BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Aave Flash Loan Etkisiyle Pazar Sıralamasını Yükseltti!

Aave, flash loan etkisi ile yükselişte!

Yayın:

-

aave

Merkezsiz finans (DeFi) kredi protokolü Aave, “flash loan”ların sayısında çok ciddi bir artış yaşadı. Söz konusu “flash loan”ların günlük değeri temmuz başından bu yana %1,000’den fazla artarak 11 milyon $’dan 130 milyon $’a kadar yükseldi.

DeFi Pulse’a göre, rekor kredi ihracı, Aave’nin kilitli fonlarıyla dördüncü en büyük DeFi protokolüne yükseldiğini ve şu anda projeye bağlı olan yaklaşık 392,9 milyon $’lık sermayesi olduğunu belirtti.

Aave’nin LEND tokenının değeri de iki aydan kısa bir süre içinde yaklaşık olarak %500 değerinde arttı. LEND fiyat belirlenmesi sürecinden bu yana ilk defa değerini 0.3 $’ın üzerine yükseltti. Aave şu anda 362 milyon $’lık piyasa değeri ile 34. en büyük kripto varlığı olarak işlem görüyor.

Flash Loan’lar Aave’nin Piyasa Değerini Yükseltiyor

Aave, “flash loan”larını “DeFi’deki ilk teminatsız kredi opsiyonu” olarak tanımlamakta. Ayrıca Aave, likiditenin bir işlem bloğu içinde havuza iade edilmesi şartı ile yatırımcıların anında borç almasına olanak sağlıyor.

Krediler, kullanıcıların işlemleri gerçekleştirmek için akıllı sözleşme yoluyla talimatları dikte etmelerine olanak tanıyan arbitraj ve teminat değişiminde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. İşlemlerden elde edilen kazançlar üzerinden %0.9 komisyon alınır ve bu ücret platformun likidite sağlayıcıları arasında dağıtılır.

Eğer borçlu, kredi koşulunu karşılayamazsa “o noktaya kadar yapılan işlemleri geri almak için tüm işlem tersine çevirilir” ve Aave’nin rezerv havuzundaki güvenlik fonlarının garantisi sağlanır.

bZx’e Yapılan Flash Loan Saldırıları

Aave’nin sağladığı yeni popülerliğe rağmen, “flash loan”lar, 2018’de açık kaynaklı bankacılık protokolü Marble’ın piyasaya sürülmesinden bu yana kripto ekosisteminin bir parçası oldu.

Bununla beraber “flash loan”lar, Şubat ayında DeFi kredi platformu bZx’ten yaklaşık 1 milyon dolar dolandırılmasına sebep oldu. Bunu yapan likidite sağlayıcısı bir şekilde platformun Oracle sağlayıcısını manipüle etmiş ve indirimli bir şekilde yüzlerce token satın almış.

Kripto para borsası Coinbase, saldırının ardından analizlerinde gelecekte çok daha fazla “flash loan stili Oracle saldırısı”nın DeFi ekosistemini hedefleyeceğini söyledi. “Flash loan ve karmaşık yollarla etkileşimde bulunan birleşik DeFi protokolleri yeni bir güvenlik açığı sınıfı yaratmış durumda.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Coin Fiyat Analizi 1.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Binance coin’i inceliyoruz (1.12.2020). Binance coin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Bugün Binance Coin yani BNB’nin fiyat analizini hazırladım. Bildiğiniz üzere BNB, Binance borsasının coini ve BNB kullanıcıları Binance borsasında bazı avantajlar elde ediyorlar. Diğer yandan da BNB Binance ekosisteminin belkemiğini oluşturuyor diyebiliriz. Haliyle Binance ekibi de BNB’yi ayakta tutmak ve daha iyi yerlere getirmek için sürekli çaba sarfediyor.

Binance coin BNB fiyat grafiği 1.12.2020. 60 dakikalık grafik veriler FTX borsasından alınmıştır.

Grafikte Görmüş olduğunuz yeşil alanlar önceden belirlediğim destek/direnç bölgeleri. Bu bölgeleri baya önceden belirlememe rağmen hâlâ düzgün bir şekilde çalışmaktalar. Siz de fiyat analizi yazılarımdaki bölgeleri grafiklerinize ekleyebilir veya kendiniz takip ettiğiniz grafik üzerlerinde destek/direnç çalışması yaparsanız bunları uzun bir süre boyunca kullanabilirsiniz. Takip ettiğiniz her grafikte destek/direnç bölgelerini belirlemek için birkaç dakika ayırırsanız ilerleyen zamanlarda daha rahat edersiniz.

Fiyat 32 dolar bölgesindeki direnci kıramayınca aldığı ret ile birlikte yükselen trendini kırdığını görmekteyiz. Bu kırılımla birlikte düşüş 29,5 dolar bölgesindeki destekte şimdilik son bulmuş görünüyor. Bu düşüşün yükselen trenddeki fibonacci oranına baktığımızda 0,5 geri çekilme seviyesine denk geldiğini görmekteyiz. Bu trendin hedeflerinin tamamlandığını düşünmekteyim. Bundan dolayı sonraki süreçte bu trendi takip etmeyeceğim.

Fiyattaki genel görünüme bakacak olursak, fiyat hareketinde bir olumsuzluk görünmüyor. Fiyat 32 dolar bölgesini test ettikten sonra önceden kırdığı direnci (29,5 dolar) dönüp retest etmiş durumda. Fiyatın 29,5 dolar bölgesi altında mum kapanışı yapmadığı müddetçe tekrar 32 dolar bölgesindeki direnci zorlayacağını düşünüyorum.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son Dakika! Huobi ETH 2.0 İçin Tek Tıkla Staking Hizmeti Başlatıyor!

Yapılan açıklamada sadece bir tık ile ETH 2.0 için staking işlemlerinin gerçekleştirilebileceğinin altı çiziliyor.

Yayın:

-

huobi kripto para borsası

Kripto para borsası Huobi, Ethereum 2.0 için staking hizmeti sunmaya başladığını açıkladı.

Yapılan açıklamada sadece bir tık ile ETH 2.0 için staking işlemlerinin gerçekleştirilebileceğinin altı çiziliyor.

Bildiğiniz üzere Ethereum 2.0’ın ilk adımı olan ETH 2.0 Faz 0 yarın itibarıyla başlatılıyor. Beacon Chain’in aktive edilmesi ile birlikte Ethereum 2.0’a geçişin ilk aşaması başlatılmış olacak.

Bu süreç içinde ETH’larını stake eden yatırımcılar staking geliri ile ödüllendirilecek.

ETH 2.0 kontratına yapılan yatırma işlemi ile kazanılan ödüller için Huobi çok daha kolay bir yol bulmuş görünüyor. Huobi üzerinde ETH 2.0 staking işlemi gerçekleştiren kullanıcılar, ağda sürekli güncellenen staking ödüllerinden faydalanabilecekler.

Son 24 Saat

Staking işlemleri için son 24 saatin içinde bulunmakta olan ETH 2.0 ağı, Huobi’den büyük destek görmüş durumda. Minimum stake miktarını 0.1 ETH olarak belirleyen Huobi, güncel verilere göre maksimum yüzde 17 minimum yüzde 6 staking geliri sunacak.

Güncel staking ödül oranı ise şu şekilde:

Ethereum 2.0

Beacon Chain üzerinde herhangi bir sorun olması durumunda stake edilen miktarlarda herhangi bir kayıp olmayacağını belirten Huobi ekibi, zararın kendileri tarafından karşılanacağının altını çiziyor.

Huobi’de henüz hesabınız yoksa burada bulunan link üzerinden hızlıca kayıt olarak staking işlemini tamamlayabilir, ekstra olarak 170 $’a varan yeni kayıt bonuslarından faydalanabilirsiniz.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.