Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63458.72
2.47%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3471.85
1.17%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.25
-3.65%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.4
0.97%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Yine Bir DeFi Ürünü Yine İnanılmaz Artış!

Otomatik piyasa yapıcı protokolü olarak tanımlayabileceğimiz Balancer, COMP benzeri yönetişim tokenini duyurdu.

Clock
Paylaş
Yine Bir DeFi Ürünü Yine İnanılmaz Artış!

DeFi ürünlerinde inanılmaz artış devam ediyor. Ethereum tabanlı DeFi protokollerinden Balancer (BAL), yüzde 200’lük bir artış yaşamış durumda.

Otomatik piyasa yapıcı protokolü olarak tanımlayabileceğimiz Balancer, COMP benzeri yönetişim tokenini duyurdu.

Salı günü Balancer ekibi tarafından yapılan duyuruda 1.000 Ethereum cüzdanının yönetişim tokeni BAL’a sahip olacağını duyurmuştu. Bu amaçla salı günü 35.435.000 BAL token kontrat üzerinde oluşturuldu.

Balancer’ın kendi platformu üzerinde işlemlere başlayan BAL token 7 $ seviyelerinden 22 $ seviyelerine kadar çıkmayı başarmış durumda.

grafik

1 Haziran’da Balancer protokolü likidite madenciliği programını başlatmıştı. Program sayesinde likidite sağlayacıları protokol üzerinden ödül olarak BAL token kazanıyorlar.

O dönemde Balancer ekibi son kontrollerin devam ettiğini ve birkaç hafta içinde sağlayıcılara dağıtılacağını belirtmişti. Üç haftanın sonunda 435.000 BAL Token likidite sağlayıcılara dağıtılmak üzere oluşturulmuş durumda. Önümüzdeki dönemde her hafta sağlayıcılara ödül olarak dağıtılmak üzere 135.000 BAL Token oluşturulacak. Bu yol ile toplamda 65 milyon token likidite sağlayıcılara dağıtılmış olacak. Geliştirme çalışmaları devam eden ekibin elinde 25 milyon BAL token bulunurken 10 milyon adet token ise gelecekte Balancer ekosistemini geliştirmek adına tutulmakta.

DeFi Sıralamasında 7’inci Sırada

Balancer DeFi platformları sıralamasında 7’inci sırada bulunuyor. DeFi Pulse tarafından paylaşılan verilere göre ise protokol üzerinde 41 milyon $’ın üzerinde değer kilitli durumda.

defi pulse

Son dönemde DeFi platformlarının popüleritesi ile doğru orantılı olarak DeFi tokenlerinin de fiyatları ciddi artışlar göstermekte. Kyber Network’ün artışları ile başlayan Compound ile bir harekete dönüşen ve iyice popülerleşen DeFi projeleri kayda değer artışlar gösteriyor. Piyasanın oldukça sakin olduğu dönemde yatırımcıların ilgisini oldukça çeken yeni göreceli olarak yeni platformlar,müthiş bir talep patlaması yaşamakta.

Yükselen fiyatlar ise alım satım risklerini beraberinde getirmekte. Tepeden alma riskinin iyice fazlalaştığı, çoktan yükselmiş DeFi tokenlerinde dikkatli olmakta fayda var. Compound örneğinde gördüğümüz gibi yükselişin ardından oldukça büyük bir düşüş gelmiş durumda.

380 $ seviyelerine kadar çıkış yakalayan COMP, an itibariyle 210 $ seviyelerinden alıcı bulmakta. Hatta Coinbase’de 480 $ seviyelerinden işleme açılan COMP token o seviyelerden alım yapan kişiler için yüzde 50’den fazla zarar getirmiş durumda.

DeFi platformlarını sizler de takip ediyor musunuz?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar