BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Kyber Network Katalyst Güncellemesi İçin Tarih Verdi!

Kyber Network şirketin geleceği ile ilgili bazı bilgiler verdi.

Yayın:

-

Şirket tarafından açıklanan bilgilere göre, Katalyst güncellemesi ile birlikte kurum içi token modelinde değişiklikler yapılacak. Bu değişikliklerin en büyük sebeplerinden biri ise daha fazla yatırımcıya sahip olabilmek.

Kyber Network, 20 Haziran tarihinde yaptığı bir açıklama ile, protokolün önemli bir güncellemesi olarak görülen Katalyst güncellemesinin 7 Temmuz 2020’de yayınlanacağını duyurdu. Protokolün genişlemesi ve gelişmesiyle beraber ayrıca güncellemede bulunan KNC modelinde yapılacak değişiklikler ise dikkat çekiyor.

Yapılan duyuruya göre Katalyst güncellemesi, likidite paylarında yaşanan gerilimi azaltmayı, yüksek performans gösteren rezervler için indirimler getirmeyi ve merkezsiz uygulamaların Kyber ağına entegre olmasını amaçlıyor.

Yönetişimde Hak Sahibi Olmak

Güncellemede yer alan en önemli özellikler arasında, KNC token sahiplerinin yönetişime katılmasına izin veren bir platform olan KyberDAO’nun lansmanı olarak belirtiliyor.

KNC sahipleri, çeşitli protokoller ve değişikliklerin yanı sıra, “protokol işlevselliğini ve operasyonları iyileştirmeyi” amaçlayan öneriler vermek için KNC’yi kullanabilecek.

Kyber Network CEO’su Loi Luu konu hakkında şunları söyledi;

Kataylst güncellemesi, tüm alıcılar ve satıcılar için tek bir “on-chain liquidity” noktası sağlama çabalarımızı daha iyi bir konuma getirecek. Bununla beraber DeFi alanını başarısının uzun vadeli olacağını düşünürsek, ve Kyber ekosisteminin büyümesi ile KNC yatırımcılarının çok ciddi anlamda değer kazanacaklarını düşünüyorum.

Luu ayrıca, “Katalyst güncellemesi ve KyberDAO, üç kilit Kyber grubuna destek sunacak. Bunlardan ilki Kyber’e likidite sağlayan rezervler, diğeri ise Kyber protokolüne katılanları bağlayan DApp’ler ve ağın kalbinde bulunan KNC sahipleri.” dedi.

Kyber Network’ün Gelecek Planları

Luu gelecek planları arasında, bu güncelleme ile birlikte gelen faydalar hakkında eğitim vermeye odaklanacağını söyledi.

Lou ayrıca, “KNC sahiplerinin, KNC staking işlemleri için mevcut seçeneklerin sayısını arttırmayı amaçlıyoruz. Bununla birlikte, DApp tarayıcılarında bulunacak olan, Kyber.org’a kolay erişime izin veren kripto cüzdanlarının yanı sıra KNC sahipleri adına oy vermeye ve ödül kazanmalarına yardımcı olacak staking havuzunun oluşturulmasını da içeriyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Kyber Network ile ChainLink bir ortaklık kurmuştu. Ortaklığın asıl sebebi ise, Kyber Network’un güvenilir bir şekilde kullanıcılarına fiyat beslemesi sağlamak istemesi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

MicroStrategy Bitcoin Almaya Devam Ediyor!

MicroStrategy 50 milyon dolarlık daha Bitcoin aldı.

Yayın:

-

Kurumsal iş yazılımı şirketi MicroStrategy, kasasına daha fazla Bitcoin eklemeye devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) 4 Aralık 2020 tarihinde yapılan bir başvuru formuna göre MicroStrategy’in Hazine Rezerv Politikasına uygun şekilde nakit olarak 50 milyon $ karşılığında yaklaşık 2.574 Bitcoin satın aldığı görülüyor.

Ortalama 19.427 $ fiyatla satın alınan yeni Bitcoinler ile şirketin toplam Bitcoin varlıkları 40.824 BTC’ye çıkmış oldu. Bu da toplam Bitcoin arzının yaklaşık % 0.2’sine denk geliyor.

Şirket bu hamle ile şu anda 475 milyon dolarlık nakit varlıklarını Bitcoin’e dönüştürmüş oldu ve Bitcoin tutan halka açık en büyük şirket konumuna geldi.

ABD Doları yerine Bitcoin tutmayı tercih eden CEO Michael Saylor, son satın alma işlemini Twitter’da duyurdu.

MicroStrategy’nin ilk satın alımından bu yana yükselen Bitcoin fiyatıyla birlikte, şirketin Bitcoin portföyü %60’tan fazla büyümüş oldu. Bugünün piyasa fiyatlarında, şirketin tüm satın alımlar için 475 milyon dolar harcamasına rağmen, MicroStrategy’nin Bitcoin kasasının toplam değeri 769.4 milyon dolar seviyesine ulaşmış görünüyor.

Hatırlanacağı üzere bu haftanın başlarında yapılan bir açıklama ile, kripto para borsası Coinbase, MicroStrategy’nin ilk Bitcoin yatırımına aracılık ettiğini doğrulamıştı.

Şirketin CEO’su Michael Saylor, yakın zaman önce vermiş olduğu bir röportajında, şirketin Bitcoin varlıklarını yakın zamanda herhangi bir zamanda azaltma olasılığın olmadığını da dile getirdi. Böyle bir hareketin “şirketin sermayesini düşürmek” anlamına geleceğini öne süren CEO, görünüşe göre sözlerini son 50 milyon dolarlık satın alma ile de desteklemiş oldu.

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Grayscale 7 Bin Adet BTC Satın Aldı!

Grayscale, fonlarına eklemeler yapıyor!

Yayın:

-

grayscale

Ünlü kripto fon yöneticisi Grayscale, son 24 saat içinde fonlarına 7 bin kadar Bitcoin (BTC) ekledi.

Unfolded’dan aldığımız bilglere göre kripto fon yöneticisi, Bitcoin’in fiyatı 19.000 $ civarında seyrederken, müşterileri için BTC satın aldı. Hali hazırda yarım milyon Bitcoin’e sahip olan fon yöneticisi, toplam Bitcoin arzının yaklaşık %2.7’sine sahip.

Grayscale’ın son 4 Ayda Sahip Olduğu Bitcoin Grafiği

Bitcoin’in ivmelenmesi geçtiğimiz son birkaç günde iyice yavaşlamış durumda. Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Bitcoin, tüm zamanların rekorunu kırarak tam 1081 gün sonra 19.750$ eğişini aştı.

Bu eşimin aşılması, yatırımcılarda bir açgözlülük uyandırabilir. Belki de Grayscale’ın bu satın alımı, gereken talebi yerine getirmek içindir. Belki de bu hareket piyasanın genel durgunluğuna son verebilir.

Bunun dışında Grayscale Bitcoin Trust’ın ticaret hacmi gün geçtikçe büyüyor.

2018 yılının Ocak ayında çok ciddi bir ivmelenme yaşayan GBTC, ilerleyen aylarda ışıltıdan uzak bir profil sergilemiş. Haziran 2019’da bir toparlanma gerçekleştiren fon, günümüze kadar emin adımlarla yükselmiş.

Son 6 ayda elinde tuttuğu Bitcoin miktarını neredeyse %50 oranında artıran şirket, agresif bir politika izliyor. Yaklaşık 7 sene önce kurulan fon, bu agresif satın alımları ile birlikte, Bitcoin’e olan kurumsal ilgiyi bize sergiliyor.

Grayscale’ın BTC alım işlemleri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Bu tür durumların piyasaya olan etkisi nasıl olabilir?

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.