BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

DeFi Platformunun Hacmi 2 Ayda 50 Kat Arttı!

Yayın:

-

curve finance DeFi

Merkezsiz Finans (DeFi) platformlarının kullanımı günden güne artıyor.

Dune Analytics verilerine göre merkezsiz borsalardan (DEX) Curve Finance’in hacmi ciddi derecede artmış durumda.

Haziran ayı verilerine göre günlük 1 milyon $ hacme sahip olan platform, günlük 60 milyon $’lık hacmi yakalamayı başarmış durumda. Rakamlar karşılaştırıldığında ise hacim tarafında 2 ayda 50 kattan daha fazla bir artış görülmüş durumda.

Curve Finance Hacim Grafiği

Curve Finance Hacim Grafiği

Yeni veriler ışığında Curve Finance, merkezsiz borsalar arasında en yüksek hacime sahip borsalar arasında ikinci sıraya yerleşmiş durumda. Curve Finance yarattığı hacim ile merkezsiz borsaların oluşturduğu hacmin yüzde 28’ine sahip durumda.

25 Temmuz’da Rekor Hacim

25 Temmuz tarihinden rekor bir hacim yakalayan Curve Finance 148 milyon $’lık günlük hacim rakamına ulaşarak, Uniswap’ı geride bırakarak en yüksek hacme sahip olan merkezsiz borsa olmuştu.

Geçtiğimiz ay yeni bir yol haritası yayınlayan Curve Finance, merkezsiz yönetişim sisteminde (DAO) değişikliğe giderek bir yönetişim tokeni çıkaracağını duyurdu. CRV token platformun likidite sağlayıcılarına dağıtılarak CRV token sayesinde yönetimde söz sahibi olmaları sağlanacak. CVR dağıtımı duyurusun ardından gerçekleşen hacim tarafındaki yükseliş ise, yatırımcıların CRV tokena olan ilgilerini açıklamaya yetiyor.

DEX Hacimleri Yükseliyor

Dune Analytics rakamlarına göre sadece Curve Finance tarafında değil, aynı zamanda Uniswap tarafında da önemli hacim artışları yaşanmakta. 50 milyon $ sınırını 20 Temmuz’da geçmeyi başaran Uniswap hacmini artırmaya devam ederek günlük ortalama 137.6 milyon $’lık hacime ulaşmayı başarmış durumda.

Bu rakamlara Uniswap tüm dex hacimlerinin yüzde 46’sını oluşturmakta. Kısacası DeFi üzerinde yapılan alım-satım işlemlerinin neredeyse yarısı Uniswap üzerinde gerçekleşmekte.

Hacim tarafındaki liderlik bir yana, kullanıcı sayısı tarafında Uniswap 3’üncü sırada bulunuyor. Günlük ortalama 3960 farklı kullanıcıya hizmet veren platform Kyber ve IDEX’in ardında bulunuyor.

Günlük 6759 farklı kullancıya hizmet veren Kyber, kullanıcı sayısı bağlamında DeFi lideri olarak öne çıkmakta. Kyber’ın ardından DeFi’ın emektar oyuncularından IDEX geliyor. Günlük ortalama 5957 farklı kullanıcıya hizmet veren platform, en eski DeFi uygulamalarından bir tanesi.

Curve Finance’in ardında ise 1180 kullanıcı ile Bancor Network gelmekte.

Siz alım satım için merkezsiz borsaları tercih ediyor musunuz?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Çin’in Ulusal Blockchain Ağının İnternet Sitesi Açıldı!

Çin’in ulusal projesi, global web sitesine kavuştu!

Yayın:

-

Ulusal

Çin’in ülke çapındaki ulusal blockchain projesi (BSN), kısa bir süre önce resmi internet sitesine kavuştu.

10 Ağustos tarihinde yayına giren yeni BSN internet sitesi, küresel geliştiricilerin projeye katkıda bulunmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Altı İzinsiz Blockchain Ağı ile Entegrasyon

Yerel bir özel şirket olan Red Data Technology’nin sahibi ve BSN’in kurucu üyesi olan He Yifan, yaptığı açıklamada yeni internet sitesinin BSN hizmetlerini ve halka açık blockchain hizmetlerini portal üzerinde kullanılmasına izin verdiğini söyledi.

Yeni küresel projenin bir parçası olarak BSN artık Ethereum, EOS, Nervos, Tezos, NEO ve IRISnet dahil olmak üzere altı halka açık blockchainin canlı entegrasyonunu sunuyor. Bu, geliştiricilerin DApps oluşturmalarına ve denizaşırı BSN veri merkezlerinde veri depolama ve bant genişliği aracılığıyla nodeların çalıştırılmasına olanak sağlayacak.

Google ve AWS, BSN’nin Başlıca Ortaklarından

İnternet sitesine göre, BSN projesi Ekim 2020’de IRITA interchain hizmet merkezi ve merkezi olmayan Chainlink aracılığı ile “Zincirler Arası İletişim Merkezi’ni” başlatmayı planlıyor.

Ek olarak yeni internet sitesinde BSN ortakları olarak bir dizi büyük küresel teknoloji ve blockchain şirketi yer almakta. Google ve Amason Web Hizmetler, bulut hizmet sağlayıcısı olarak listelenirken, Hyperledger izinli bir blockchain tedarikçisi olarak belirtilmiş. “BSN’in fikrini ve vizyonunu gerçekten beğendikleri için birçok büyük bulut hizmeti sağlayıcısından destek aldık” diye bir açıklama yapıldı.

İlk olarak Ekim 2019’da pilot uygulamaya tabii tutulan Çin’in ulusal BSN ağı, başlangıçta küçük ve orta ölçekli işletmelerin izin verilen blockchainleri üzerinde blockchain uygulamaları oluşturmasına ve dağıtmasına yardımcı olmak için konumlandırılmış. Program küresel ticari kullanım için Nisan 2020de resmi olarak başlatıldı. Programın bir diğer özelliği ise Çin hükümetinin desteği ile geliştirilmesidir.

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Binance Justin Sun’ın DeFi Projesini Listeledi! Huobi Wallet JUST’a Desteğini Açıkladı!

Tron (TRX) ağı üzerinde bulunan DeFi projesi yılın başlarında Justin Sun tarafından duyurulmuştu. Uzun süredir sessizliğe bürünen proje, gelen yeni haberler ışığında yükselişe geçmiş durumda.

Yayın:

-

just token defi

Binance bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte Justin Sun’un DeFi projesi JUST’ı listeleyeceğini duyurdu.

Tron (TRX) ağı üzerinde bulunan DeFi projesi yılın başlarında Justin Sun tarafından duyurulmuştu. Uzun süredir sessizliğe bürünen proje, gelen yeni haberler ışığında yükselişe geçmiş durumda.

Duyuru ile birlikte yaklaşık yüzde 50’lik bir artış yaşayan JUST, Sun tarafından Tron üzerinde geliştirilecek DeFi ekosisteminin temeli olarak tanımlanmakta.

Borsa üzerinde bugün işlemlere başlayancak olan JUST Token JST/BNB, JST/USDT, JST/BUSD ve JST/BTC paritelerinde işlem görecek.

Huobi Wallet JUST Desteğini Açıkladı

Yine bu sabah gelen duyuru ile birlikte Huobi Wallet, JUST’a desteğini açıkladı. Merkezsiz uygulamalara erişim noktasında ilk sıralarda gelen Huobi Wallet, DeFi çözümlerine verdiği destek ile de tanınmakta. Tamamen merkezsiz bir yapıda çalışan Huobi Wallet artık JUST Token için de destek sağlamakta.

Yen adım ile birlikte kullanıcılar platform üzerinde TRX stake ederek USDJ elde edebilecek.

DeFi konusunda sessizliğini bozan Justin Sun’ın projesi sizce yükselişine devam edecek mi?

OKUMAYA DEVAM ET
Coinex
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.