BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Yeni Partnerlik, Sağlık Çalışanlarına Deva Olacak!

Merkeziyetsiz Oracles denince akla gelen Chainlink, Blockchain tabanlı proje FLETA ile güçlerini birleştirerek sağlık çalışanlarına deva oluyor.

Yayın:

-

FLETA Chainlink partnerliği

Merkeziyetsiz Oracles denince akla gelen Chainlink, Blockchain tabanlı proje FLETA ile güçlerini birleştirerek sağlık çalışanlarına deva oluyor.

Yazılım geliştiricilere yenilikçi ürünler ve hizmetler üretmeleri için gerekli tüm araçları sağlayan yüksek performanslı halka açık Blockchain platformu FLETA, akıllı sözleşmelerin off-chain datalara, web APIs ve geleneksel ödeme seçeneklerine bağlanmasını sağlayan merkeziyetsiz oracle ağı Chainlink ile masaya oturdu.

Chainlink’in sosyal medya platformu Twitter’daki resmî hesabı üzerinden paylaşılan ortaklık haberi, büyük etki uyandırdı.

Bu etkinin büyük bir kısmı Chainlink’in çok kısa bir süre önce (23 Haziran) tarihinde Çin’in Ulusal Blockchain Tabanlı Hizmet Ağı (BSN) ile yaptığı anlaşmanın ardından Güney Kore destekli FLETA projesiyle ortaklığını duyurmasıydı. Çin’den sonra Güney Kore’nin destek verdiği bir platformla partnerlik kuran Chainlink, devletlerle de ilişkilerini sıcak tutmaya, sürekli pekiştirmeye devam ediyor.

Peki Ne İşe Yarayacak Bu Partnerlik?

FLETA, güvenilir bir veri sistemi oluşturmak ve sağlık çalışanlarının bu veri sisteminden kolayca yararlanmasını sağlamak amacıyla Blockchain’ine, Chainlink’in merkeziyetsiz Oracles ağını entegre edecek.

FLETA’nın Klinik Araştırma Veri Kaydı Platformu, Blockchain’e dayalı olarak Chainlink Oracles sayesinde hastalardan alınan veriler gerçek zamanlı olarak işlenebilecek.

Bu girişim doktorların, araştırmacıların ve hastaların Blockchain üzerine klinik verileri yüklemelerine olanak verecek. Bununla birlikte gerçek zamanlı olarak paylaşımı yapılan hasta sağlık kayıtları, birçok tıbbi araştırmada kullanılmak üzere saklanabilecek. Birçok araştırma veri doğruluğundan şüpheye düşmeyecek.

Taraflar Memnun!

FLETA’nın CEO’su Henry Hong ortaklık ile ilgili konuştu.

“Blockchain’imizin ölçeklenebilirliği ve akıllı sözleşme verilerimizin bütünlüğü, Chainlink’in merkeziyetsiz Oracles ağı ile birlikte artacak. Ayrıca Chainlink’in Oracles çözümlerini kullanarak Blockchain teknolojisini farklı alanlara daha kolay bir şekilde entegre edebileceğimize inanıyorum.”

Chainlink’in İş Geliştirme Başkanı Daniel Kochis,

“Chainlink’in güvenli ve güvenilir Oracles hizmetini FLETA blockchain’iyle entegre ederek FLETA Blockchain’ine gerçek dünya verilerinin gerçek zamanlı olarak girilmesini sağlamaktan heyecan duyuyoruz.[…] Güney Kore’nin sağlık kayıtlarını FLETA Blockchain’ine geçirmesiyle tıbbi araştırmaların önünü açmasını, daha paylaşımcı bir hava benimsemesini önemli buluyoruz. Bu yüzden de özellikle sağlık konusunda FLETA ile birlikte çalışabilmek bizim için bir zevk.”

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Madencilik Yapmadan Kripto Para Ürettiler!

Kötü niyetli saldırganlar, madencilik yapmadan bir güvenlik açığını kullanarak ravencoin üretti.

Yayın:

-

Ravencoin’in baş geliştiricisi Tron Black tarafından paylaşılan yazıya göre, kimlikleri belirlenemeyen saldırganlar Ravencoin’in bir güvenlik açığından faydalanarak blok başına 5000 RVN kadar kripto para bastılar.

Tron Black’in dediğine göre, Solus Explorer’ı geliştiren Ravencoin’in CryptoScope ekibinin üyeleri buldukları güvenlik açığını Ravencoin geliştirici ekibi ile paylaştı.

Ekip tarafından belirtilenlere göre güvenlik açığı, bir topluluk kodunun suistimali ile birlikte ortaya çıkmış. Black konu hakkında, “güvenlik güçleri bilgilendirildi ve bizimle ortaklaşa hareket ediyor.” dedi.

Üretilen kripto para RVN’nın arzını 21 milyar’a kadar çıkardı ve tokenlerin RVN’nin %1.5’lik arzına ve 44 günlük madencilik süresine eşdeğer olduğu belirtildi.

Ravencoin, 2018 yılında piyasaya sürülmüş olan açık kaynaklı bir Bitcoin Fork’u olarak hayatına başladı. Ravencoin’in asıl amacı, yatırımcıların varlıklarını bir taraftan bir tarafa aktarmasını kolaylaştırmaktı. Projenin web sitesi, Game of Thrones’un kuzgun hayvanının görevi olan hakikat haberciliği görevine atıfta bulunuyor.Bu atıf ile birlikte Ravencoin, blockchain kavramını nihai gerçeğin teknolojisi olarak gördüklerinin bir simgesi olarak nitelendiriliyor.

Yatırımcılara Çağrı

Tron Black, Ravencoin topluluğuna, oluşturulmuş ekstra RVN’lerin maliyetini absorbe etmesini ya da RVN’nin yaşayacağı halvingi 44 gün öncesine çekilmesini önerdi. Fakat Black’in önerilerine topluluk tarafından herhangi bir şekilde cevap gelmedi.

Black, “saldırganların yararlandığı güvenlik açığı, sahip olduğunuz RVN’leri ya da kontrol altında tuttuğunuz diğer varlıkların çalınması gibi bir duruma yol açmıyor. Ancak basılmaması gereken binlerce RVN’yi oluşturmaya sebep oldu.” dedi. Ayrıca, “üretilmiş bu RVN’ler herhangi bir borsaya aktarıldığında ve ticareti yapıldığında, piyasada hali hazırda bulunan RVN’ler ile karışacak. Bu durumdan ile birlikte bu haksız üretilen RVN’lerin piyasadan çekilmesi ile ilgili yapılacak herhangi bir aksiyon, masum insanlara zarar verebilir.” dedi. Black ayrıca, “yaşanan bu olay, RVN’nin artan enflasyonu ile bütün RVN sahiplerine eşit bir şekilde zarar verdi.” dedi.

Black, kullanıcılara bir güncelleme yayınlanana kadar yaptıkları ticareti minimuma indirmelerini söyledi. Ravencoin’in bu güncellemeyi yayınlayana kadar, yaşanan bu güvenlik açığı ile ilgili herhangi bir detay verilmeyeceğini de ekledi. Fakat Black, güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ile ilgili bir tarih vermekten kaçındı.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Vitalik Buterin’e Göre ETH 2.0’ın Gelişim Süreci Hafife Alınmış

Vitalik Buterin, katılıdığı bir podcast yayınında, neleri daha iyi yapabilecekleri hakkında öz eleştiri yaptı.

Yayın:

-

The Hashing It Out isimli bir podcast yayını kısa süre önce Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’i konuk olarak aldı. Podcast’te Buterin, eğer Ethereum’u şimdi sıfırdan geliştiriyor olsaydı neleri farklı yapacağını anlattı.

Örneğin Vitalik Buterin, Ethereum’un gas maliyetlerinde hem büyük hem de küçük bir dizi değişikliğin yapılabileceğini kabul etti.  Buterin 2 Temmuz tarihli podcast yayınında, “başlangıçta gas maliyetlerini yönlendirmek için iyi şekilde çalışmadık” dedi.

Buterin’in Planları Arasında Sharding ve Proof-of-Stake Var

Buterin, gas fiyatlarından ve diğer küçük güncellemelerden bahsettikten sonra, Ethereum için daha büyük değişikliklerden bahsetmeye başladı.

2015 yılında başlamış olduğumuz şeylerin birçoğunu bitirmek için ne kadar zamana ihtiyacımız olduğunu fark edemedik. Bunun en büyük iki örneği ise Proof-of-Stake ve sharding sistemi.

Buterin şöyle devam etti;

Bu girişimin yıllar süreceğini görebilseydik eğer, muhtemelen izleyeceğimiz yol haritasını çok daha farklı bir şekilde çizerdik. Bununla beraber farklı ekiplerin hangi konular üzerinde çalışacaklarını belirlerdik ve ne yazık ki bu konuda çok kötü kararlar verdik. Bu konuda kesinlikle çok pişmanlık duyuyoruz çünkü yaşadığımız şeyler zaman kaybından başka hiçbir şey değil.

Blockchain uzmanı röportaj esnasında, kullandıkların ağın teknik tarafında yaşadığı bazı aksaklıklar nedeniyle de pişmanlık ve zaman kaybı yaşadıklarının altını çizdi.

Ethereum 2.0’ın Eli Kulağında

Bildiğiniz üzere Ethereum 2.0 uzun bir süredir geliştirilme aşamasında. Başlangıçta Ocak 2020 gibi erişime açılması beklenen Ethereum 2.0, belli başlı teknik aksaklıklar sebebiyle gecikmeler yaşadı. 23 Haziran tarihli Ethereum blogunda paylaşılan bir yazıya göre, geliştirici ekip hala Ethereum 2.o ile ilgileniyor.

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.