BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

ChainLink İçin Yeni Anlaşma! KyberNetwork Verileri ChainLink’ten Alacak

Anlaşma sayesinde KyberSwap üzerinde tokenler için gösterilen fiyatlar ChainLink referansıyla sunulacak. 

Yayın:

-

kyber

ChainLink verileri DeFi üzerinde popülerliğini artırmaya devam ediyor. Önde gelen token swap servisi Kyber Network (KNC), fiyat beslemesi için ChainLink verilerinden yararlanacağını duyurdu.

Bu adım ile birlikte KyberSwap, ChainLink ile bu ay içinde verileri için anlaşma sağlayan 3’üncü platform oldu. Anlaşma sayesinde KyberSwap üzerinde tokenler için gösterilen fiyatlar ChainLink referansıyla sunulacak.

Konu ile ilgili olarak bir blog yazısı da yayınlayan KyberSwap, yeni entegrasyonu doğru fiyatı sunmak ve token swapları gerçekleşirken fiyatlarda oluşabilecek kaymaları engellemek için bir çözüm olarak tanımlıyor.

Konu ile ilgili olarak KyberSwap Ürün Müdürü Sunny Jain, şunları söylüyor.

KyberSwap olarak güvenilir fiyat beslemeleri sağlamak ve genel kullanıcı deneyimini üst düzeye çıkarmak için ChainLink gibi üst düzey bir proje ile çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.

ChainLink Ürün Müdürü Johann Eid’in görüşleri ise şu şekilde.

Kullanıcıların alım satımları sonrası fiyat kaymalarını hesaplamak, güvenilir bir fiyat akışı sağlamak ve platform kullanıcılarına güven katmak için KyberSwap ile yaptığımız anlaşma sonucu verilerimizi platforma entegre etmekten heyecan duyuyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Kyber Network tokeni KNC, FTX platformunda da listelenmişti.

1 Ayda 3 Ortaklık

Chainlink fiyat verileri DeFi üzerinde adeta bir “standart” olma yolunda ilerliyor. Henüz Haziran’ın 14’ü olmasına rağmen 3 farklı proje ChainLink ile verileri için anlaşmış durumda.

2 Haziran’da AVA platformu üzerindeki geliştiricilere fiyat verilerini sunmak için ChainLink verileri entegre etmeye başladığını duyurmuştu. Konu ile ilgili olarak AVA kurucularında Kevin Seqniqi şunları söylemişti.

ChainLink yeni finansal araçlar için (merkeziyetçi olmayan) gerekli olan finansal verilere ve gerçek dünyadaki bilgi akışlarına erişim sağlıyor.

AVA ile gidilen ortaklığın ertesi gününde ise Ethereum (ETH) tabanlı merkeziyetsiz borsa Opium, verileri için ChainLink’ten yararlanacağını duyurmuştu.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Atari, Kasım Ayında Halka Açık Token Satışı Yapacak!

Atari, oyun endüstrisinde bir ilki gerçekleştiriyor!

Yayın:

-

atari

Atari, Kasım ayı başlarında Bitcoin.com’da halka açık bir token teklifi gerçekleştirecek. Teklif tamamlanır tamamlanmaz, ERC-20 tabanlı AtariToken, Bitcoin.com borsasında işlem görmeye hazır hale gelecek. Token satışının kesin detayları henüz açıklanmadı, ancak Atari CEO’su Fred Chesnais, Token satışının 1 saniye kadar sürebileceğine inandığını söyledi:

Bu süre değişebilir. 1 saniye de olabilir 1 saat de. Yani bu durum sabit olarak belirlediğimiz miktara bağlı. Dürüst olmak gerekirse cidden kesin bir cevap veremiyorum.

Atari, özel satışlar ile şu ana kadar 1.5 milyon $ toplamış durumda. Chesnais, halka arz ile ilgili en önemli şeyin ek sermaye değil, hemen ardından gelen likidite olduğunu söyledi. AtariToken için olası kullanım durumları hakkında çeşitli DeFi protokolleri ile görüşülüyordu, ancak likidite eksikliği, yaklaşan satışın ve listelemelere engel olabileceğini gösterdi. Chesnais, AtariToken’in benzersiz bir DeFi kullanım durumu yaratabileceğine inanıyor.

Oyunlara ve oyun finansmanına 3 milyar eurodan fazla yatırım yaptığımız için listeleneceğimizi duyurmak istiyoruz.

Şirket, satışın tüm yerel düzenlemelere uygun olacağını ve bu nedenle ABD vatandaşlarına sunulamayacağını belirtti. Atari, halka açık bir şirkettir, ancak token satışı %50 hisseye sahip olduğu Cebelitarık merkezli bir kuruluş aracılığı ile yürütülmektedir.

Bitcoin.com’daki token teklif sayfası, 15 Ekim tarihinde açılacak. Bu tarihten itibaren kullanıcılar kayıt olabilecek ve KYC işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Daha fazla altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum İşlem Ücretlerine Maruz Kalmadan UNI Farming Mümkün Mü?

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Yayın:

-

cryptocom uni

Kripto para platformu ve borsası Crypto.com dün gerçekleştirdiği duyuru ile birlikte DeFi tarafında önemli bir adım attı.

Supercharger isimli yeni etkinlik kapsamında “fee” ödemeden Uniswap tokeni UNI kazanmak mümkün hale getirilmiş oldu.

Platformun kendi tokeni CRO kilitleyerek gerçekleştirilebilecek yield farming etkinliği oldukça ilgi çekmiş görünüyor.

Herhangi bir kilitleme dönemi bulunmayan etkinlik kapsamında ücret ödemeden UNI token kazanılabiliyor.

Etkinlik için oluşturulan toplam havuz ise 500,000 $ değerinde. Kilitleme işlemini gerçekleştiren kullanıcılar havuzdan payını alacak. Ödemeler ise UNI olarak gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz dönemde inanılmaz bir büyüme yaşayan merkezsiz borsalar Uniswap liderliğinde büyümelerine devam ediyor. Merkezi borsalara oldukça ciddi rakip olma yolunda ilerleyen merkezsiz platformlar, merkezi borsaların düzenlediği etkinliklere de konu olmaya başlamış durumda.

Ethereum Ücretleri

DeFi uygulamalarının ve platformlarının popüleritesinin hızla artması ile birlikte Ethereum ağı üzerindeki yoğunluk da ciddi derecede artmış durumda. Saniyede ortalama 7 işlem onaylama kapasitesi bulunan ağa çok daha fazla işlem yüklemesi gerçekleştiğinden hem transfer süreleri hem de işlem ücretleri ciddi derecede artmıştı.

Doğası gereği merkezsiz borsalar üzerinde gerçekleştirilen işlemlerin tümü için de bir transfer işlemi gerektiğinden bu durum ağ kapasitesini oldukça olumsuz etkilemişti.

İşlem başına 30 $’a kadar çıkan ücretler kullanıcıları oldukça zor duruma sokmuştu.

Karlılığın oldukça yüksek olması sebebiyle kimi kullanıcılar bu ücretleri göz ardı ederken kimisi ise ücretlerin yüksekliği sebebiyle merkezsiz borsalar üzerinde işlem gerçekleştirmemişti.

Kilitli Değer Miktarı

11 Milyar $’ın üzerinde seyreden DeFi üzerindeki kilitli değer miktarı Temmuz ayında 2 Milyar $ seviyelerinde bulunuyor. Bu hızlı ivmelenme ve artış da kripto para topluluğunun ilgisi bu yöne çekmiş durumda.

DeFi platformları arasında Uniswap, en çok kilitli değeri barındıran platform konumunda bulunuyor. Yüzde 20’ye yakın dominans gösteren Uniswap’ın en yakın takipçisi ise MakerDao.

DeFi platformlarından yararlanıyor musunuz?

Diğer DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

DeFi marketcap için: DeFi MarketCap

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.