Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51524.09
1.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2998.12
2.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.87
2.22%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $381.8
1.27%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ABD’li Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Kripto Para Raporu Yayımladı!

Fitch, kripto paraların potansiyel faydaları olduğunu söylüyor.

Clock
Paylaş
ABD’li Derecelendirme Kuruluşu Fitch Ratings, Kripto Para Raporu Yayımladı!

Dünyanın önde gelen kredi derecelendirme kuruluşlarından biri olan Fitch Ratings, kripto paralar ile ilgili rapor yayımladı.

Raporda, dev firmalardan gelen kripto para aktivitesinin artmasının kredi profilleri üzerinde kısa vadeli bir etkiye dönüşmeyebileceğini, ancak finansal sistemi zamanla modernize edebileceğinden bahsediliyor.

Binance BannerBinance Banner

Fitch, raporunda PayPal, Square, Visa, Mastercard ve Moneygram’dan yapılan son kripto para hamlelerine de yer veriyor. Bu ödeme firmalarının kısa süre önce portföylerine kripto para ürünleri eklediğini belirten Fitch, bunun tüketiciler için kripto para birimi kullanım durumlarını genişlettiğini söylüyor. Ancak bu durumun yaygın bir şekilde benimsenmeye yol açıp açmayacağını tahmin etmenin şu an için erken olduğunu da belirtiyor.

Rapor, dev ödeme platformlarının 2020 yılı boyunca kripto paralar için attığı adımların önemli olduğuna vurgu yapıyor. Fitch, PayPal’ın platformuna kripto para alım satımını eklemesini, ABD’deki kripto paralar için geniş ölçekte ticaretle ilgili olmayan gerçek dünyadaki ilk kullanım durumlarından biri olarak adlandırıyor. Bu durumun kısa vadede, kredi profilleri için pek bir şey ifade etmeyeceğini, ancak kripto para adımı atılmasının ödeme platformları için net bir kazanç olabileceği belirtiliyor.

Fitch, kripto paranın hala ana akım olmaktan uzak olduğunu söylese de, işlem hızlarını artırma, ücretleri düşürme ve 24 saat para hareketini sağlamak için aracıları ortadan kaldırma potansiyeline sahip olduğunu özellikle vurguluyor. Bunun yanında tüm bu işlemlerin gerçekleşmesi için ise Fitch, doğru düzenlemenin gerekli olduğunu söylüyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar