Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65304.64
1.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3126.15
1.79%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.06
5.34%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $568.7
1.79%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

Yeni Zelandalı Dev Fon Yöneticisi Bitcoin Yatırımını Açıkladı!

Fonun, yaklaşık 244 milyon $ değerinde Bitcoin tuttuğu açıklandı.

Clock
Paylaş
Yeni Zelandalı Dev Fon Yöneticisi Bitcoin Yatırımını Açıkladı!

Yeni Zelandalı dev fon Yöneticisi KiwiSaver Growth Fund, Bitcoin’de önemli miktarda sermayeye sahip olduğunu açıkladı.  

Yerel haber kuruluşu Stuff tarafından yayımlanan bir rapora göre, varlık yöneticisinin Baş Yatırım Sorumlusu James Grigor, fonun Ekim 2020’den bu yana Bitcoin’e yatırım yaptığını ve şu anda bu yatırımın sermayesinin yaklaşık %5′ine sahip olduğunu söyledi.  

728×90 muhabbit - Yeni Zelandalı Dev Fon Yöneticisi Bitcoin Yatırımını Açıkladı!300x250 muhabbit - Yeni Zelandalı Dev Fon Yöneticisi Bitcoin Yatırımını Açıkladı!

Grigor, ayrıca Aralık 2020 itibarıyla KiwiSaver fonunun yaklaşık 244 milyon $ değerinde Bitcoin tuttuğunu söyledi. 

Bitcoin’i geleneksel finansal enstrüman olan altın ile karşılaştıran Grigor, yatırımcıların artık onu ekonomik sıkıntılara karşı bir koruma olarak benimsedikleri için, altının eskisi kadar popüler olmadığını dile getirdi.  

KiwiSaver Growth Fund yaptığı yatırımdan memnun olduğu ile ilgili açıklamalar yaparken, rakip fon yöneticileri bu hareketi eleştirerek Bitcoin’i kumar oynamaya benzer bir spekülatif varlık olarak adlandırmaya devam ediyor. 

Yapılan bu eleştirilere yanıt veren Grigor, şu açıklamayı yaptı: 

“Altına yatırım yapmaktan memnunsanız, Bitcoin’e gerçekten yatırım yapamazsınız. Eleştiride bulunanların da önümüzdeki beş yıl içinde benzer yatırımlar yapmasını bekliyorum.” 

Fon yöneticisi şimdilik, tahvil ve hisse senetleri gibi geleneksel varlıklara olan mevcut yatırımlarını tasfiye etmeyi planlamadıklarını, sadece bir finansal kriz sırasında firmaya yardımcı olmak için Bitcoin’e yatırım yaptıklarını söylüyor. 

Bitcoin’in geçen yıl Mart ayından bu yana başlayan yükselişi ve 1trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olması onun popülerliğini gittikçe artırmaya devam ediyor. Bu başarı da, varlık yöneticilerinin ve kurumsal yatırımcıların BTC‘ye olan ilgisini artırmaya devam ediyor.

Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar