BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Kyber Network Katalyst Güncellemesi İçin Tarih Verdi!

Kyber Network şirketin geleceği ile ilgili bazı bilgiler verdi.

Yayın:

-

Şirket tarafından açıklanan bilgilere göre, Katalyst güncellemesi ile birlikte kurum içi token modelinde değişiklikler yapılacak. Bu değişikliklerin en büyük sebeplerinden biri ise daha fazla yatırımcıya sahip olabilmek.

Kyber Network, 20 Haziran tarihinde yaptığı bir açıklama ile, protokolün önemli bir güncellemesi olarak görülen Katalyst güncellemesinin 7 Temmuz 2020’de yayınlanacağını duyurdu. Protokolün genişlemesi ve gelişmesiyle beraber ayrıca güncellemede bulunan KNC modelinde yapılacak değişiklikler ise dikkat çekiyor.

Yapılan duyuruya göre Katalyst güncellemesi, likidite paylarında yaşanan gerilimi azaltmayı, yüksek performans gösteren rezervler için indirimler getirmeyi ve merkezsiz uygulamaların Kyber ağına entegre olmasını amaçlıyor.

Yönetişimde Hak Sahibi Olmak

Güncellemede yer alan en önemli özellikler arasında, KNC token sahiplerinin yönetişime katılmasına izin veren bir platform olan KyberDAO’nun lansmanı olarak belirtiliyor.

KNC sahipleri, çeşitli protokoller ve değişikliklerin yanı sıra, “protokol işlevselliğini ve operasyonları iyileştirmeyi” amaçlayan öneriler vermek için KNC’yi kullanabilecek.

Kyber Network CEO’su Loi Luu konu hakkında şunları söyledi;

Kataylst güncellemesi, tüm alıcılar ve satıcılar için tek bir “on-chain liquidity” noktası sağlama çabalarımızı daha iyi bir konuma getirecek. Bununla beraber DeFi alanını başarısının uzun vadeli olacağını düşünürsek, ve Kyber ekosisteminin büyümesi ile KNC yatırımcılarının çok ciddi anlamda değer kazanacaklarını düşünüyorum.

Luu ayrıca, “Katalyst güncellemesi ve KyberDAO, üç kilit Kyber grubuna destek sunacak. Bunlardan ilki Kyber’e likidite sağlayan rezervler, diğeri ise Kyber protokolüne katılanları bağlayan DApp’ler ve ağın kalbinde bulunan KNC sahipleri.” dedi.

Kyber Network’ün Gelecek Planları

Luu gelecek planları arasında, bu güncelleme ile birlikte gelen faydalar hakkında eğitim vermeye odaklanacağını söyledi.

Lou ayrıca, “KNC sahiplerinin, KNC staking işlemleri için mevcut seçeneklerin sayısını arttırmayı amaçlıyoruz. Bununla birlikte, DApp tarayıcılarında bulunacak olan, Kyber.org’a kolay erişime izin veren kripto cüzdanlarının yanı sıra KNC sahipleri adına oy vermeye ve ödül kazanmalarına yardımcı olacak staking havuzunun oluşturulmasını da içeriyor.

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde Kyber Network ile ChainLink bir ortaklık kurmuştu. Ortaklığın asıl sebebi ise, Kyber Network’un güvenilir bir şekilde kullanıcılarına fiyat beslemesi sağlamak istemesi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Whale Alert: 2020’de 24 Milyon $’dan Fazla Para Scammerlara Gitti!

Özellikle kripto para transferlerini izlemek adına Twitter üzerinde kripto topluluğu tarafından takip edilen hesap, sadece transferleri izlemiyor.

Yayın:

-

whale alert

Whale Alert tarafından paylaşılan verilere göre scam “giveaway”ler 24 milyon $’dan fazla Bitcoin (BTC) toplamayı başardı.

Özellikle kripto para transferlerini izlemek adına Twitter üzerinde kripto topluluğu tarafından takip edilen hesap, sadece transferleri izlemiyor.

Farklı platformlar üzerinden verileri detaylı bir şekilde paylaşan Whale Alert, scam “giveaway”lere giden paranın 2020 yılında oldukça arttığını belirtmiş durumda.

scam giveaway gelir grafiği

Scam Giveaway Grafiği

Kripto para takip yazılımları sayesinde topluluk ile oldukça değerli veriler paylaşan hesap, kripto para yatırımcılarının mutlaka takip ettiği hesaplar arasında bulunuyor.

Yayınlanan son rapora göre sadece Bitcoin tarafında yatırımcılar scam giveawaylere 4 yıl içinde 38 milyon $ kaptırmış durumda. Whale Alert tarafından yapılan yıl sonu tahminleri oldukça dikkat çekici.

Yapılan tahmine göre yıl sonuna kadar scam giveawaylere kaptırılan para miktarı 50 milyon $’ı aşacak.

Neden Artıyor

Scam giveawaylere halen neden para kaptırıldığı ile ilgili görüş bildiren Whale Alert, scamlerin gittikçe daha inandırıcı ve agresif olmaya başladığını açıklamış durumda.

Yeni dönem scam projeleri bilindik isimlerin yüzlerini kullanarak inandırıcılıklarını daha da artırmış görünüyor. Elon Musk üzerinden dönem bir scam proje, Youtube reklamlarını da işin içerisine dahil ederek, bir Bitcoin adresine kullanıcıların para göndermesini istemişti.

Örnek Scam Proje Resmi

Scam Projede Kullanılan Resim Örneği

Tekniklerin bu şekilde geliştirilmesi ise scam projelerin başarılı olma oranını ve ele geçirdikleri fon miktarını iyiden iyiye artırmış görünüyor. Oluşturulan sahte sosyal medya hesapları ve websiteleri de, inanılırlık derecesini oldukça etkilemekte.

Geçtiğimiz dönemde de Coinbase Youtube hesabının neredeyse birebir aynısını oluşturan scammerlar, Coinbase CEO’sunun videosunun etrafına sahte bir giveaway düzenleyerek, yatırımcılardan para almaya çalışmıştı.

Scam projelerin çoğunun ortak noktası ise arkasında bulunan ismin yakalanamıyor oluşu. Ünlü isimlerin ardına saklanarak hazırlanan scam projelerin çoğunun sorumluları yakalanabilmiş değil.

Yatırımcıların para kaptırdıkları bu gibi projeler ise uzun dönemde kripto ve blockchain endüstrisinin zararına olacak gibi görünüyor. Sistemin güvenilirliği ile ilgili konuşmaların yanında bu gibi olayların yaşanması, sektöre uzak ancak dahil olmayı düşünen potansiyel yatırımcıların uzaklaşmasına sebep olabilir.

Peki siz daha önce bir scam projenin kurbanı oldunuz mu?

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Bottlepay Küllerinden Doğdu!

Bottlepay, geçmişte yaşadığı problemlerden sonra yeni yüzüyle geri dönüyor!

Yayın:

-

Bir sosyal ödeme platformu olan Bottlepay, Aralık 2019’da yaşadığı düzenlemeler ile ilgili problemler nedeniyle kapatılmıştı. Alınan son haberlere göre Bottlepay, önümüdeki birkaç hafta içinde geri dönmeye hazırlanıyor.

Bitcoin cüzdan ürününü, Avrupa’nın AMLD5 protokülüne uygun bir şekilde yeniden tasarladıktan sonra İngiliz şirket, Reddit, Twitter ve Discord’un sosyal özelliklerine saphiğ bir borsa cüzdanı sunmak istiyor. Bottlepay’in kurucu ortağı Pete Cheyne, Ağustos ayında başlattıkları kapalı beta için bekleme listesinde 1000’i aşkın kişinin beklediğini söyledi.

Cheyne ayrıca, “Böyle bir uygulama ile birlikte, müşterilerimize sağlayabileceklerimizin sınırı yok. Ayrıca müşterilerimizin daha fazla Bitcoin alabilmeler için, platformumuza planlı ödemeler gibi bir özellik ekliyoruz.” dedi.

Square’in sunduğu Cash App ve diğer benzer uygulamalar, bu tarz özellikleri ABD’de sunuyor.Fakat Bottlepay’in odaklandığı yer tam olarak Avrupa kıtası. Bottlepay’i rakiplerinden ayıran bir özelliği ise, istenildiğinde Bitcoin’i başka bir cüzdan adresine yönlendirebilmeniz.

Cheyne, “sistemimizde Lightning arkaplanda çalışacak.” diye ekledi. Ayrıca aktarılan bilgilere göre, itibari para ve kripto para arasında alışveriş yaparken küçük bir komisyon ücreti kesilecek. Cheyne ek olarak, “Ayrıca kullanıcılarımızın farklı kullanım alanlarını tespit edebilmek için, farklı kullanım katmanlarını test ediyoruz” dedi.

Bottlepay arayüzü. Kaynak: Bottlepay

Bottlepay’in Geleceği

Bottlepay CEO’su Mark Webster, 11 çalışandan oluşan ekibinin hisse senedi ticaretinde bulunan melek yatırımcılarından “sürekli fon sağladığını” söyledi. Webster, uygulamanın yakın gelecekte farklı kripto para birimlerini desteklemeyeceğini söyledi, fakat bir gün olabilir diyerek açık kapı bıraktı.

Yaşanan bu değişikliklerin bir parçası olarak Webster, 2021 yılına kadar ekibini 35 kişiye kadar büyütmeyi umuyor. Üründe büyük bir yeniden yapılanmaya gidildi. Ayrıca müşterilerin aşina olduğu kullanım kolaylıklarının eklenmesi, cüzdan için büyük bir fırsat yaratmış durumda.

Cheyne, “Uygulama üzünde itibari para birimi bile depolayabilirsiniz.” dedi. Ayrıca, “Lightning kodunu tarayarak, sterlin veya euro bakiyenizden ödeme yapabilirsiniz.” dedi.

Şimdilik Bottlepay, beta programını sadece Avrupa’daki kullanıcıları için sunacak. Ancak Webster, şirketin betayı Amerikan kullanıcılara açmayı ve Telegram özelliklerini 2021 yılına kadar geri getirmeyi planlıyor. Bu durum ile birlikte Bottlepay, Lightning’i kullanan itibari para dostu birkaç kripto para cüzdanından biri haline gelecek.

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.