BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

DeFi Platformunun Hacmi 2 Ayda 50 Kat Arttı!

Yayın:

-

curve finance DeFi

Merkezsiz Finans (DeFi) platformlarının kullanımı günden güne artıyor.

Dune Analytics verilerine göre merkezsiz borsalardan (DEX) Curve Finance’in hacmi ciddi derecede artmış durumda.

Haziran ayı verilerine göre günlük 1 milyon $ hacme sahip olan platform, günlük 60 milyon $’lık hacmi yakalamayı başarmış durumda. Rakamlar karşılaştırıldığında ise hacim tarafında 2 ayda 50 kattan daha fazla bir artış görülmüş durumda.

Curve Finance Hacim Grafiği

Curve Finance Hacim Grafiği

Yeni veriler ışığında Curve Finance, merkezsiz borsalar arasında en yüksek hacime sahip borsalar arasında ikinci sıraya yerleşmiş durumda. Curve Finance yarattığı hacim ile merkezsiz borsaların oluşturduğu hacmin yüzde 28’ine sahip durumda.

25 Temmuz’da Rekor Hacim

25 Temmuz tarihinden rekor bir hacim yakalayan Curve Finance 148 milyon $’lık günlük hacim rakamına ulaşarak, Uniswap’ı geride bırakarak en yüksek hacme sahip olan merkezsiz borsa olmuştu.

Geçtiğimiz ay yeni bir yol haritası yayınlayan Curve Finance, merkezsiz yönetişim sisteminde (DAO) değişikliğe giderek bir yönetişim tokeni çıkaracağını duyurdu. CRV token platformun likidite sağlayıcılarına dağıtılarak CRV token sayesinde yönetimde söz sahibi olmaları sağlanacak. CVR dağıtımı duyurusun ardından gerçekleşen hacim tarafındaki yükseliş ise, yatırımcıların CRV tokena olan ilgilerini açıklamaya yetiyor.

DEX Hacimleri Yükseliyor

Dune Analytics rakamlarına göre sadece Curve Finance tarafında değil, aynı zamanda Uniswap tarafında da önemli hacim artışları yaşanmakta. 50 milyon $ sınırını 20 Temmuz’da geçmeyi başaran Uniswap hacmini artırmaya devam ederek günlük ortalama 137.6 milyon $’lık hacime ulaşmayı başarmış durumda.

Bu rakamlara Uniswap tüm dex hacimlerinin yüzde 46’sını oluşturmakta. Kısacası DeFi üzerinde yapılan alım-satım işlemlerinin neredeyse yarısı Uniswap üzerinde gerçekleşmekte.

Hacim tarafındaki liderlik bir yana, kullanıcı sayısı tarafında Uniswap 3’üncü sırada bulunuyor. Günlük ortalama 3960 farklı kullanıcıya hizmet veren platform Kyber ve IDEX’in ardında bulunuyor.

Günlük 6759 farklı kullancıya hizmet veren Kyber, kullanıcı sayısı bağlamında DeFi lideri olarak öne çıkmakta. Kyber’ın ardından DeFi’ın emektar oyuncularından IDEX geliyor. Günlük ortalama 5957 farklı kullanıcıya hizmet veren platform, en eski DeFi uygulamalarından bir tanesi.

Curve Finance’in ardında ise 1180 kullanıcı ile Bancor Network gelmekte.

Siz alım satım için merkezsiz borsaları tercih ediyor musunuz?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Polonya, Acil Servisler İçin Ethereum Kullanacak!

Akıllı şehirler kapımızda!

Yayın:

-

Polonya

Polonya, Olsztyn kenti, acil durum hizmetlerinin sağlanmasına yardımcı olmak için Ethereum blockchaininden yararlanan ilk şehir oldu.

Olstzyn, polis, itfaiye ve ambulans hizmetlerine yardımcı olmak için blockchain teknolojisini fiziksel varlıklarla birleştiren bir köprü teknolojisi olan SmartKey’in başarılı bir deneme çalışmasını tamamladı.

SmartKey’in, yerel kurtarma ekipleri tarafından kullanılan Teltonika akıllı cihazlarına akıllı sözleşme bağlayarak, kurtarma ekiplerinin işlerini daha verimli bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlayacağı bildirilmekte. Bu bağlantı, acil durum ekiplerinin herhangi bir binaya izin beklemeden giriş yapmalarına yardımcı olacak.

Polonya, Warmińsko-Mazurskie Voyvodalığı’nın mareşali Gustaw Marek Brzezin konu hakkında şu açıklamayı yaptı:

Kurtarma hizmetlerimizin görevlerini engel olmaksızın yerine getirme ihtiyacı hassas bir durum. Blockchain ve SmartKey entegrasyonu, bina sahiplerine ve sakinlerine güvence sağlayan, aynı zamanda acil durum hizmetlerimiz için özgürlük sağlayan mükemmel bir çözüm gibi görünüyor.

SmartKey, blockchain teknolojisinin akıllı şehirlerin gelişimi için zemin hazırlayacağına inanıyor. Tanımlar farklılık gösterse bile, akıllı bir şehir, veri toplamak için yeni teknolojileri ve sensörleri kullanan, varlıkları, kaynakları ve hizmetleri daha iyi yönetmek için kullanılan kentsel bir bölgeyi temsil ediyor. Bir örnek niteliğinde olan akıllı şehirler, sürdürülebilirlik ve ekonomik kalkınma hakkındaki diğer teorileri de besliyor.

Nesnelerin İnterneti, gelecekteki akıllı şehirler için büyük etkilere sahip olabilir. Bu teknolojinin önümüzdeki on yılın en büyük fırsatlarından birini temsil ettiği düşünülüyor. Örneğin, Dünya Ekonomik Forumu, Nesnelerin İnterneti’ni kentsel dönüşüm alanında önemli bir ayak olarak nitelendiriyor.

Birkaç kripto para birimi projesi Nesnelerin İnterneti hakkında faaliyet gösteriyor. Bunlardan en popüleri, 825 milyon $’lık piyasa değeri ile IOTA. Bu projelerden en az bir düzinesinin 1 milyar $’ın üzerinde piyasa değerine sahip olması da cabası.

Ne diyorsunuz, akıllı şehirler ve Nesnelerin İnterneti uzak bir gelecekte mi?

Daha fazla Blockchain haberi için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Kraken Ethereum Classic Yatırma İşlemlerini Durdurdu! Yüzde 51 Saldırısı Mı Güncelleme Mi?

Kraken tarafından yapılan açıklama ortalığı karıştırdı. Yanlış alarm.

Yayın:

-

kraken

Kripto para borsası Kraken, dün gece Ethereum Classic (ETC) için yatırma işlemlerini askıya aldığını açıkladı. Ancak aynı saatte Ethereum Classic tarafında Thanos güncellemesinin gerçekleşmesi bekleniyordu.

Kraken tarafından yapılan açıklama ortalığı karıştırdı. Yanlış alarm.

Yapılan açıklamada Ethereum Classic yatırma işlemlerinin geçici olarak durdurulduğu açıklanmıştı. Kraken sebep olarak ağıda yüzde 51 saldırısının gerçekleştiğini belirtiliyordu.

Kraken

Kraken websitesi üzerinden yaptığı açıklamada saldırı sebebiyle yatırma işlemlerinin durdurulduğunu, kullanıcı fonlarının ise güvende olduğunun altını çizdi.

Saldırı sebebiyle ek güvenlik önlemleri aldıklarını belirten Kraken ekibi, alım-satım işlemlerinin sorunsuz bir şekilde devam ettiğini belirtti. Konu ile ilgili güncellemelere devam edeceğini belirten Kraken, an itibarıyla sorunun çözüldüğünü ve hard fork sebebiyle bir süre daha yatırma işlemlerinin askıda kalacağını belirtti.

Kraken İçin Eleştiri Yağmuru

Twitter üzerinde birçok kullanıcı Kraken destek ekibine ulaşarak uyarının hatalı olduğunu belirtti. Kraken ise yanlış alarm sebebiyle özür diledi.

Thanos Güncellemesi

Ethereum Classic dün akşam itibarıyla Thanos güncellemesi ile birlikte ağda birçok değişikliğe gitmiş durumda.

Yeni güncelleme ile birlikte E3 ve E7 madencilik ekipmanları ETC için kullanılabilir hale geldi. Bu sayede Ethereum madenciliğini bırakacak olan E3 ve E7 cihazlar Ethereum Classic tarafına geçiş yapabilecek. Bu sayede ağdaki hash gücünün artırılmasını hedefleyen ETC Labs, aynı zamanda MESS algoritması ile gelecekteki yüzde 51 saldırılarının önüne geçmeyi planlıyor.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.