BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

5 Yıl Aradan Sonra Çıkartılan İlk Ethereum Nerede?

Son 5 yılda, madenciliği yapılan Ethereum’lar şimdi nerede?

Yayın:

-

Kripto endüstrisinde bir marka olmayı başaran Ethereum, 30 Temmuz 2015 tarihinde doğdu. Acaba o günden bu güne madenciliği yapılan ETH tokenlarına ne oldu? Görünüşe göre bu soru sadece sizlerin aklına gelmemiş. Bitcoin analitik ve Anti-Kara Para Aklama şirketi Coinfirm, konu hakkında bir araştırma yapmış.

Coinfirm’in kurucu ortağı ve CMO’su Grant Blaisdell, “Ethereum gibi blockchainlerin geleneksel alana kıyasla bir çok faydasının olduğunu, örneklerle ve bu protokolün yaratılışı ile birlikte görebilir ve anlayabiliriz.” dedi. Ethereum’un doğuşu, merkez bankaları ve diğer önemli unsurlar tarafından yapılan itibari para baskısı ile beraber, insanların ve işletmelerin bu teknoloji hakkında hiçbir şey bilmediği esnada yaşandı.

Kaynak: Coinfirm

İlk Çıkartılan Ethereum 5 Yıl Önce Ortaya Çıktı

Ethereum’un açılış madencilik ödülü ilk kez aşağıdaki adrese gönderildi:

0x05a56e2d52c817161883f50c441c3228cfe54d9f, Coinfirm’in paylaştığı verilere göre bu adrese o gün 5 ETH transferi gerçekleştirilmiş.

Söz konusu adres, 53 blokluk madencilik kariyerinden sorumlu olduğu zaman içinde, madencilik ödüllerinden 265.63 ETH’e kadar ulaştı. Coinfirm’in paylaştığı verilere göre, Kraken’e ait kripto adresi bu adrese gönderilen ilk 5 Ethereum’u satın aldı.

Ancak bir Wei, 0xc130afe98f8c42e19bdacf8c6e63e48a44a26ca8 adresine gönderildi. Wei, bildiğiniz üzere Satoshi gibi, Ethereum’un küçük bir kısmını temsil etmekte. Toplamda, adresten 3 farklı adrese, dörde bölünmüş bir şekilde Ethereum yollandı.

Ethereum Çok Yol Kat Etti

Ethereum, sadece madencilik ağından değil, aynı zamanda varlık fiyatı olarak da ilk madencilik bloğundan bu yana çok önemli değişiklikler kaydetti. Uzun vadeli yatırımcılar, muhtemelen varlığın sektördeki en büyük varlıklar arasında yerini aldığını görünce projenin faydalarından yararlandı.

ICODrops’tan elde edilen veriler, Ethereum’un ilk ICO’su sırasında, 0,31 ABD $’ı olarak fiyatlandırdığını gösteriyor. ICO sahipleri, 2018 kripto zirvesinde token başına 1,400$’a varan büyük bir kâr potansiyeline sahip olmuştu.

Ethereum ağı, ETH 2.0’ın bir parçası olarak, hala proof-of-stake ile komisyon aldığı için yıllar boyunca herhangi bir sıkıntı yaşamadı.

ETH 2.0 güncellemesi hakkında konuşacak olursak, geçtiğimiz günlerde MEW’in kurucusu Kosala Hemachandra, ETH 2.0’ın ilk aşamasının bu sene geleceğini savunuyor. Ancak bu protokolün tam anlamıyla çalışması için önümüzde uzun bir yol var gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Project Serum Büyük Sükse Yarattı! Binance de Listeliyor!

Az önce yapılan duyuru ile birlikte Binance, SRM Token’e platformunda yer vereceğini açıklamış durumda.

Yayın:

-

Serum Merkezsiz Borsa

FTX’in merkezsiz borsa projesi Project Serum, bugün satışa çıkıyor. İki farklı borsa üzerinden satışa çıkacak yeni token FTX ve Bitmax üzerinden alınabilecek.

Solana üzerine inşa edilen ve bu sayede oldukça hızlı olacağı belirtilen platformun yakıtı ise SRM Token olacak. Tüm kullanımlar ise SRM Token yakımı için değerlendirilecek.

Bugün yapılacak satış beklenirken sürpriz bir adım da Binance’ten geldi. Son günlerde arka arkaya DeFi ürünlerini listelemeye devam eden kripto para borsası, geçtiğimiz gün Yearn Finance’i (YFI) listelemişti.

Az önce yapılan duyuru ile birlikte Binance, SRM Token’e platformunda yer vereceğini açıklamış durumda.

SRM/USDT, SRM/BTC, SRM/BNB ve SRM/BUSD paritelerinde işlem görecek yeni token bugün itibariyle alınıp satılabilecek.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

İşte ABD’nin Custody’e İzin Verdiği 10 Token!

İşte merakla beklenen o 10 token!

Yayın:

-

10

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı, satış ve ticaret için 8 sanal para birimi ve lisanslı kurumlar tarafından muhafaza edilmesi onaylanan 10 tokeni listeleyen bir rapor hazırladı.

New York Finansman Hizmetler Departmanı internet sitesinde (NYDFS) 3 Ağustos’ta yapılan bir güncellemeye göre, eyalet düzenleyicileri listeleme ve ticaret için 8 kripto para birimini onaylamış durumda. Bu tokenler arasında Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Binance USD (BUSD), Gemini Dollar (GUSD), Pax Gold (PAXG) ve Paxos Standard Token (PAX) var. NYDFS, bu tokenlere muhafaza için yeşil ışık yaktı. Muhafaza listesinde ayrıca ek olarak XRP ve Ethereum Classic’te yer aldı. Bu eklemeler ile birlikte toplamda muhafazası yapılabilecek 10 adet token mevcut.

NYDFS, “New York’ta sanal para birimi ticari faaliyetlerini yürütmek üzere DFS tarafından lisanslanan herhangi bir kuruluş, onaylanmış amaçları için listelenmiş tokenleri kullanabilir” dedi. Ancak, herhangi bir lisanslı işletmenin, listeye alınmış herhangi bir tokeni kullanmadan önce düzenleyici kurumu bilgilendirmesi gerektiği not olarak düşülmüş durumda.

Duyuruda ayrıca NYDFS’in herhangi bir zamanda listesinden herhangi bir tokeni çıkarma ve herhangi bir tokenin faaliyetini sınırlama ve listeyi tamamen durdurma yetkilerine sahip olduğunu belirtildi.

ABD’de Kripto Düzenlemesi

NYDFS, kripto para birimleri için düzenleyici görevi gören New York’taki en büyük düzenleyici kurumlardan biridir. Amerika Birleşik Devletleri’nin finans başkentinin evi olan NYDFS, genellikle yeni düzenleyici eylemlerin en ön saflarında yer alır.

Haziran ayında düzenleyici kurum, kripto şirketlerinin tokenleri listelemeleri için koşullu bir lisans türüne izin vereceğini duyurdu. Firmalar, yapı, sermaye, sistemler ve personel gereksinimleri ile ilgili özel rehberlik alacak. Bu rehberliği almak için mevcut bir BitLicence sahibi ile iletişime geçebilir.

Bu kripto düzenlemelerine netlik katan OCC, ABD’de bankaların muhafaza servislerinin önünü açmış durumda. Bu gelişme ile beraber kurumsal yatırımcılar artık ABD’de kripto paralarını banka üzerinde muhafaza edebilecek. Muhtemelen gelişen teknoloji ile birlikte, ABD’deki çoğu banka müşterilerine bu tür hizmetleri sunmaya başlayacak.

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.


Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184

Notice: Undefined variable: apgnsm_active in /var/www/html/wp-content/plugins/google-news-sitemap/apgnsm.php on line 184