistemlerinden, paylaşımlı blockchain tabanlı akıllı sözleşmelere taşıyarak, hacimleri ve küresel harcamaları otomatik olarak izlemelerine izin verdiği söylenmekte. Ayrıca, alıcıların ve satıcıların pariteye sahip olmalarına ve küresel olarak kabul edilen şartlar ve fiyatlandırma ile çalışmalarına yardımcı olması bekleniyor.

Daha fazla blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.