BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Yine Bir DeFi Ürünü Yine İnanılmaz Artış! Balancer Yüzde 200 Arttı!

Otomatik piyasa yapıcı protokolü olarak tanımlayabileceğimiz Balancer, COMP benzeri yönetişim tokenini duyurdu.

Yayın:

-

defi

DeFi ürünlerinde inanılmaz artış devam ediyor. Ethereum tabanlı DeFi protokollerinden Balancer (BAL), yüzde 200’lük bir artış yaşamış durumda.

Otomatik piyasa yapıcı protokolü olarak tanımlayabileceğimiz Balancer, COMP benzeri yönetişim tokenini duyurdu.

Salı günü Balancer ekibi tarafından yapılan duyuruda 1.000 Ethereum cüzdanının yönetişim tokeni BAL’a sahip olacağını duyurmuştu. Bu amaçla salı günü 35.435.000 BAL token kontrat üzerinde oluşturuldu.

Balancer’ın kendi platformu üzerinde işlemlere başlayan BAL token 7 $ seviyelerinden 22 $ seviyelerine kadar çıkmayı başarmış durumda.

grafik

1 Haziran’da Balancer protokolü likidite madenciliği programını başlatmıştı. Program sayesinde likidite sağlayacıları protokol üzerinden ödül olarak BAL token kazanıyorlar.

O dönemde Balancer ekibi son kontrollerin devam ettiğini ve birkaç hafta içinde sağlayıcılara dağıtılacağını belirtmişti. Üç haftanın sonunda 435.000 BAL Token likidite sağlayıcılara dağıtılmak üzere oluşturulmuş durumda. Önümüzdeki dönemde her hafta sağlayıcılara ödül olarak dağıtılmak üzere 135.000 BAL Token oluşturulacak. Bu yol ile toplamda 65 milyon token likidite sağlayıcılara dağıtılmış olacak. Geliştirme çalışmaları devam eden ekibin elinde 25 milyon BAL token bulunurken 10 milyon adet token ise gelecekte Balancer ekosistemini geliştirmek adına tutulmakta.

DeFi Sıralamasında 7’inci Sırada

Balancer DeFi platformları sıralamasında 7’inci sırada bulunuyor. DeFi Pulse tarafından paylaşılan verilere göre ise protokol üzerinde 41 milyon $’ın üzerinde değer kilitli durumda.

defi pulse

Son dönemde DeFi platformlarının popüleritesi ile doğru orantılı olarak DeFi tokenlerinin de fiyatları ciddi artışlar göstermekte. Kyber Network’ün artışları ile başlayan Compound ile bir harekete dönüşen ve iyice popülerleşen DeFi projeleri kayda değer artışlar gösteriyor. Piyasanın oldukça sakin olduğu dönemde yatırımcıların ilgisini oldukça çeken yeni göreceli olarak yeni platformlar,müthiş bir talep patlaması yaşamakta.

Yükselen fiyatlar ise alım satım risklerini beraberinde getirmekte. Tepeden alma riskinin iyice fazlalaştığı, çoktan yükselmiş DeFi tokenlerinde dikkatli olmakta fayda var. Compound örneğinde gördüğümüz gibi yükselişin ardından oldukça büyük bir düşüş gelmiş durumda.

380 $ seviyelerine kadar çıkış yakalayan COMP, an itibariyle 210 $ seviyelerinden alıcı bulmakta. Hatta Coinbase’de 480 $ seviyelerinden işleme açılan COMP token o seviyelerden alım yapan kişiler için yüzde 50’den fazla zarar getirmiş durumda.

DeFi platformlarını sizler de takip ediyor musunuz?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Vitalik Buterin’e Göre ETH 2.0’ın Gelişim Süreci Hafife Alınmış

Vitalik Buterin, katılıdığı bir podcast yayınında, neleri daha iyi yapabilecekleri hakkında öz eleştiri yaptı.

Yayın:

-

The Hashing It Out isimli bir podcast yayını kısa süre önce Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’i konuk olarak aldı. Podcast’te Buterin, eğer Ethereum’u şimdi sıfırdan geliştiriyor olsaydı neleri farklı yapacağını anlattı.

Örneğin Vitalik Buterin, Ethereum’un gas maliyetlerinde hem büyük hem de küçük bir dizi değişikliğin yapılabileceğini kabul etti.  Buterin 2 Temmuz tarihli podcast yayınında, “başlangıçta gas maliyetlerini yönlendirmek için iyi şekilde çalışmadık” dedi.

Buterin’in Planları Arasında Sharding ve Proof-of-Stake Var

Buterin, gas fiyatlarından ve diğer küçük güncellemelerden bahsettikten sonra, Ethereum için daha büyük değişikliklerden bahsetmeye başladı.

2015 yılında başlamış olduğumuz şeylerin birçoğunu bitirmek için ne kadar zamana ihtiyacımız olduğunu fark edemedik. Bunun en büyük iki örneği ise Proof-of-Stake ve sharding sistemi.

Buterin şöyle devam etti;

Bu girişimin yıllar süreceğini görebilseydik eğer, muhtemelen izleyeceğimiz yol haritasını çok daha farklı bir şekilde çizerdik. Bununla beraber farklı ekiplerin hangi konular üzerinde çalışacaklarını belirlerdik ve ne yazık ki bu konuda çok kötü kararlar verdik. Bu konuda kesinlikle çok pişmanlık duyuyoruz çünkü yaşadığımız şeyler zaman kaybından başka hiçbir şey değil.

Blockchain uzmanı röportaj esnasında, kullandıkların ağın teknik tarafında yaşadığı bazı aksaklıklar nedeniyle de pişmanlık ve zaman kaybı yaşadıklarının altını çizdi.

Ethereum 2.0’ın Eli Kulağında

Bildiğiniz üzere Ethereum 2.0 uzun bir süredir geliştirilme aşamasında. Başlangıçta Ocak 2020 gibi erişime açılması beklenen Ethereum 2.0, belli başlı teknik aksaklıklar sebebiyle gecikmeler yaşadı. 23 Haziran tarihli Ethereum blogunda paylaşılan bir yazıya göre, geliştirici ekip hala Ethereum 2.o ile ilgileniyor.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Twitter’ın Dördüncü Emojisi #TRON İle MacBook Pro Kazanabilirsiniz!

Twitter, kripto para dünyasından simgelerini platformuna eklemeye devam ediyor.

Yayın:

-

Twitter, kripto para dünyasından simgelerini platformuna eklemeye devam ediyor.

Şubat ayının başında Bitcoin emojisi ile başlayan furya, 11 Haziran’da CRO ve 1 Temmuz tarihinde Binance’ın eklenmesiyle devam etmişti. Bugün TRON’un kurucusu Justin Sun tarafından sosyal medya platformu Twitter üzerinden atılan tweet ile kripto para dünyasının simgesi eklenen dördüncü isminin TRON olduğunu açıklandı.

Artık Twitter kullanıcıları, #TRON veya #TRX yazarak TRON’un simgesine erişebilecek. Haber müjdeleyen Justin Sun, aynı zamanda deneme etkinliğinden de bahsetti. Üç adımdan oluşan etkinlikte birinciye MacBook Pro, ikinciye iPhone 11 Pro, üçüncüye ise Airpods Pro verilecek. Onuncu da dahil sonraki 7 kişi ise TRON Merch’in sahibi olacak.

Kazanmak için yapmanız gerekenler ise basit.

  1. Twitter üzerinden @justinsuntron @Poloniex @OfficialDLive @Tronfoundation hesaplarını takip etmek.
  2. #TRON emojisini Twitter biyografinize eklemek.
  3. Biyografinizin ekran görüntüsünü yorum olarak paylaşmak.

TRON 4.0’a 4 Kala…

TRON 4.0 için sadece 4 gün kalmışken (7.07.2020), böyle bir gelişmenin yaşanması özellikle de TRX’e gönül veren yatırımcılar için oldukça sevindirici. Çok daha güvenli ve gizlilik odaklı bir ağ olması planlanan TRON 4.0, Akıllı Sözleşme Gizlilik Protokol’ü ile de bir ilki gerçekleştirecek.

TRON 4.0 ile blok bilgisi onayları 57 saniyeden 3 saniyeye düşecek, TICP protokolüyle zincirler arası geçiş bambaşka bir boyut kazanacak. Ayrıca kurum ve kuruluşlara özelleşmiş Blockchain tabanlı uygulamalar da TRON 4.0’ın bir başka artısı olarak kullanıcılara sunulacak.

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.