BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

ABD’de İşsizlik Zirvede 1 Haftada 3 Milyon Arttı

Açıklanan rakamlara göre ABD’de işsizlik zirvede.

Yayın:

-

abd işsizlik

ABD’de pandemi krizi, kişi başına yapılacak olan destek paketleri ile önlenmeye çalışılırken, işsizlik zirveye çıktı. Önümüzdeki dönem için çok ciddi işaretler barındıran rekor işsizlik artışı, geçtiğmiz hafta ilan edilen resesyonu doğrulan nitelikte.

Huobi BannerHuobi Banner

Bildiğiniz üzere ABD kişi başına nakit ödeme yapacağını duyurmuş, bunun yanında da çocuk başına 500 $ ek ödeme yapacağını açıklamıştı. Alınan bu önlemler piyasaları bir miktar sakineştirmiş gibi görünürken açıklanan işsizlik rakamları kritik tabloyu gözler önüne serdi. 1 hafta içerisinde gelen 3 milyonluk artış ABD tarihinde bir rekor.

DOL tarafından yayınlanan verilere göre, 21 Mart haftası itibariyle ABD’deki işsizlik başvuruları 3.28 milyon seviyesine ulaştı.

Bundan önceki en yüksek rakam ise 1982’de görülmüş. O zamanki işsizlik başvuruları toplamı ise 695.000 seviyelerinde. Yani bugünkü işsizlik oranı bir önceki rekordan yüzde 370 daha fazla. 1981-1982 resesyonunda işsizlik oranı yüzde 11’lere kadar vurmuştu. Tabi bu noktada dönemler arasındaki nüfus farklılığını da göz önünde bulundurmak gerek.

Morgan Stanley ise geçtiğimiz dönemde yaptığı tahminlerde işsizlik rakamlarının 2 ile 4 milyon arasında olacağını ön görmüştü.

Yüzde 10’u aşacak bir işsizlik oranı bekliyoruz.

MORGAN STANLEY ANALİSTLERİ

Yapılan açıklamalarda “coronavirus”e bağlı olarak iş yerlerinin kapatılması ve oluşturulan sosyal mesafenin işsizlik boyutuna katkısının çok büyük olduğu özellikle belirtilmekte.

Yine aynı analistler, kötüleşmenin hızlı seyretmesi sebebiyle, iyileşmenin de hızla geleceğini belirtmekte.

V şeklinde hızlı bir iyileşme görmek mümkün.

Açıklanan işsizlik rakamları ile ABD’nin nasıl başa çıkacağını hep birlikte göreceğiz. Benzer oranların ülkemizde de görülmemesi dileğiyle…

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNE ÇIKAN

Huobi’den Türk Lirası Spoiler’ı Geldi

Huobi ile Türk Lirası işlemler çok yakın.

Yayın:

-

huobi

Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş, az önce attığı tweet ile birlikte Türk Lirası Yatırma ve çekme işlemlerinin çok yakında aktive edileceğinin sinyallerini verdi. Gerçekleştirdikleri ilk Türk Lirası yatırma işleminin görüntülerini yayınlayan Göğüş, bir noktada bankalar ila anlaştıklarını göstermiş oldu.

Huobi’nin Türk Lirası ile işlemleri başlatacağı zaten uzun zamandır biliniyordu. Fakat bugün anlaşılıyor ki işlerin çoğu gitmiş, azı kalmış.

Bildiğiniz üzere Huobi’nin Türkiye’de resmi bir ofisi bulunmakta ve resmi mevzuat ve düzenlemeler ile tam uyum içerisinde çalışmakta. Hatta birkaç gün önce yapılan duyuru ile birlikte Huobi, Türkiye’deki düzenlemelere uyum gösterme kapsamında vadeli işlem platformunu, yanı Huobi DM’i Türkiye’deki kullanıcılarına kapatacağını duyurmuştu. Geçtiğimiz gün başlatılan ve Huobi’nin yeni ürünü olan Perpetual Swap işlemleri de Türkiye kullanıcılarına açılmamıştı.

Huobi Türkiye Genel Müdürü Alphan Göğüş ile yaptığımız ropörtaja buradan ulaşabilirsiniz.

 

 

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Bitcoin’e Olan İlgi Tekrar Artışta

Bitcoin tekrar yükselişe geçecek mi?

Yayın:

-

bitcoin ilgi yükselişte

Birçok yatırımcı ya da analist Bitcoin’in (BTC) olası yükselişi öncesinde bir akümülasyon dönemi olduğuna inanmakta. Bu noktada ise yatırımcılar yükseliş öncesinde birikip yaparak ellerindeki kripto para miktarını attırmaya çalışmakta. Yapılan yeni tespitler ise Bitcoin’e olan ilginin tekrar yükselişe geçtiğini doğrulamakta.

Bazı analistler 2017 yılından beri ilk defa kripto para topluluğu dışından ciddi bir ilginin başladığı ve organik bir yeni dalganın tekrardan görüldüğünü belirtmekte.

BlockTower Capital’ın CIO’su Ari Paul, kripto para topluluğu dışında Bitcoin’in tekrardan konuşulmaya başlandığını ve popülaritesinin arttığını belirtti. Ari Paul’a göre sektör dışı ilgi en son 2017 yılında bu seviyelere ulaşmıştı.

Twitter analistlerinden CryptoDog da Paul ile benzer görüşlere sahip durumda. Bitcoin’e karşı oluşan organik talebin tekrardan ciddi ivme kazandığını belirten CryptoDog, “Bitcoin Satın Al” aramalarının yeni bir dalga başlattığını belirtti.

Google’dan aldığımız veriler de ilginin tekrar arttığını doğrular nitelikte.

 

bitcoin ilgiİlgi henüz 2017’de ve 2019’da yaşanan yükseliş seviyelerinde olmasa da bir ivmelenme söz konusu. CryptoDog’a göre bu artışı göz ardı etmek büyük bir kayba sebep olabilir.

1 Milyon $’dan Daha Fazla Bitcoin Alımına Yardımcı Oldum Hem de Son İki Haftada

Bitcoin’in ana geliştiricisi konumunda olan Blockstream’in CEO’su Adam Back, Ari Paul’un tweetine mention atarak tezini Paul’un tezini destekledi. Ek olarak Back, attığı tweet ile birlikte son 2 hafta içerisinde 1 milyon $’dan fazla Bitcoin alımı için kripto para sektorüne yeni giriş yapacak kişilere yardımcı olduğunu açıkladı.

Alımları yapan kişilerin uzun dönem yatırımcı olduğunu ve yatırımlarını soğuk cüzdanlarda sakladıklarını da belirten Back, yatırım yapan kişilerin bu ekonomik ortamda genel düşüş ve Bitcoin’in korale bir şekilde hareket etmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Kısacası Back’in yatırımcıları Bitcoin için düşüşlerin bitmek üzere yada bitmiş olduğunu düşünmekte.

Bu sebeple de yatırım yapmaya karar verdiler.

Bildiğiniz üzere geçtiğmiz günlerde de Australian Taxpayers Alliance’ın Politika Yöneticisi ilk Bitcoin’inin aldığını duyurmuştu.

Sizce Bitcoin’e olan ilgi ne durumda? Oluşan bu ekonomik durumda veya “coronavirus”ün etki alanının artması ve süresinin uzaması ile tekrardan kripto paralara ilgi artmış olabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

Trend Haberler