Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52041.1
0.74%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3004.33
2.75%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.01
-2.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.3
-0.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Yeni Partnerlik, Sağlık Çalışanlarına Deva Olacak!

Merkeziyetsiz Oracles denince akla gelen Chainlink, Blockchain tabanlı proje FLETA ile güçlerini birleştirerek sağlık çalışanlarına deva oluyor.

Clock
Paylaş
Yeni Partnerlik, Sağlık Çalışanlarına Deva Olacak!

Merkeziyetsiz Oracles denince akla gelen Chainlink, Blockchain tabanlı proje FLETA ile güçlerini birleştirerek sağlık çalışanlarına deva oluyor.

Binance BannerBinance Banner

Yazılım geliştiricilere yenilikçi ürünler ve hizmetler üretmeleri için gerekli tüm araçları sağlayan yüksek performanslı halka açık Blockchain platformu FLETA, akıllı sözleşmelerin off-chain datalara, web APIs ve geleneksel ödeme seçeneklerine bağlanmasını sağlayan merkeziyetsiz oracle ağı Chainlink ile masaya oturdu.

Chainlink’in sosyal medya platformu Twitter’daki resmî hesabı üzerinden paylaşılan ortaklık haberi, büyük etki uyandırdı.

Bu etkinin büyük bir kısmı Chainlink’in çok kısa bir süre önce (23 Haziran) tarihinde Çin’in Ulusal Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN) ile yaptığı anlaşmanın ardından Güney Kore destekli FLETA projesiyle ortaklığını duyurmasıydı. Çin’den sonra Güney Kore’nin destek verdiği bir platformla partnerlik kuran Chainlink, devletlerle de ilişkilerini sıcak tutmaya, sürekli pekiştirmeye devam ediyor.

Peki Ne İşe Yarayacak Bu Partnerlik?

FLETA, güvenilir bir veri sistemi oluşturmak ve sağlık çalışanlarının bu veri sisteminden kolayca yararlanmasını sağlamak amacıyla Blockchain’ine, Chainlink’in merkeziyetsiz Oracles ağını entegre edecek.

FLETA’nın Klinik Araştırma Veri Kaydı Platformu, Blockchain’e dayalı olarak Chainlink Oracles sayesinde hastalardan alınan veriler gerçek zamanlı olarak işlenebilecek.

Bu girişim doktorların, araştırmacıların ve hastaların Blockchain üzerine klinik verileri yüklemelerine olanak verecek. Bununla birlikte gerçek zamanlı olarak paylaşımı yapılan hasta sağlık kayıtları, birçok tıbbi araştırmada kullanılmak üzere saklanabilecek. Birçok araştırma veri doğruluğundan şüpheye düşmeyecek.

Taraflar Memnun!

FLETA’nın CEO’su Henry Hong ortaklık ile ilgili konuştu.

“Blockchain’imizin ölçeklenebilirliği ve akıllı sözleşme verilerimizin bütünlüğü, Chainlink’in merkeziyetsiz Oracles ağı ile birlikte artacak. Ayrıca Chainlink’in Oracles çözümlerini kullanarak Blockchain teknolojisini farklı alanlara daha kolay bir şekilde entegre edebileceğimize inanıyorum.”

Chainlink’in İş Geliştirme Başkanı Daniel Kochis,

“Chainlink’in güvenli ve güvenilir Oracles hizmetini FLETA blockchain’iyle entegre ederek FLETA Blockchain’ine gerçek dünya verilerinin gerçek zamanlı olarak girilmesini sağlamaktan heyecan duyuyoruz.[…] Güney Kore’nin sağlık kayıtlarını FLETA Blockchain’ine geçirmesiyle tıbbi araştırmaların önünü açmasını, daha paylaşımcı bir hava benimsemesini önemli buluyoruz. Bu yüzden de özellikle sağlık konusunda FLETA ile birlikte çalışabilmek bizim için bir zevk.”

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar