BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

5 Yıl Aradan Sonra Çıkartılan İlk Ethereum Nerede?

Son 5 yılda, madenciliği yapılan Ethereum’lar şimdi nerede?

Yayın:

-

Ethereum Kripto para

Kripto endüstrisinde bir marka olmayı başaran Ethereum, 30 Temmuz 2015 tarihinde doğdu. Acaba o günden bu güne madenciliği yapılan ETH tokenlarına ne oldu? Görünüşe göre bu soru sadece sizlerin aklına gelmemiş. Bitcoin analitik ve Anti-Kara Para Aklama şirketi Coinfirm, konu hakkında bir araştırma yapmış.

Coinfirm’in kurucu ortağı ve CMO’su Grant Blaisdell, “Ethereum gibi blockchainlerin geleneksel alana kıyasla bir çok faydasının olduğunu, örneklerle ve bu protokolün yaratılışı ile birlikte görebilir ve anlayabiliriz.” dedi. Ethereum’un doğuşu, merkez bankaları ve diğer önemli unsurlar tarafından yapılan itibari para baskısı ile beraber, insanların ve işletmelerin bu teknoloji hakkında hiçbir şey bilmediği esnada yaşandı.

Kaynak: Coinfirm

İlk Çıkartılan Ethereum 5 Yıl Önce Ortaya Çıktı

Ethereum’un açılış madencilik ödülü ilk kez aşağıdaki adrese gönderildi:

0x05a56e2d52c817161883f50c441c3228cfe54d9f, Coinfirm’in paylaştığı verilere göre bu adrese o gün 5 ETH transferi gerçekleştirilmiş.

Söz konusu adres, 53 blokluk madencilik kariyerinden sorumlu olduğu zaman içinde, madencilik ödüllerinden 265.63 ETH’e kadar ulaştı. Coinfirm’in paylaştığı verilere göre, Kraken’e ait kripto adresi bu adrese gönderilen ilk 5 Ethereum’u satın aldı.

Ancak bir Wei, 0xc130afe98f8c42e19bdacf8c6e63e48a44a26ca8 adresine gönderildi. Wei, bildiğiniz üzere Satoshi gibi, Ethereum’un küçük bir kısmını temsil etmekte. Toplamda, adresten 3 farklı adrese, dörde bölünmüş bir şekilde Ethereum yollandı.

Ethereum Çok Yol Kat Etti

Ethereum, sadece madencilik ağından değil, aynı zamanda varlık fiyatı olarak da ilk madencilik bloğundan bu yana çok önemli değişiklikler kaydetti. Uzun vadeli yatırımcılar, muhtemelen varlığın sektördeki en büyük varlıklar arasında yerini aldığını görünce projenin faydalarından yararlandı.

ICODrops’tan elde edilen veriler, Ethereum’un ilk ICO’su sırasında, 0,31 ABD $’ı olarak fiyatlandırdığını gösteriyor. ICO sahipleri, 2018 kripto zirvesinde token başına 1,400$’a varan büyük bir kâr potansiyeline sahip olmuştu.

Ethereum ağı, ETH 2.0’ın bir parçası olarak, hala proof-of-stake ile komisyon aldığı için yıllar boyunca herhangi bir sıkıntı yaşamadı.

ETH 2.0 güncellemesi hakkında konuşacak olursak, geçtiğimiz günlerde MEW’in kurucusu Kosala Hemachandra, ETH 2.0’ın ilk aşamasının bu sene geleceğini savunuyor. Ancak bu protokolün tam anlamıyla çalışması için önümüzde uzun bir yol var gibi görünüyor.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Atari, Kasım Ayında Halka Açık Token Satışı Yapacak!

Atari, oyun endüstrisinde bir ilki gerçekleştiriyor!

Yayın:

-

atari

Atari, Kasım ayı başlarında Bitcoin.com’da halka açık bir token teklifi gerçekleştirecek. Teklif tamamlanır tamamlanmaz, ERC-20 tabanlı AtariToken, Bitcoin.com borsasında işlem görmeye hazır hale gelecek. Token satışının kesin detayları henüz açıklanmadı, ancak Atari CEO’su Fred Chesnais, Token satışının 1 saniye kadar sürebileceğine inandığını söyledi:

Bu süre değişebilir. 1 saniye de olabilir 1 saat de. Yani bu durum sabit olarak belirlediğimiz miktara bağlı. Dürüst olmak gerekirse cidden kesin bir cevap veremiyorum.

Atari, özel satışlar ile şu ana kadar 1.5 milyon $ toplamış durumda. Chesnais, halka arz ile ilgili en önemli şeyin ek sermaye değil, hemen ardından gelen likidite olduğunu söyledi. AtariToken için olası kullanım durumları hakkında çeşitli DeFi protokolleri ile görüşülüyordu, ancak likidite eksikliği, yaklaşan satışın ve listelemelere engel olabileceğini gösterdi. Chesnais, AtariToken’in benzersiz bir DeFi kullanım durumu yaratabileceğine inanıyor.

Oyunlara ve oyun finansmanına 3 milyar eurodan fazla yatırım yaptığımız için listeleneceğimizi duyurmak istiyoruz.

Şirket, satışın tüm yerel düzenlemelere uygun olacağını ve bu nedenle ABD vatandaşlarına sunulamayacağını belirtti. Atari, halka açık bir şirkettir, ancak token satışı %50 hisseye sahip olduğu Cebelitarık merkezli bir kuruluş aracılığı ile yürütülmektedir.

Bitcoin.com’daki token teklif sayfası, 15 Ekim tarihinde açılacak. Bu tarihten itibaren kullanıcılar kayıt olabilecek ve KYC işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Daha fazla altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum İşlem Ücretlerine Maruz Kalmadan UNI Farming Mümkün Mü?

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Yayın:

-

cryptocom uni

Kripto para platformu ve borsası Crypto.com dün gerçekleştirdiği duyuru ile birlikte DeFi tarafında önemli bir adım attı.

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Platformun kendi tokeni CRO kilitleyerek gerçekleştirilebilecek yield farming etkinliği oldukça ilgi çekmiş görünüyor.

Herhangi bir kilitleme dönemi bulunmayan etkinlik kapsamında ücret ödemeden UNI token kazanılabiliyor.

Etkinlik için oluşturulan toplam havuz ise 500,000 $ değerinde. Kilitleme işlemini gerçekleştiren kullanıcılar havuzdan payını alacak. Ödemeler ise UNI olarak gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz dönemde inanılmaz bir büyüme yaşayan merkezsiz borsalar Uniswap liderliğinde büyümelerine devam ediyor. Merkezi borsalara oldukça ciddi rakip olma yolunda ilerleyen merkezsiz platformlar, merkezi borsaların düzenlediği etkinliklere de konu olmaya başlamış durumda.

Ethereum Ücretleri

DeFi uygulamalarının ve platformlarının popüleritesinin hızla artması ile birlikte Ethereum ağı üzerindeki yoğunluk da ciddi derecede artmış durumda. Saniyede ortalama 7 işlem onaylama kapasitesi bulunan ağa çok daha fazla işlem yüklemesi gerçekleştiğinden hem transfer süreleri hem de işlem ücretleri ciddi derecede artmıştı.

Doğası gereği merkezsiz borsalar üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin tümü için de bir transfer işlemi gerektiğinden bu durum ağ kapasitesini oldukça olumsuz etkilemişti.

İşlem başına 30 $’a kadar çıkan ücretler kullanıcıları oldukça zor duruma sokmuştu.

Karlılığın oldukça yüksek olması sebebiyle kimi kullanıcılar bu ücretleri göz ardı ederken kimisi ise ücretlerin yüksekliği sebebiyle merkezsiz borsalar üzerinde işlem gerçekleştirmemişti.

Kilitli Değer Miktarı

11 Milyar $’ın üzerinde seyreden DeFi üzerindeki kilitli değer miktarı Temmuz ayında 2 Milyar $ seviyelerinde bulunuyor. Bu hızlı ivmelenme ve artış da kripto para topluluğunun ilgisi bu yöne çekmiş durumda.

DeFi platformları arasında Uniswap, en çok kilitli değeri barındıran platform konumunda bulunuyor. Yüzde 20’ye yakın dominans gösteren Uniswap’ın en yakın takipçisi ise MakerDao.

DeFi platformlarından yararlanıyor musunuz?

Diğer DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

DeFi marketcap için: DeFi MarketCap

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.