Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70028.01
-1.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3800.18
3.29%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.13
3.21%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $622.7
4.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NE OLDU

ABD Merkez Bankası (FED), Faizi Sabit Tuttu! Başkan Powell’ın Açıklamaları ve Detaylar Haberimizde!

FED, piyasanın beklentileri doğrultusunda faizi 0 – 0.25 aralığında sabit tuttuğunu açıkladı.

Clock
Paylaş
ABD Merkez Bankası (FED), Faizi Sabit Tuttu! Başkan Powell’ın Açıklamaları ve Detaylar Haberimizde!

Amerikan Merkez Bankası’nın (FED), Bugün gerçekleşen (3 Kasım 2021) toplantısı sona erdi ve beklenen faiz kararı açıklandı.

FED, piyasanın beklentileri doğrultusunda faizi 0 – 0.25 aralığında sabit tuttuğunu açıkladı. Bilindiği üzere FED, yaklaşık 8 aydır faiz artırımına gitmiyor.

728×90 muhabbit - ABD Merkez Bankası (FED), Faizi Sabit Tuttu! Başkan Powell'ın Açıklamaları ve Detaylar Haberimizde!300x250 muhabbit - ABD Merkez Bankası (FED), Faizi Sabit Tuttu! Başkan Powell'ın Açıklamaları ve Detaylar Haberimizde!

Varlık Alımları Azaltılacak

FED tarafından yapılan açıklamada, kasım ayından itibaren varlık alımlarının ayda 15 milyar dolar azaltacağı belirtildi. Böylece yeni açıklama ile birlikte ABD Hazine tahvil alımları ayda 80 milyar dolardan 70 milyar dolara düşecek.

Bunun yanında, devlet destekli ipotek tahvil alımları ise ayda 40 milyar dolardan 35 milyar dolara düşecek. Ayrıca bundan sonraki süreçte, aylık varlık alımlarının her ay 15 milyar dolar azaltılacağı ve yeni plan doğrultusunda yeni programın 2022 yılının ortalarında tamamlanacağı belirtildi.

Kripto Paralara Etkisi Nasıl Olacak?

ABD Merkez Bankası’nın kararı, piyasa analistleri tarafından çeşitli yorumların gelmesine neden oldu. Finans piyasasındaki birçok analist, FED’in yakın zaman içinde gösterge oranını artırmaya başlamasının gerekebileceğini belirten açıklamalarda bulunuldu. ABD tarafında son dönemlerde sürekli artış gösteren enflasyon ile mücadele etmek için çeşitli önlemlerin alınması gerektiği dile getirildi.

Bu açıklamalar ışığında, FED’in enflasyon ile mücadele konusunda alacağı kararların kripto para piyasasını da etkilemesi bekleniyor. Yapılan açıklamalar FED’in enflasyon konusunda şahin bir tavır alması durumunda, Bitcoin başta olmak üzere genel olarak kripto para piyasasının, giderek daha az çekici hale gelebileceği belirtiliyor.

FED Başkanı Powell’ın Açıklamaları

FED Başkanı Powell, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, risklere karşı dikkatli olmaya devam ettiklerini ve dünyayı sarsan koronavirüs pandemisinin etkisinin azaltması ile ekonomik büyümenin devam edeceğini dile getirdi. Powell ayrıca, piyasada yaşanan arz – talep dengesizliklerinin önemli fiyat artışlarına neden olduğunu ancak bunun üstesinden gelebileceklerini belirtti.

Faiz konusunda da açıklama yapan Powell, faiz oranlarının değiştirilmesi konusunda sabırlı olduklarını, şu anda faizleri artırmanın zamanı olmadığını ancak gerekli olduğu durumda bu konuda adım atmaktan çekinmeyeceklerini dile getirdi.
Enflasyon oranlarının, FED’in tahmini olan yüzde 2 seviyesinin üzerinde seyrettiğini belirten başkan, bir sonraki çeyrekte enflasyonun yüzde 2 veya 3 oranında düşeceğini öngördüklerini belirtti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.


.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar