Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62133.86
3.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3405.18
3.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.25
8.89%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $406.5
-0.37%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

100 Milyon $ Değerinde Bitcoin Ethereum’a Taşındı!

Rapora göre 20.000’den fazla Bitcoin, Ethereum tabanlı protokoller üzerinde tokenleştirilmiş durumda. Ethereum üzerinde bulunan Bitcoin’lerin değeri ise yaklaşık 225 milyon $.

Clock
Paylaş
100 Milyon $ Değerinde Bitcoin Ethereum’a Taşındı!

Zack Voell tarafından hazırlanan rapora göre Ethereum (ETH), üzerindeki Bitcoin miktarı noktasında da yeni bir rekora imza atmış durumda.

Binance BannerBinance Banner

Tokenleştirilmiş Bitcoin olarak tanımlanan Ethereum üzerindeki Bitcoin’ler ,Bitcoin fiyatına eşlenik bir şekilde Ethereum ağı üzerinde bulunmakta.Tıpkı bie stablecoin gibi Bitcoin fiyatına endeksli tokenler sayesinde Bitcoin sahipleri Bitcoinleri Ethereum üzerinde tutabilme şansına sahip.

Rapora göre 20.000’den fazla Bitcoin, Ethereum tabanlı protokoller üzerinde tokenleştirilmiş durumda. Ethereum üzerinde bulunan Bitcoin’lerin değeri ise yaklaşık 225 milyon $.

Tokenleştirilmiş Bitcoin’lerin en bilineni ve kullanılanı ise Wrapped Bitcoin (WBTC). Etheruem üzerinde bulunan toplam arzın neredeyse yüzde 76’sına sahip olan Wrapped Bitcoin, Bitcoin tokenlerinin lideri konumunda bulunuyor.

Wrapped Bitcoin’in arzı da son dönemde ciddi derece artış göstermiş durumda. Wrapped Bitcoin protokolünde oluşturulan Bitcoin miktarı ise toplam 15.500 adet.

Haziran ayında oluşturulan Ethereum tabanlı Bitcoin’lerin arzı yaklaşık 96 milyon $ değerinde.

Ethereum Üzerindeki Bitcoin'lerin Artış Grafiği (Aylık)
Ethereum Üzerindeki Bitcoin’lerin Artış Grafiği (Aylık)

Tokenleştirilmiş Bitcoin’ler sayesinde Ethereum ağının işlevselliği ve DeFi uygulamaları Bitcoin ile rahatlıkla kullanılabilmekte. Merkezsiz uygulamalar üzerinden Bitcoin alıp satabilen kullanıcılar aynı zamanda bu uygulamalar üzerinden Bitcoin’leri üzerinden faiz geliri elde edebiliyor.

CoinList Finansal Ürünler Başkanı Matthieu Jobbe- Duval, yatırımcılarından oldukça yükek miktarda Wrapped Bitcoin talebi aldıklarını açıkladı.

Bir diğer tokenleştirilmiş Bitcoin örneği ise renBTC. En büyük ikinci Bitcoin tokeni olarak öne çıkan renBTC toplamda 2.068 BTC’lik token oluşturmuş durumda.

Coinlist Başkanı Andy Bromberg ise konu ile ilgili olarak, Ethereum üzerinde oluşturulan Bitcoin’lerin DeFi gelişiminde oldukça büyük rolü olduğunu ve DeFi hacimleri noktasında tokenleştirilmiş Bitcoin’lerin payının yadsınamayacak derecede büyük olduğun altını çizdi.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar